dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie szafa przesuwana ze starej meblościanki

    Witam serdecznie,

    przymierzam się do zmiany wystroju wnętrza. po przemeblowaniu pokoju szpeci mi wygląd meblościanka z prl.
    niestety jest to kawalerka i nie mam możliwości zmiany lokalizacji szafy. wnęka na szafe jest wąska do 45 cm
    ogólnie rzecz biorąc ściany mam krzywę i np górna częśc meblościanki jest przylegająca a na dole mogę deskę włożyć. za szafą też są luzy

    meblościanka ma mniej więcej takie wymiary, nie wiem jak z wysokością, długość też mierzyłam mniej więcej (sumując moduły)
    tak się kształtuje wygląd pomieszczenia (od strony okien mam przejście do kuchni)
    meblościanka nie sięga do sufitu.może być z 50 cm luzu

    I czesć : szafa - szafka nad nia
    II czesc : szafka - wytryna z szyba - szafka
    III czesc = czesc I
    te części nie są równe np 1 jest krótsza od 3

    w witrynie z szybą posiadamy książki i bibeloty
    częśc 3 jest praktyczna na równi z progiem do pokój-przedpokój.więc szyny muszą być odpowiednio wąskie

    jeśli nie drzwi przesuwane to jakie zastrosowanie?
    1. warunek jest taki że do sufitu muszę mieć zabudowę aby wykorzystac max miejsce. obecnie na szafie mogę postawić pudła które też szpecą wyglądem
    2. miejsce na dotychczasowe książki i bibeloty

    orientacyjny wygląd meblościanki w załączniku
    zamiast takiego koloru preferowalibyśmy jasne drewno jak reszta pokoju
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	406072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mebloscianka-kultowy-mebel-z-prl-u-8.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	406075  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #3

    Domyślnie

    Zamieszczam zdjęcia. Może ktoś ma wizję. Niestety to jedyne miejsce na przechowywanie odzieży i prywatnych rzeczy. Żadna komoda czy regał już nie wejdą do pokoju
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180130_011235.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	406107   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180130_011316.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	406108  
    Ostatnio edytowane przez aguusia88 ; 30-01-2018 o 00:52

  4. #4

    Domyślnie

    Ta druga meblościanka nie jest zła, serio. Spodziewałam się czegoś gorszego. Jak dasz drzwi przesuwne nie będzie to moim zdaniem ładne, poza tym na drzwi przesuwne trzeba mieć dodatkowo miejsce - ok. 10 cm na układ szyn. Ja bym poszła w kierunku zmiany frontów.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 30-01-2018 o 19:02

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dokładnie, drzwi przesuwne zabiorą ci cenne centymetry z głębokości. Są co prawda systemy przesuwne które nie wymagają dwóch szyn jezdnych (np. InLine firmy Hettich), ale to bardzo drogie rozwiązania. Ja też skałaniał bym się do wymiany frontów na jakieś nowoczesne.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij Zobacz post
    Dokładnie, drzwi przesuwne zabiorą ci cenne centymetry z głębokości. Są co prawda systemy przesuwne które nie wymagają dwóch szyn jezdnych (np. InLine firmy Hettich), ale to bardzo drogie rozwiązania. Ja też skałaniał bym się do wymiany frontów na jakieś nowoczesne.
    Myślę o szynach przed szafa a nie w srodku

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A czym zamaskujesz szparę która powstanie ? Na czym będą zatrzymywać się drzwi ? Dobudujesz kawałek ścianki w wejściu ?

  8. #8

    Domyślnie

    Drzwi beda sie trzymac na suficie w prowadnicach?
    Najwazniejsze zeby pierwsze drzwi przylegaly do progu.
    Wiem ze byly przymiarki przez kogos i da sie zrobic. Chyba 1 i 3 mialy by byc na jednej szynie a 2 wystwac na zewystwa? ale nie chce czekac az ta osoba znajdzie czas. W tym roku chce to zrobic.nie wiemy jaki budzet przeznaczyc. W 1 tys sie zmiescimy? Mamy problem z gablota. Zostaje montaz szyby w środowych drzwiach. Tylko jak otworzymy skrzydlo pokazemy np moje ubrania

    Chce szafe w kolorze buku czy sosny. Wymiana samych frontow nie rozwiaze problemu bo zostana listwy w ciemnym kolorze
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180130_114455.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	406117  
    Ostatnio edytowane przez aguusia88 ; 30-01-2018 o 11:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony