dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie blacha na rąbek na wstępnym kryciu i łatach - pas skroplinowy

    Cześć,

    Mam problem , mam nadzieję że trywialny i coś podpowiecie. Jestem laikiem w temacie i go dopiero przyswajam.
    Mamy wiązary, na to planujemy folie paroprzepuszczalną, kontrłaty i łaty. Wszytko to jako przygotowanie pod blachę na rąbek zatrzaskowy.Haki rynien doczołowe. Obróbki będą robione wg. mojego "widzimisię" przez lokalnego dystrybutora blachy.

    Jako że na materiał (blachę) chwile przyjdzie mi poczekać chciałbym położyć membranę i nabić łaty. Jednak mam problem z pasem skroplinowym. Cześć producentów w instrukcjach omija ten temat w ogóle nie pokazując tego elementu w konstrukcji dachu. Instrukcje przeważnie to pełne deskowanie, papa i na tym ruszt z łat.

    Tu chyba jedyny przykład instrukcji z pasem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instrukcja.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	406161

    Pytanie: czy jest dopuszczalne przyklejenie zostawionego nadmiaru membrany bezpośrednio w górnej części obróbki deski okapowej (całkiem zakrywającej deskę) pomijając użycie pasa na skropliny. Czy to głupi pomysł? Możę obróbkę deski mógłbym zlecić z zagięciem pod kątem połaci żeby później dokleić membranę.

    Rysunek jak miałoby wyglądać położenie kontrłat i łat
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pas.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	406162.

    Jak podejść praktycznie do nabijania kontrłat i łat nie mając obróbek na ten moment? Nie zaczynać kontrłatą od samej dolnej krawędzi krokwi zostawiając miejsce na pas i uzupełnić potem fragment kontrłaty? Co wtedy z pierwszą łatą, jak rozmierzyć?

    Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i coś podpowie.
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rozmawiałeś już ze swoim dekarzem? Chcesz przykryć dach folią i czekać na blachę???! W jaki celu ta deska okapowa jest tak opuszczona? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Rozmawiałeś już ze swoim dekarzem? Chcesz przykryć dach folią i czekać na blachę???! W jaki celu ta deska okapowa jest tak opuszczona? Pozdrawiam.
    Chce zabezpieczyć wiązary przed opadami i spróbować się z tematem samodzielnie przy lepszej pogodzie w krótkim czasie. Ta deska (pewnie za nisko narysowana) to tylko moja próba ustawienia tego tak żeby blacha blacha pasa skroplinowego nabitego na krokwiach mogła zakryć górę deski (tak jak w instrukcji wyżej)
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej.
    Jak tak chcesz na raty to zamów arkusze blachy zrób pas podrynnowy (skroplinowy) u człowieka od obróbek i rób po Bożemu czyli pierwsze pas podrynnowy potem membrana i kontłaty łaty. I wtedy możesz czekać z blachą na pokrycie, nie za długo oczywiście.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jutro przyjeżdża cała blacha. Obróbki sobie pomierzę i zlecę, także pewnie zrobię wszystko zgodnie z kolejnością. Tydzień temu kiedy zadawałem pytanie pogoda nie pozwoliła na żadną robotę.Może to i dobrze.
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    a czemu nie tak:
    Skrócić łaty tak żeby membrana była luźno, załadować pod nią obróbkę tak żeby trafiałą do rynny, deskę do mocowania rynny umieścić tak żeby blacha do niej wpadała. O tak;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160801_180738_resized.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	406922

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Coś masz nie tak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Z racji że nie cieknie mi nigdzie nie robiłem doktoratu z tego tematu. Napiszesz jakbyś ty to widział ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak folia wstępnego krycia jest poprawnie zamontowana to nie może nic ciec. Zrób zdjęcie okapu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi. Ja raczej będę trzymał się instrukcji ruukki z pierwszego postu. Chcę żeby była poprawna szczelina wentylacyjna.

    Wykorzystując tutaj obecność pana Andrzeja chciałbym zapytać:
    1. Czy obróbka deski może być wykonana w jednym elemencie jako obróbka deski i pas skroplinowy jednocześnie (element 6 i 7)? Sugeruję się tą obróbką
    2. Pytanie wyżej powstało dlatego że w odróżnieniu od wspomnianej instrukcji ja mam haki doczołowe które chciałbym przykręcić "farmerami".
    Dach bez okapu. Wysokość czoła wiązara ma 18cm (do przykręcenia deski). Sstyropianem chcę wjechać miedzy wiązarami, jedynie wspomniana deska z jej obróbką będzie wystającym elementem.

    Znalazłem jakieś zdjęcie wykonania zbliżonego do mojej wizji, lecz nie widzę pasa skroplinowego, a tylko nadmiar membrany wystający spod kontrłaty. Wydaje mi się że deska czołowa jest ciutke za wysoko.
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ad. 1. Może być o ile potrafisz to wykonać.
    Ad. 2. Na tym zdjęciu deska czołowa jest "ciut" za wysoko. Jej zewnętrzna krawędź nie powinna przekraczać linii krokwi wierzchu krokwi. Istota tkwi w poprawnym wykonaniu okapu z czym wielu dekarzy ma niestety problem. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 13-02-2018 o 17:26
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziękuję. Prawdopodobnie pójdę w wersję z ta obróbką w jednym "kawałku". Opiszę w dzienniku jak mi poszło.
    Pozdrawiam
    W ogóle się na tym nie znam więc chętnie się tym zajmę.
    Dziennik budowy,
    Galeria budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony