dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asansiasz

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie Cieknąca spłuczka na stelażu Cersanit

    Witam

    Otóż mam taki problem. Dziwnym zbiegiem okoliczności po wymianie wodomierza w łazience zaczęła ciec mi spłuczka. Jestem laikiem i za bardzo nie wiem co mogło się popsuć, zestaw montowany jakieś 4 lata temu.




    Wydaje mi się, że przed założeniem wodomierza ciśnienie wynosiło max 4. Obniżając ciśnienie na reduktorze problem znika, ale za to woda z baterii leci siurczkiem.

    Wie ktoś może jak to naprawić ? Rozebrać, wymienić uszczelkę ? Czy te niebieskie elementy ze strzałkami to tylko wkręty ? Nie wiem czy jest sens się za to brać, bo gdzieś czuję że to sprawka zakładu kanalizacji chociaż przez telefon powiedzieli mi że to wina spłuczki i tyle. Ciśnienie jednak samo skoczyło do 4,5 (bara?), z czego to wynika ?

    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zapewne jakieś zanieczyszczenia dostały się pod zawór odcinający, należy to rozebrać oczyścić , ewentualnie zawór napełniający wymienić - koszt to ok 15 zł i będzie sprawne przez kolejne lata.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    jak się wodę zakręca rzadko, a dodatkowo przy ponownym odkręcaniu PUSZCZA od razu na cała PYTE to często rusza wszystek syf z rur i potem problemy z kiblem, z zatkanymi sitkami w bateriach itp

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tu masz rację, szczególnie jak jest reduktor. Dodatkowo jak hydraulicy wymieniali wodomierze to zapewne nie tylko w tym mieszkaniu i systemy ruszył z całego pionu

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asansiasz

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie no 15 zł to chyba aż takie tanie nie jest, Są po 30 i po 50 zł, jest jakaś różnica ? Niektórzy w komentarzach narzekają, że są głośne. Ale do meritum.

    Zabrałem się za to dopiero dzisiaj, wykręciłem i wyczyściłem. Pływak normalnie działa, ale nie odcina kompletnie dopływu wody. Wymienię ten zawór na jakiś najprostszy i dam znać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asansiasz Zobacz post
    Nie no 15 zł to chyba aż takie tanie nie jest, Są po 30 i po 50 zł, jest jakaś różnica ? Niektórzy w komentarzach narzekają, że są głośne. Ale do meritum.
    Kolego, sprawdz proszę co ile kosztuje, naprawiałem ostatnio i pomagam też starszym ludziom i wiem ile co kosztuje sprawdziłem i w detalu w markecie budowlanym 12zł 50 gr.

    nawet tutaj jest jeszcze tańszy
    http://www.batard.pl/53,kk-pol-zawor...czny-3-8-.html

    a kupując" KPLN ZN ZESTAW NAPRAWCZY ZAWORU NAPEŁNIAJĄCEGO SPŁUCZKI" (skopiowałem nazwę) zapłacisz max 7zł.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony