dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co konkretnie zrobiłeś na Xiaomi a co na Tuya ? Napisz więcej o tej instalacji, plis.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co konkretnie zrobiłeś na Xiaomi a co na Tuya ? Napisz więcej o tej instalacji, plis.
    Jeżeli o Xiaomi chodzi
    W każdym pomieszczeniu w domu, przy kilku urządzeniach, jak drukarka 3d w namiocie, szafa rack, etc. oraz na zewnątrz budynku od północy czy w altanie mam czujki Aqara temperature and humidity sensor.
    W kilku pokojach mam kostki Aqara magic cube, które mam okodowane do otwierania/zamykania rolet, sterowania światłem, etc.
    W kilku miejscach mam przyklejone Aqara light sensor aby na przykład włączać ledy na schodach, gdy natężenie światła na korytarzu spadnie poniżej wartości progowej
    Są też do tego min. czujki ruchu, ale tych nie potrzebowałem, z racji czujki spiętej z Satelem w każdym pomieszczeniu.

    Gada to wszystko z SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle wpiętym w raspberry pi 4, na którym śmiga HASS, a wcześniej przez ponad 3 lata na CC2531zigbee2mqtt wpiętym do raspberry pi 2, na którym działał OpenHab. Uprzedzając pytania ... OH jak i rpi 2 działały bez zarzutów, od chciałem spróbować HASS, mając do czasu ukończenia migracji działający OH.

    Jeżeli chodzi o Tuya, to mam zintegrowany domofon, aby można było podejrzeć obraz z kamerki (chociaż akurat z moim domofonem częściej to nie działa, niż działa, w przeciwieństwie na przykład do kamer Hikvision, które mam na budynku). Z tuya mam też zintegrowane sterowniki LED RGB więc mogę nie tylko włączyć światło, ale również sterować natężeniem i kolorem światła.
    Experience is the name that everyone gives to their mistakes

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czyli architektura jest taka, że Home Assistant (na RP 4) jest sercem systemu, czujki i sterowniki w pokojach, a całość spięta bezprzewodowo?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czyli architektura jest taka, że Home Assistant (na RP 4) jest sercem systemu, czujki i sterowniki w pokojach, a całość spięta bezprzewodowo?
    Nie do końca.

    Core systemu to Satel Integra 256. Tam są wpięte wszystkie czujki ruchu, zmroku, zegar astro, włączniki, światła, rolety i gniazda ... i pewnie coś jeszcze. Jest tam też podstawowa logika, w stylu ... kiedy w domu jest ruch pompa CWU działa, czy wyłączanie gniazd/świateł uzbrajając alarm. Najważniejsze, krytyczne i najprostsze rzeczy. Chodzi o to aby system działał prawidłowo kiedy pozostałe elementy z jakiegoś powodu zawiodą.

    HASS to level up i serce wszystkich integracji. więcej czujek, urządzeń, więcej logik, więcej wygody. Począwszy od sterowania światłem w zależności od obecności, czy ruchu, przez sterowanie multimediami ... po poziom paliwa w samochodzie na głównym dashboardzie aplikacji.

    99% Satela mam przewodowo, tylko kilka elementów na abax2. Wszelkie pozostałe IOT, o ile nie mają wejścia lan są bezprzewodowo po WiFi, necie, bluetooth czy zigbee. Niemal wszystkie przekaźniki mam w jednej szafie DIN, pestek w gniazdkach mam tylko kilka, tam gdzie poniosła mnie wyobraźnia, lub nie przewidziałem.

    Całe okablowanie za to mam w gwiazdę.
    Experience is the name that everyone gives to their mistakes

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sorry, nie znam się, dlatego dopytuję w podstawowych kwestiach, ale jak np masz rozwiązane sterowanie światłem w salonie? Musi być panel dotykowy, programowany itd. Potem do czegoś ten panel podłaczasz, bo przecież nie do Integry. Możesz opisać to pokrótce?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam podobnie to rozwiązane, ale zamiast integry mam strboxa - PLC programowalny. Polski projekt, który już trochę jest na rynku.

    Kryczyne automatyzacje trzyma sterbox, a cała reszta plus integracje siedzą w HA.
    Do sterboxa mam podpięte modułowe włączniki dotykowe, choć można się też pokusić o panele modbus.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sorry, nie znam się, dlatego dopytuję w podstawowych kwestiach, ale jak np masz rozwiązane sterowanie światłem w salonie? Musi być panel dotykowy, programowany itd. Potem do czegoś ten panel podłaczasz, bo przecież nie do Integry. Możesz opisać to pokrótce?
    Albo zwykły wyłącznik dzwonkowy podpięty do wejścia integry (INT-IORS), dowolny inny panel oparty o jeden z kanałów integracji. Ja korzystam z włączników, a dodatkowo z telefonów poprzez HA
    Experience is the name that everyone gives to their mistakes

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał leshqo Zobacz post
    Albo zwykły wyłącznik dzwonkowy podpięty do wejścia integry (INT-IORS), dowolny inny panel oparty o jeden z kanałów integracji. Ja korzystam z włączników, a dodatkowo z telefonów poprzez HA
    Dzięki za te informacje.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dla jasności, do włączników idą przewody niskoprądowe, również w gwiazdę. W moim przypadku skrętka, ale alarmowy też się nadaje.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    OK, czyli Integra odczytuje stan wejścia z włącznika i co dalej wysterowuje?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony