Witam.
Jestem zainteresowany zakupem działki. Dotychczasowy właściciel ma na nią warunki zabudowy, pozwolenia na wszystkie przyłącza plus pociągnięta kanalizacja w działkę. W przestrzennym planie zagospodarowania działka jest wpisana do zabudowy jednorodzinnej. Tylko jest jeden haczyk.
W dokumentach działka widnieje jako las. Czy jeśli ją kupie, będę mógł ją przekształcić na budowlaną i jak to wygląda?
Byłem dowiadywać się i urząd miasta nie widzi żadnego problemu, natomiast starostwo powiatowe już tak, mówili, że jeśli będę chciał ją przekształcić, muszę najpierw wybudować dom, a następnie złożyć pozwolenie o wydzielenie działki z lasów (najlepsze jest to że od jakiś 30 lat nie ma tam lasu tylko środek osiedla), ale żeby nie było pięknie lasy państwowe powyżej 5 arów mogą mi naliczyć karę którą będę musiał płacić przez 10 lat.
Czy mogę np wybudować np dom, wydzielić sobie tylko działkę na dom a reszta zostanie lasem a np za rok lub dwa wybudować coś i następne pozwolenie na wydzielenie, ale wtedy np przekroczy sumę 5 arów. Pomoże ktoś i dokładnie mi to wyjaśni? Nie chce się wpakować w bagno.

Z góry dziękuje za odpowiedź