dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie Styropian grafitowy na pianę?

    Właściwie to dlaczego tak mało (a może wręcz nikt?) nie klei styropianu grafitowego na pianę?


    Zastanawiałem się, a pewnie odpowiedź jest banalna. Proszę o nią

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak nie jak tak , ja kleiłem grafitowy pianką ściany 200m2 , klej to ok 50 szt połowa to tytan eos druga połowa to insta-stick tym drugim lepiej się robi

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I jakie wrażenia? Moje jedyne doświadczenie ze styro i pianą to fundament.


    - jakiej grubości płyty (planuję 20cm)?

    - trzeba było przetrzeć stronę styro od muru dla lepszego kontaktu jak przy kleju?

    - trzeba było podpierać płyty zanim złapały?

    - kołkowałeś?

    - kleiłeś do BK czy ceramiki?

    - przy jakiej pogodzie?

    - jak oceniasz jako alternatywę dla kleju? Zrobiłbyś tak samo jeszcze raz?





    Dzięki za odpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 04-02-2018 o 09:55

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Zaczynałem pod koniec stycznia w temp powyżej 5 stopni , dlaczego pianką ? bo łatwiej (byłem sam) bo zdecydowanie mocniej trzyma , nie podpierałem niczym , wystarczy nanieść piankę na trzy płyty poczekać chwilkę aż z leksza zrobi się bardziej sztywna pianka i lut na ścianą , nie kołkowałem bo nie ma takiej potrzeby to nie blok i fuszerka , robiłem dla siebie , kleiłem na cegłę klinkierową , nic nie trzeba przecierać , a jak złapie to nie ma takiej siły aby to oderwać chyba że pokruszone ale na ścianie zostanie dalej styro , ja kleiłem 12cm bo po pierwsze primo mam już pustkę w ścianach a to też ocieplenie a po drugie primo dach mi nie pozwalał na więcej
    https://allegro.pl/listing?string=DO...p-uni-1-3-0115

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie masz czasem zdjęć z realizacji? Mam trochę więcej ścian i trochę pękam nad ścianami szczytowymi, bo mają pewnie po 7m.

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja miałem ok 200m2 ścian do docieplenia i też ściana szczytowa ma chyba 8 metrów , rusztowania chodziły jak by trzęsienie ziemi ale dałem rady , robisz sam to będziesz wiedział że masz dobrze , ja jak była jakaś nierówność w płytach styropianowych to doszlifowywałem i wiem że tam nawet wsza by się nie przecisła , widziałem robotę u sąsiada jak mu firma robiła tragedia ale po wszystkim ma ładnie a kogo to interesuje że oni mu centymetrowe szpary klejem z worka zaciapali

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A jak myślisz: dlaczego klejenie na pianę nie jest bardziej popularne wśród samorobów? Bo jak na razie to wygląda to bardzo zachęcająco...

    Tak sobie jeszcze myślę, że mamy w firmie wzwyżkę, może by tak...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja tez ocieplalem pianka. Zdjecia w moim dzienniku w okolicach wrzesnia/października 2014
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Mało popularne z prozaicznego powodu ,, cena a wiadomo że cena czyni cuda , wychodzi to drożej to fakt ale jak policzyć ile ludzi musi być przy workach ,mieszanie taszczenie tego po rusztowaniach a tak pistolet za pas dwie puszki ze sobą i połowa ściany myk i gotowe a że jest to zdecydowanie mocniejsze to efekt uboczny no ale jak ktoś ma koślawe ściany to też jest problem i z wiadra lepiej się koryguje ale to takie docieplenie jak by go nie było zwłaszcza jak kleją na placki a kleją tak w większości to dopiero fuszerka na całego

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja także sam kleiłem ocieplenie - choć styr. biały - pianą (też głównie wspomniana Insta + trochę Basf, ale Insta lepiej mi "działała"), bez kołkowania. Ściany szczytowe ok 8 m z rusztowania warszawskiego.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?
    Niestety z braku czasu nie robiłem dziennika, ale wyglądało to dosyć prosto - podobnie jaka pisał berthold61- naniesienie piany na 3 płyty, chwila odczekania do zakończenia wstępnego przyrostu kleju (ważne - ta "chwila" była zależna od temperatury powietrza i ściany, im cieplej tym krócej. Nawet miałem różnicę pomiędzy ścianą Pn i Pd, przy zbyt szybkim doklejeniu do ściany trzeba płyty korygować/podpierać) i doklejanie do ściany. Wcześniej uzupełniłem pianą posiadane szczeliny pionowe na łączeniach porothermu. Na koniec szlifowanie całej elewacji pacą-zdzierakiem, narożniki zewnętrzne oraz wewnętrzne przy oknach (polecam) i klej z siatką - tynk robił mi już natryskowo tynkarz. Jeśli będziesz robił latem, to wcześnie wstawaj, razem ze słońcem - po nagrzaniu ścian od słońca (szczególnie Pd) prace trzeba wstrzymać. Ja miałem kilka takich dni, że od 11 już się nie dało robić. Nie zapomnij kupić zapasu "czyścika" do pistoletu - albo miałem jakiś lichy pistolet, albo tak już jest, albo to kwestia upałów - co kilka godzin pracy musiałem czyścić dyszę . No i piana zgodnie z instrukcją - u mnie było jakoś tak: "nanosić po obwodzie i pionowo 4 wałki". Do kontroli pionu przydała mi się znakomicie 2,5m łata.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 11:47
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja znowu przesadzałem bo nakładałem po obwodzie potem na krzyż a w środek trójkątów jeszcze ciapki ale aby nie było za słabo to jeszcze już obok przyklejonych płyt nakładałem przy bokach poziomych i pionowych , ale dwa kilometry odemnie była trąba i ściągała około 20 dachów a u mnie wszystko ok i jestem pewny że żadna siła tego nie ruszy

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?
    To silikat, nie BK
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tak samo równo

    A co z opłacalnością? Czy wynika ona tylko z faktu, że samemu? Jak wychodzi m2 z puszki a z worka?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak ja liczyłem, to piana (materiał) wychodził trochę (200-300)zł drożej (na całości). Można było taniej, ale nie brałem najtańszej piany. Z góry miałem założone, że ocieplenie robię sam, więc nie szukałem do tego ekipy.
    A robocizna dla mnie dużo łatwiejsza/szybsza niż przy kleju z worka (wcześniej 2 budynki w rodzinie kleiłem "z worka").
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 13:51
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy klejeniu styropianu klejem cementowym karty techniczne nie wymagają kolkowania, a przy pianowaniu jest to obowiązkowe.U mnie mam wykonawce co klei obwodowo klejem cementowym a środek daje pianę.
    Pianka to szybkość ale tylko w nowym domu i raczej nie przy ceramice, po prostu sciany muszą być proste bo pianką nie da się wyrównać.A przy termoremontach przy styropianie 10 cm czesto sprzedaje po kilka paczek 8 i 12 cm na podrównanie.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Przecież właśnie o nowym budynku piszemy, a przy nowej ceramice piana sprawdza się doskonale.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 15:46
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwierz mi ceramika, zaprawa murarska, betoniarka, wódka, piwka to powoduje że sciany mogą być krzywe.Przy BK murarz musi się pilnować bo nie nałoży 3 cm zaprawy.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Uwierz mi ceramika, zaprawa murarska, betoniarka, wódka, piwka to powoduje że sciany mogą być krzywe.Przy BK murarz musi się pilnować bo nie nałoży 3 cm zaprawy.
    Jak sobie dopilnujesz, tak będziesz miał. Zepsuć można wszystko, ale piszemy tu o standardzie a nie o patologii.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony