dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie Styropian grafitowy na pianę?

    Właściwie to dlaczego tak mało (a może wręcz nikt?) nie klei styropianu grafitowego na pianę?


    Zastanawiałem się, a pewnie odpowiedź jest banalna. Proszę o nią

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak nie jak tak , ja kleiłem grafitowy pianką ściany 200m2 , klej to ok 50 szt połowa to tytan eos druga połowa to insta-stick tym drugim lepiej się robi

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I jakie wrażenia? Moje jedyne doświadczenie ze styro i pianą to fundament.


    - jakiej grubości płyty (planuję 20cm)?

    - trzeba było przetrzeć stronę styro od muru dla lepszego kontaktu jak przy kleju?

    - trzeba było podpierać płyty zanim złapały?

    - kołkowałeś?

    - kleiłeś do BK czy ceramiki?

    - przy jakiej pogodzie?

    - jak oceniasz jako alternatywę dla kleju? Zrobiłbyś tak samo jeszcze raz?





    Dzięki za odpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 04-02-2018 o 09:55

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Zaczynałem pod koniec stycznia w temp powyżej 5 stopni , dlaczego pianką ? bo łatwiej (byłem sam) bo zdecydowanie mocniej trzyma , nie podpierałem niczym , wystarczy nanieść piankę na trzy płyty poczekać chwilkę aż z leksza zrobi się bardziej sztywna pianka i lut na ścianą , nie kołkowałem bo nie ma takiej potrzeby to nie blok i fuszerka , robiłem dla siebie , kleiłem na cegłę klinkierową , nic nie trzeba przecierać , a jak złapie to nie ma takiej siły aby to oderwać chyba że pokruszone ale na ścianie zostanie dalej styro , ja kleiłem 12cm bo po pierwsze primo mam już pustkę w ścianach a to też ocieplenie a po drugie primo dach mi nie pozwalał na więcej
    https://allegro.pl/listing?string=DO...p-uni-1-3-0115

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie masz czasem zdjęć z realizacji? Mam trochę więcej ścian i trochę pękam nad ścianami szczytowymi, bo mają pewnie po 7m.

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja miałem ok 200m2 ścian do docieplenia i też ściana szczytowa ma chyba 8 metrów , rusztowania chodziły jak by trzęsienie ziemi ale dałem rady , robisz sam to będziesz wiedział że masz dobrze , ja jak była jakaś nierówność w płytach styropianowych to doszlifowywałem i wiem że tam nawet wsza by się nie przecisła , widziałem robotę u sąsiada jak mu firma robiła tragedia ale po wszystkim ma ładnie a kogo to interesuje że oni mu centymetrowe szpary klejem z worka zaciapali

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A jak myślisz: dlaczego klejenie na pianę nie jest bardziej popularne wśród samorobów? Bo jak na razie to wygląda to bardzo zachęcająco...

    Tak sobie jeszcze myślę, że mamy w firmie wzwyżkę, może by tak...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja tez ocieplalem pianka. Zdjecia w moim dzienniku w okolicach wrzesnia/października 2014
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Mało popularne z prozaicznego powodu ,, cena a wiadomo że cena czyni cuda , wychodzi to drożej to fakt ale jak policzyć ile ludzi musi być przy workach ,mieszanie taszczenie tego po rusztowaniach a tak pistolet za pas dwie puszki ze sobą i połowa ściany myk i gotowe a że jest to zdecydowanie mocniejsze to efekt uboczny no ale jak ktoś ma koślawe ściany to też jest problem i z wiadra lepiej się koryguje ale to takie docieplenie jak by go nie było zwłaszcza jak kleją na placki a kleją tak w większości to dopiero fuszerka na całego

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja także sam kleiłem ocieplenie - choć styr. biały - pianą (też głównie wspomniana Insta + trochę Basf, ale Insta lepiej mi "działała"), bez kołkowania. Ściany szczytowe ok 8 m z rusztowania warszawskiego.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piokam2003

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    11-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ja także sam kleiłem ocieplenie - choć styr. biały - pianą (też głównie wspomniana Insta + trochę Basf, ale Insta lepiej mi "działała"), bez kołkowania. Ściany szczytowe ok 8 m z rusztowania warszawskiego.
    Witaj kolego mam pytanie jak Twoja elewacja trzyma się jeszcze?Ja w tym roku też docieplalem budynek 15 cm szarym styropianem na pianę bez kołków oczywiście pytam bo mam lekkie obawy wszędzie te kołki strachu

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?
    Niestety z braku czasu nie robiłem dziennika, ale wyglądało to dosyć prosto - podobnie jaka pisał berthold61- naniesienie piany na 3 płyty, chwila odczekania do zakończenia wstępnego przyrostu kleju (ważne - ta "chwila" była zależna od temperatury powietrza i ściany, im cieplej tym krócej. Nawet miałem różnicę pomiędzy ścianą Pn i Pd, przy zbyt szybkim doklejeniu do ściany trzeba płyty korygować/podpierać) i doklejanie do ściany. Wcześniej uzupełniłem pianą posiadane szczeliny pionowe na łączeniach porothermu. Na koniec szlifowanie całej elewacji pacą-zdzierakiem, narożniki zewnętrzne oraz wewnętrzne przy oknach (polecam) i klej z siatką - tynk robił mi już natryskowo tynkarz. Jeśli będziesz robił latem, to wcześnie wstawaj, razem ze słońcem - po nagrzaniu ścian od słońca (szczególnie Pd) prace trzeba wstrzymać. Ja miałem kilka takich dni, że od 11 już się nie dało robić. Nie zapomnij kupić zapasu "czyścika" do pistoletu - albo miałem jakiś lichy pistolet, albo tak już jest, albo to kwestia upałów - co kilka godzin pracy musiałem czyścić dyszę . No i piana zgodnie z instrukcją - u mnie było jakoś tak: "nanosić po obwodzie i pionowo 4 wałki". Do kontroli pionu przydała mi się znakomicie 2,5m łata.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 11:47
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    fotohobby, kleiłeś na BK, więc miałeś ciut łatwiej. Za to przemo1: jak to wyglądało na ceramice? Możesz podpowiedzieć nr postu w dzienniku (jak masz takowy)?
    To silikat, nie BK
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja znowu przesadzałem bo nakładałem po obwodzie potem na krzyż a w środek trójkątów jeszcze ciapki ale aby nie było za słabo to jeszcze już obok przyklejonych płyt nakładałem przy bokach poziomych i pionowych , ale dwa kilometry odemnie była trąba i ściągała około 20 dachów a u mnie wszystko ok i jestem pewny że żadna siła tego nie ruszy

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tak samo równo

    A co z opłacalnością? Czy wynika ona tylko z faktu, że samemu? Jak wychodzi m2 z puszki a z worka?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak ja liczyłem, to piana (materiał) wychodził trochę (200-300)zł drożej (na całości). Można było taniej, ale nie brałem najtańszej piany. Z góry miałem założone, że ocieplenie robię sam, więc nie szukałem do tego ekipy.
    A robocizna dla mnie dużo łatwiejsza/szybsza niż przy kleju z worka (wcześniej 2 budynki w rodzinie kleiłem "z worka").
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 13:51
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy klejeniu styropianu klejem cementowym karty techniczne nie wymagają kolkowania, a przy pianowaniu jest to obowiązkowe.U mnie mam wykonawce co klei obwodowo klejem cementowym a środek daje pianę.
    Pianka to szybkość ale tylko w nowym domu i raczej nie przy ceramice, po prostu sciany muszą być proste bo pianką nie da się wyrównać.A przy termoremontach przy styropianie 10 cm czesto sprzedaje po kilka paczek 8 i 12 cm na podrównanie.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Przecież właśnie o nowym budynku piszemy, a przy nowej ceramice piana sprawdza się doskonale.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 04-02-2018 o 15:46
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwierz mi ceramika, zaprawa murarska, betoniarka, wódka, piwka to powoduje że sciany mogą być krzywe.Przy BK murarz musi się pilnować bo nie nałoży 3 cm zaprawy.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony