dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Klima jest IMHO komfortowa. Mam ją w domu, samochodzie i kamperze. Ostatnio klimatyzacja jest nawet tania, tańsza od kotła na ekogroszek czy gaz. Tańsza w instalacji i tańsza w eksploatacji. Na czym polega Twoim zdaniem niekomfortowość klimatyzacji?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #22

    Domyślnie

    W samochodzie i camperze klima jest niezbędna dla utrzymania komfortu ( bo inaczej się nie da ). Ale jeżeli można ten komfort osiągnąć w domu bez klimy jest to lepsze. Wady klimatyzacji: hałas, silnie odczuwalny ruch zimnego powietrza ( powietrze jest bardzo słabym nośnikiem energii ), nadmierne przesuszanie powietrza, konieczność regularnego czyszczenia i odgrzybiania klimy . Mam porównanie w pracy klima jest - zapewnia komfort w lecie , w domu nie mam klimy i też mam komfortowo temperaturę latem - zdecydowanie lepiej jest bez klimy.

  3. #23

    Domyślnie

    Opisałeś wady typowo zamontowanej klimatyzacji. Zamontowanej źle, bo tak się zawsze montuje. Użytkowanej też źle, bo ludzie nie umieją wyciągać wniosków lub dokształcić się, a instalatorzy mają to gdzieś i sami też nie wiedzą.

    Hałasu nie ma - ustawić niski bieg i nie włączać klimatyzacji na dużą moc i przepływ, kiedy nie możemy wytrzymać ale odpowiednio wcześniej i niski przepływ.

    Odczuwalny ruch zimnego powietrza - nie występuje jeżeli utrzymujemy w ocieplonym domu temperaturę komfortową. Taka sytuacja jest niemożliwa. Tylko stojąc bezpośrednio pod nawiewem da się odczuć zimne powietrze.

    Nadmierne przesuszanie powietrza - latem o to przecież chodzi, dla komfortu. Zimą - klimatyzacja nie zmniejsza wilgotności bezwzględnej więc nie jest w stanie nadmiernie osuszyć. Należy odpowiednio do temperatury zwiększyć wilgotność bezwzględną. W przypadku ogrzewania klimatyzacja się zupełnie nie różni od CO.

    Konieczność odgrzybiania - tylko dla klimy używanej do chłodzenia. Trzeba psiknąć pianką i to wszystko. Klimatyzacji uzywanej tylko do grzania się nigdy nie odgrzybia.

    Konieczność czyszczenia - trzeba raz na miesiąc spłukać filtr pod kranem. To dwie minuty wraz z demontażem i montażem. Kurz wyłapany przez filtr to mniej kurzu do ścierania ścierką i do wdychania.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 18-02-2018 o 11:22
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zadowolony z klimatyzacji w domu OK. Ja jej nie mam bo nie chciałem i w/g mnie jest to lepsze rozwiązanie. Chcesz porównać komfort zapraszam latem w czasie upałów.

  5. #25

    Domyślnie

    W domu mam ją tylko na parterze, w jednym pomieszczeniu. Na górze nie ma klimatyzacji. Mam porównanie jak jest bez i z. W ubiegłym roku ani razu nie włączyłem klimatyzatora domowego na chłodzenie, bo było gówniane lato i nie było potrzeby. Klimatyzacja przydaje się przede wszystkim nocą do osuszania powietrza. Lepiej się po prostu śpi przy temperaturze 22-24° kiedy wilgotność jest 50% a nie 80%.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #26

    Domyślnie Korzysci z glikolowego gwc

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Koziar2 pisał o GGWC . Ja osobiście mam GGWC i polecam - nie tyle chodzi o ekonomię ile o komfort latem.
    podaj prosze wiecej info czy masz ten glikolowy gwc od poczatku i jaki metraz tego gwc, ze chlodzi latem to wiem bo wynika z roznicy temperatur to naturalne ze mamy pasywna klimatyzacje ale tez interesuje mnie kwestie czy masz realne korzysci i wydajesz duzo mniej na ogrzewanie w zimie
    w zalozeniach pojektowych ggwc powinien obnizyc koszt ogrzewania interesuje mnie jak to sie przeklada w praktyce

    porownujac klimatyzacje aktywna do pasywnej gwc glikolowy wypada znacznie lepiej moim zdaniem porownywanie oplaclnosci do oszczednosci pradu przez sam rekuperator nie ma sensu bo nie tylko na tym oszczedzamy to jest bardziej kompleksowe zagadnienie
    Ostatnio edytowane przez marrrian ; 02-08-2019 o 13:47
    de dietrich 8kw (mitsu power inverter) awhp alezio evolution v200 (wbudowany cwu)
    brookvent aircycle 3.1 na poddaszu
    ogrzewane podlogowka 115m kw, wbudowany garaz i kotlownia bez ogrzewania, w sumie chalupa 140m kw
    na elewacji 15cm styropian bialy, 18cm welny miedzy krokwie i 35cm welny na stropie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony