dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie podwójne gniazdka w ramce - jaka firma?

    Witam
    Jak w temacie jaie firmy robią podwójne gniazdka które można montować w ramce?
    I drugie pytanie czy jakaś firma robi ramke poziomą z 5 miejscami?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pewności nie mam, ale chyba większość.

    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno z firmy OSPEL masz spory wybór - www.ospel.com.pl

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AB***ht
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Z gornej półki Gira - zdecydowanie jakosciowo najlepsza .. Z ciekawych rzeczy osprzetowych włoskie Bticino , Jung......
    Takie rzeczy jak OSPEL i inne wynalazki nie polecam .....z autopsij wiem ze wypadaj ;/ niestety słabe jakosciowo

    [ moderowano - reklama ]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał AB***ht Zobacz post
    Witam,
    Z gornej półki Gira - zdecydowanie jakosciowo najlepsza .. Z ciekawych rzeczy osprzetowych włoskie Bticino , Jung......
    Takie rzeczy jak OSPEL i inne wynalazki nie polecam .....z autopsij wiem ze wypadaj ;/ niestety słabe jakosciowo

    [ moderowano - reklama ]
    Niestety też z autopsji mogę napisać, że ospel wypada jakościowo bardzo słabo - klapki poodpadały dosłownie po kilku tygodniach używania. Na szczęście te gniazda zostały zainstalowane tylko w garażu i kotłowni.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał AB***ht Zobacz post
    Witam,
    Z gornej półki Gira - zdecydowanie jakosciowo najlepsza .. Z ciekawych rzeczy osprzetowych włoskie Bticino , Jung......
    Takie rzeczy jak OSPEL i inne wynalazki nie polecam .....z autopsij wiem ze wypadaj ;/ niestety słabe jakosciowo

    [ moderowano - reklama ]
    Niestety też z autopsji mogę napisać, że ospel wypada jakościowo bardzo słabo - klapki poodpadały dosłownie po kilku tygodniach używania. Na szczęście te gniazda zostały zainstalowane tylko w garażu i kotłowni.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cegreg Zobacz post
    Niestety też z autopsji mogę napisać, że ospel wypada jakościowo bardzo słabo - klapki poodpadały dosłownie po kilku tygodniach używania. Na szczęście te gniazda zostały zainstalowane tylko w garażu i kotłowni.
    powiedział bym wybrane serie ospel'a np ton i efekt - kiepskie wykonanie i trudny montaż zwłaszcza jak to robi się samemu
    u siebie mam cały misz masz bo i wyłaczniki legranda schneidera i innych
    ale seria Impresja wygrywa (w mojej ocenie) cenowo jakościowo i montażowo
    zwłaszcza w gniazdkach nietypowych np. PC-tel czy RTVsat
    Pozdrawiam
    Staszek
    ps. cały czas piszemy o systemie ramkowym
    Ostatnio edytowane przez Mariola6 ; 08-05-2010 o 06:42

  8. #8

    Domyślnie

    Montowałem rzeczony Ospel seria Impresja, jest wykonany podobnie jak droższy Berker, choć nie do końca.
    Oczywiście ma gniazda podwójne w ramce, jak większość producentów.
    Instalacje elektryczne, przyłącza

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzięki za opinie
    czekam na dalsze

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafau8

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Orzesze/Katowice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Nawiązując do tego co ktoś wyżej napisał powiem, że faktycznie większość producentów ma podwójne gniazda do ramek ale jednak nie wszyscy.
    Ceniący się producenci (m.in. Berker, ABB, Merten, Legrand) wychodzą z założenia, że jest to nieestetyczne i nie robią takich gniazd.
    Niezłe gniazda podwójne do montażu w ramkach ma np Hager - seria Polo Fiorena. Klasyczny kwadratowy kształt z lekkimi wypukłościami.
    Wpisz w google i sobie zobacz jak to wygląda. Kwestia gustu.
    Są 4 wersje kolorystyczne: biały, krem, antracyt i srebrny. Jest to dobrej jakości polski osprzęt w cenie przystępnej (na pewno nie aż tak jak niskiej niż ospel ale porównywalnej np z B.Kwadrat Berkera).
    Oprócz tego jeszcze jest takie gniazdo w serii Forum - producent Elda (teraz przejęta przez SchneiderElectric). Z tego co pamiętam to ma symbol GWP-230PF - ale to stara konstrukcja z marnego plastiku - nie pamiętam jakie są kolory.
    Jest też takie gniazdo w kilku seriach firmy Kontakt Simon. Serie Basic (biały i beż) i Classic (biały, beż i różne metaliczne) są tańsze - w droższej serii Simon82 jest duży wybór kolorystyki łącznie z metalowymi ramkami itp.

    Co do ramek to 5-krotną mają prawie wszyscy z małymi wyjątkami.

    Pracuję z tym na co dzień więc jakby co to jeszcze mogę szczegółowo coś podpowiedzieć.
    pozdrawiam
    Rafał

  11. #11

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze Simon Kontakt, seria Classic. Takie zakładałem u siebie i nie mam uwag.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A czy są ramki sześciokrotne?


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    A czy są ramki sześciokrotne? J.
    Rzuć okiem na Schneider -> ANYA

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Rzuć okiem na Schneider -> ANYA
    racja ale ciężko znaleźć ze względu na to że nie ma na nie chętnych. lepiej jak podzielisz w układzie 3-3 lub 4-2.

    jeśli chodzi o konfigurację to zapraszam pod koniec tego tygodnia będziemy mieli konfigurator bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze firmy efapel. będzie on odpowiedzialny za skonfigurowanie każdego gniazdka w ramkach od 1 do 5-krotnych w różnych kolorach wraz z obliczeniem ceny za cały wybrany osprzęt.

    myślę że klejenie ramek może nie wyjść zbyt estetycznie nie ujmując oczywiście Twoich zdolnościom. Zobacz na allegro w wyszukiwarce wpisz logus90 mamy tam wystawione ramki 4 krotne.

    cena zależy od wybranego osprzętu, koloru i serii.

    napisz do nas co konkretnie potrzebujesz postaramy się dobrać wszytko tak aby Ciebie zadowolić uwzględniając odpowiedni RABAT.
    Napisz i wynegocjuj ceny/rabat dla Siebie!

  15. #15

    Domyślnie

    nie spotkaliśmy się aby nasze produkty z firmy Gira oraz Efapel miały takie ramki. Posiadamy natomiast szeroką gamę ramek od jednokrotnych do pięciokrotnych, które można w dowolny sposób skonfigurować.
    Napisz i wynegocjuj ceny/rabat dla Siebie!

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Można w dowolny sposób konfigurować w sensie, że można w nie włożyć, co się chce?

    Bo niestety, ja mam potrzebę skonfigurowania sześciu gniazdek położonych w rzędzie. I na chwilę obecną jedyne, co mogę, to obciąć dwie krótsze ramki, żeby skleić z nich sześciokrotną.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Co do klejenia - no cóż, nie mam złudzeń, że to będzie widać, jednak ten kombajn mam na "ścianie RTV" i to będzie zasłonięte sprzetęm, więc nie ma tu problemu, szczerze mówiąc wolę kleic niż domawiać osobne gniazdka z osobną ramką innego systemu niż w reszcie domu.
    Za ofertę wyceny dziękuję, niebawem skorzystam

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18

    Domyślnie

    jeśli będzie to zasłonięte np telewizorem to jak najbardziej tego po prostu nie będzie widać a my zapraszamy
    Napisz i wynegocjuj ceny/rabat dla Siebie!

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam za TV ramkę 3-krotna, ale już po ustawieniu sprzętu stwierdziłem, że... jest za duża. Po ewentualnym przemeblowaniu pokoju będzie niewykorzystana, a teraz sprzęt i tak podpiąłem do listwy z wyłącznikiem, która ma tą zaletę, że można jednym ruchem odłączyć od prądu cały sprzęt. A całość leży na tyle mebli więc i tak i tak tego nie widać. Drugi plus listwy - możesz ją wyciągnąć zza mebli bez ich odsuwania, wpiąć/wypiąć wtyczki i z powrotem wsunąć. Do gniazdek trzeba niestety się nagimnastykować, żeby sięgnąć.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ale ja nie twierdzę, że tam będzie rząd gniazdek sieciowych

    Dwa sieciowe, dwa RTV- Sat, dwa podwójne ethernetowe i już masz sześć.
    I z podłogi jeszcze mi wystają dwa głośniowe doprowadzone na tył, a ja jeszcze się nie zdecydowałem, czy machnąć pod nie siódmą puszkę i dać w niej jeszcze gniazdko głośnikowe, czy te przewody wpinać wprost do wzmacniacza.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony