dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Montaż pawlacza w wąskim przedpokoju

    Witajcie,
    jestem tutaj nowy. Nie bardzo miałem kiedykolwiek do czynienia z budową pawlacza, wiadomo liczy się kreatywność, nieco wiedzy w tej dziedzinie, ale chciałbym, aby to było trwałe. Nie będę tam trzymał cięzkich rzeczy, być może zrobię tylko ładną podstawę pawlacza i wsunę tam pudełka dekoracyjne, więc w sumie chodzi mi o solidną i podstawę. Wymiary, ok 60cm głębokości, 115cm szerokości (pawlacz nad wejściem do wc).
    Zastanawiam się, czy wystarczą profile ścienne, dwie po głębokości, jedna po szerokości, w środek na podtrzymanie jakiś profil, żebym mógł przykręcić górną i dolną część podstawy do profili bocznych i jednego puszczonego przez środek, na koniec zaciągnąc i pomalować.
    Czy może przykręcić kantówki tak samo jak wyżej profile na kołki, od góry przykręcić do nich podstawę z płyty mdf i od dołu również, tyle że coś cienkiego, żeby za dużo nie ważyło? Co poradzicie? jeżeli tak, to nigdy nie przykręcałem drewna do ściany i zastanawiam się, jakich wkrętów i kołków musiałbym użyć. Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycję.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja osobiście wybrał bym opcję z kantówkami drewnianymi i płytą MDF/wiórową/Osb. To będzie znacznie solidniejsze niż z GK i da się na tym postawić coś cięższego. Od spodu oczywiście mozna dać płytę GK i ładnie zaszpachlować. Kołki w zależności od tego z czego masz ściany - z czego one są ?

  3. #3

    Domyślnie

    Sciany sa z cegly, wiechrznia warstwa z sypkiego materialu.
    Rozumiem, tez wolalbym kantowki, bedzie solidniejsze, dol w GK zaszpachluje, pomaluje i bedzie ladnie. Jak wykonczyc natomiast przekroj tych polaczen, w sensie - od przodu po grubosci polaczenia?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Po grubości połączenie będziesz miał licząć od dołu :

    - płyta GK
    - kantówka drewniana
    - płyta drewnopochodna.

    Możesz tą widoczną krawedź obrobić płytą GK i zaszpachlować. Ewentualnie od razu nałożyć siatkę i zaszpachlować ale wtedy ryzyko pęknięć jest większe niż przy zastosowaniu paska GK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony