dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotumi

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    16

    Domyślnie Automatyka bramy dwuskrzydłowej - jaka?

    Witam, chciałbym zapytać jaką automatykę do bramy dwuskrzydłowej mogli byście polecić?
    Brama 2 skrzydłowa, długość skrzydła 210cm, waga skrzydła około 150kg, słupki dość wąskie (9cm).
    Ważne dla mnie: cena - nie chciał bym wydawać nie wiadomo ile ale nie chcę też tandety, dlatego typ np. super power jack sobie odpuściłem pomimo że cena atrakcyjna, najchętniej zamknął bym się w 1200-1500zł. Kolejna ważna rzecz - docelowo furtka obok bramy ma być zaopatrzona w wideodomofon i elektrozamek, centralka od bramy powinna mieć zatem możliwość sterowania elektrozamkiem furtki z pilota (dodatkowy kanał), i wzajemnie - modele wideodomofonów jakie mnie interesują posiadają wyjście na sterowanie bramą - centralka bramy powinna mieć wejście na sygnał z domofonu.

    Na ile się orientuję to wyselekcjonowałem:

    - ETM 01 lub 02
    - Nice 2024
    - Faac 414
    Ostatnio edytowane przez piotumi ; 09-02-2018 o 23:27

  2. #2

    Domyślnie

    W tytule masz przesuwną a w treści skrzydłową...
    Słupki 9cm i pewnie scianka 2mm przy skrzydle 150kg to pewna deformacja moim zdaniem ale czas pokaże...
    Nice nie kupisz w tej kwocie a ponoć robią jedne z lepszych silownikow do skrzydłowek. Ja mam benince ale ja mam przesuwna...

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze jest opcja wzmocnienia słupka przez wsadzenie prętów i zalanie betonem. Ja tak planuję zrobić u siebie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Bierz Elekrobima etm-01 lub etm-02. Chodzi od ok. półtora roku. Sam montowałem, zima temu nie straszna. Że FAAC będzie działać przy -25 to uwierzę ale Nice już muszę zobaczyć żeby uwierzyć. Ja w zeszłą zimę otwierałem 2 tygodnie 2 skrzydła przy -23 do -25 stopni z racji pracy wyjeżdżam o 4:30 więc najgorszy ziąb. Siłowniki nigdy mnie nie zawiodły, są pancernie wytrzymałe i to jest dla mnie najważniejsze. Dziennie siłowniki robą ok 11 cykli (otwórz/zamknij). Jedyne co w zimę musiałem zrobić to zwiększyć przerwę między startem obu skrzydeł. W mocny mróz wiadomo że silownik chodzi wolniej, dlatego żeby się brama nie przytrzasnęła, ustawiłem różnicę startu z 1s do 3s.Tu masz bramę przy nastu stopniach na minusie, był taki ziąb https://drive.google.com/file/d/1q3K...ew?usp=sharing tu masz start bramy typowy śniegowy dzień https://drive.google.com/file/d/1WBj...ew?usp=sharing to nie są filmy w przyspieszonym tempie, tak to działa.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    No i co w końcu wybrałeś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony