Cześć, słuchajcie powiedzcie mi porsze bo zaraz jakiegoś jebla dostane. Byłem zdecydowany na pompe ciepła p-w. Dom będzie w okolicach Łomży województwo podlaskie, strefa IV na granicy z III ale jednak IV. Tutaj u nas taki troche zaścianek więc każdemu komu mówie że pompa wywala gały, ale nie o to chodzi. Przyszedł koleś od wykończeniówki i mówi mi że robi domy od wielu lat i zapewnia mnie że tym nie ogrzeje domu. Że w naszej strefie to nie zdaje egzaminu, że lepiej coś innego. Poniżej wstawiam OZC i wyliczenia firmy która będzie mi to montowała. Powiedzcie prosze że dobrze robie....

Do obliczeń została wzięta powierzchnia: 120m2 (100% powierzchni użytkowej + 75% powierzchni nieużytkowej)

Zapotrzebowanie przy -20 stopni wynosi 46 W/m2 czyli na cały budynek 5,5 KW

Wraz z ciepłą wodą użytkową ok 5,9 KW.

Dla Państwa budynku została dobrana pompa ciepła powietrze/woda firmy Panasonic, model Aquarea SDC o mocy 9 KW generacji H. Jest to split z jedno-wentylatorową jednostką zewnętrzną o zasilaniu jedno-fazowym . Przy -20 ma moc grzewczą ok 5,7 KW. Temperatura bi-walencji w przypadku tej pompy i Państwa budynku będzie wynosiła ok -19 stopni, a uwzględniając zyski słoneczne oraz wewnętrzne nawet -21 (czyli do tej temperatury pompa będzie mogła pracować bez wspomagania szczytowym źródłem ciepła – w Państwa przypadku grzałek wbudowanych w jednostkę wewnętrzną pompy ciepła lub też kominkiem). Pompa działa do temperatury -28 na zewnątrz.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	406942