dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie szafa z drzwiami ażurowymi - jakie zawiasy

    Witajcie, zabieram się za samodzielne zbudowanie szafy z drzwiami ażurowymi. I mam takie pytania:
    - drzwi ażurowe są grubości 21mm, element drzwi na których mogę wywiercić otwór pod puszkę*zawiasu ma 40mm - jaki zawias fi 35 czy fi 26 mm mogę zastosować ?
    - box szafy będzie z płyty 18mm - zawias o jakim H powinienem zastosować? Chcę aby zawias był typu "nakładany"
    - osobnym elementem zabudowy będzie szafa narożnikowa z drzwiami ażurowymi - jaki zawias tutaj zastosować aby drzwi się*otwierały odpowiednio szeroko?

    Przykład drzwi i szafy załączyłem poglądowo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	407169   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	407170  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Zawias zdecydowanie fi 35 ze śrubami mocującymi.
    Patrz jakie masz kąty otwarcia i ile chcesz. Oczywiście nie bierz zawiasów typu 20 stopni / 95 stopni, bo zamknie Ci się nie do końca szafa (bez tych 20 stopni).
    Wejdź sobie na https://www.meble.pl/akcesoria/zawiasy/ i popatrz na różne rozwiązania. Ja u siebie w kuchni wymieniałem zwykłe zawiasy na zawiasy Bluma z cichym domykiem i brałem takie coś:
    https://www.meble.pl/p28575,zawias-c...nakladane.html
    Do tego prowadnik krzyżowy ze śrubami euro. Możesz też dokupić sobie jakieś zaślepki itp bajery.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony