dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Błędne myślenie lub brak podstawowej wiedzy o swoim własnym domu.
    Jeśli byłaby taka sytuacja to znaczy,że wybudowalismy durszlak a sąsiad dobry dom.
    Zużycie energii na ogrzewanie czyli przyszłe rachunki za to zależą od tego ile energii dom potrzebuje tej energii,pompa dzięki COP zmniejsza ilość tej energii właśnie o COP.
    W dwóch identycznie budowanych domach ZAWSZE ogrzewanie oparte o COP będzie tańsze i nawet najtańsze.
    Wszystko to co napisałeś jest prawdą jeśli jedyną alternatywą jest grzanie prądem. Jeśli nie, to słowo ZAWSZE jest mocnym nadużyciem.

    To prawda że ilość energii zmniejsza się o COP. Ale piec kondensacyjny chodzi na gaz który kosztuje dzis 12gr za kwh+ opłaty stałe i ma skuteczność ~100% a pompa chodzi na energie elektryczną która jest duzo droższa 55gr (lub 35/65 w g12) a to powoduje że jesli masz powietrzną pompe i taryfe g11 to zapłacisz więcej niż za gaz ziemny. No chyba że masz pompe której spreżarka napędzana jest silnikiem spalinowym na gaz ziemny, tylko silnik spalinowy ma ponad 2 razy gorsza sprawność niż elektryczny, ale rozwiązanie takie jest droższe ale bardzo popularne przy dużych budynkach bo taniej zasila się pompe ciepła.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sąsiad posiadający powierzchniowo podobny dom grzeje ekogroszkiem i na węgiel wydaje więcej nie tylko ile ja przy pompie ale i więcej gdybym dom grzal prądem.
    Skoro płaci więcej niż ty byś płacił grzejąc prądem to jest to zupełnie inny dom.

    Przy cenie ekogroszku 900zł za tone 27MJ i sprawności pieca 60% wychodzi 20gr/za kwh dostarczoną do domu( chyba ze wierzysz w ulotke producenta i piec cały czas chodzi jak w laboratorium to ma 85% i koszt kwh to 14gr).

    No i właśnie tu widać że żeby przebić gaz ziemny czy ekogroszek przy powietrznej pompie to trzeba troche posiedzieć, poczytać, douczyć się na forach żeby ustawić prace w taniej taryfie. Oczywiście ekogroszek to inna liga jesli chodzi o wygodę ale gaz ziemny jest równie wygodny w eksploatacji. Dlatego moja subiektywna opinia jest taka że jeśli jest mozliwość podłączenia gazu ziemnego w rozsądnej cenie to jest to najlepsza opcja.
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 16-02-2018 o 09:51
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Smrodu, syfu, tłuszczu i innego dziadostwa związanego z gazem po 40 latach jego używania mam dość. I gdybym nawet miał do niego dostęp a prąd był 2* droższy od gazu to była by i tak pompa. To jedno a drugie to wolę jeden abonament (~80zł/rok) niż dwa za ponad 200. Na dzień dzisiejszy koszt wytworzenia 1kWh przez moją PC za okres od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2017 wyniósł bez abonamentu z wszystkimi pozostałymi opłatami 0,103 zł
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Smrodu, syfu, tłuszczu i innego dziadostwa związanego z gazem po 40 latach jego używania mam dość. I gdybym nawet miał do niego dostęp a prąd był 2* droższy od gazu to była by i tak pompa. To jedno a drugie to wolę jeden abonament (~80zł/rok) niż dwa za ponad 200. Na dzień dzisiejszy koszt wytworzenia 1kWh przez moją PC za okres od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2017 wyniósł bez abonamentu z wszystkimi pozostałymi opłatami 0,103 zł
    Super, miło się czyta takie rzeczy. Pewnie większość w tanim prądzie. Oczywiście opłaty stałe w gazie dobijają, zaraz też sie zlecą ludzie że komin trzeba, przyłączenie osobne itp. Mimo wszystko gdybym miał mozliwość to wybrałbym gaz ziemny. Co do smrodu, syfu, tłuszczu to chodzi o kuchnie prawda? Dlatego ludzie którzy mają podłączony gaz w kuchni mają indukcje. Sam piec kondensaycyjny pobiera całe powietrze przez komin i wyrzuca go ta samą drogą. No chyba że chodzi o smród, syf i tłuszcz z gazu na zewntątrz, ale nie słyszałem żeby ktoś na takie rzeczy narzekał.
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 16-02-2018 o 10:36
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oczywiście że chodzi też o kuchnie bo 95% ludzi jeśli już ma gaz to ma i kuchnie gazowe.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Super, miło się czyta takie rzeczy. Pewnie większość w tanim prądzie. Oczywiście opłaty stałe w gazie dobijają, zaraz też sie zlecą ludzie że komin trzeba, przyłączenie osobne itp. Mimo wszystko gdybym miał mozliwość to wybrałbym gaz ziemny. Co do smrodu, syfu, tłuszczu to chodzi o kuchnie prawda? Dlatego ludzie którzy mają podłączony gaz w kuchni mają indukcje. Sam piec kondensaycyjny pobiera całe powietrze przez komin i wyrzuca go ta samą drogą. No chyba że chodzi o smród, syf i tłuszcz z gazu na zewntątrz, ale nie słyszałem żeby ktoś na takie rzeczy narzekał.
    Co kraj to obyczaj
    Ja mam przyłącze gazu przy działce no i tam pozostało a zamierzałem jeszcze przed budową grzać prądem bo był tańszy dla mnie niż gaz

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Oczywiście że chodzi też o kuchnie bo 95% ludzi jeśli już ma gaz to ma i kuchnie gazowe.
    Nie trzeba iść za stadem, można mieć piec na gaz i kuchnie na prąd. Wszyscy których znam przy remoncie kuchni/budowie domu wybierają indukcje
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Nie trzeba iść za stadem, można mieć piec na gaz i kuchnie na prąd. Wszyscy których znam przy remoncie kuchni/budowie domu wybierają indukcje
    I to jest właśnie typowy bezsens czyli przyłącze gazu i stałe opłaty tylko do ogrzewania.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co kraj to obyczaj
    Ja mam przyłącze gazu przy działce no i tam pozostało a zamierzałem jeszcze przed budową grzać prądem bo był tańszy dla mnie niż gaz
    Jasne. Ale takich rzeczy własnie nie lubie, masa niedomówień. Np pisanie że za ogrzewanie za styczeń pompą ktoś zapłacił 89zł i koniec kropka. Takie rzeczy zawsze powinnny mieć * a pod spodem powinno być napisane "95% w taryfie taniej, cena prądu w taniej taryfie 6gr(sam przesył)". To tak jak clickbaitowe nagłówki w portalach internetowych, tylko bez treści kóra taki nagłówek sprowadza na ziemie.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I to jest właśnie typowy bezsens czyli przyłącze gazu i stałe opłaty tylko do ogrzewania.
    To tak jak kupno telefonu tylko do dzwonienia, a do przeglądania internetu komputer. No naprawde totalny bezsens a mimo wszystko takie rozwiaznie jes wygodniejsze. Jesli kuchnia potrzebuje zazwyczaj 10-20% gazu jaki potrzeba żeby ogrzac dom to pisanie tylko jest lekkim nadużyciem

    Jesteś ogromnym populistą. W twoim prypadku może byc to bezsens.Ale dla kogoś kto zuzywa na ogrzewanie i cwu 10-15tysiecy kwh ocznie te oplaty rocznie to 1-2gr/kwh. Staraj się patrzyć na wszystko bardziej globalnie a nie tylko ze swojej perspektywy
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 16-02-2018 o 11:38
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  9. #29
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Jasne. Ale takich rzeczy własnie nie lubie, masa niedomówień. Np pisanie że za ogrzewanie za styczeń pompą ktoś zapłacił 89zł i koniec kropka. Takie rzeczy zawsze powinnny mieć * a pod spodem powinno być napisane "95% w taryfie taniej, cena prądu w taniej taryfie 6gr(sam przesył)". To tak jak clickbaitowe nagłówki w portalach internetowych, tylko bez treści kóra taki nagłówek sprowadza na ziemie.
    Ale dla myślących ludzi to jest normalne i nie trzeba nic wyjaśniać.
    Dom potrzebuje określoną ilość energii i w jaki sposób ta energia zostanie dostarczona i w jakim koszcie to mądry inwestor już przed budową powinien to wiedzieć wszak chyba wie co buduje ?

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    no to weźmy twój dom który potrzebuje 118m2*40kwh=4720kwh czyli 1888zł za grzanie głównie tanim prądem 0,4zł za kwh
    A teraz gaz ziemny 0,20gr(cena za kwh z gazu ziemnego w chwili w której rozpoczynałeś budowe)*4720 to 944zł +200zł opłat rocznych to 1044 przy grzaniu gazem
    No i wytłumacz teraz dlaczego dla ciebie prąd był tanśzy niz gaz ziemny? Bo dla mnie to nie jest jasne.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    pisanie że za ogrzewanie za styczeń pompą ktoś zapłacił 89zł i koniec kropka. Takie rzeczy zawsze powinnny mieć * a pod spodem powinno być napisane "95% w taryfie taniej, cena prądu w taniej taryfie 6gr(sam przesył)".
    Tutaj nikt tak nie pisze a jeśli się zdarzy to szybko jest sprowadzany na ziemię

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    To tak jak kupno telefonu tylko do dzwonienia, a do przeglądania internetu komputer.
    Jeszcze kilkanaście lat a nie będzie to dla Ciebie totalny bezsens.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #32
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    no to weźmy twój dom który potrzebuje 118m2*40kwh=4720kwh czyli 1888zł za grzanie głównie tanim prądem 0,4zł za kwh
    A teraz gaz ziemny 0,20gr(cena za kwh z gazu ziemnego w chwili w której rozpoczynałeś budowe)*4720 to 944zł +200zł opłat rocznych to 1044 przy grzaniu gazem
    No i wytłumacz teraz dlaczego dla ciebie prąd był tanśzy niz gaz ziemny? Bo dla mnie to nie jest jasne.
    Po pierwsze w gliwickim Tauronie w taryfie G12W cena tańszej kWh to 0,28zl.
    Po drugie decydując się na ogrzewanie prądem budowalem dom o dużej pojemności cieplnej a to dlatego,żeby móc akumulowac energię z tańszej taryfy czy to w płycie czy to w ścianach także 100% energii jest tańszej taryfy.
    Po trzecie teraz matematyka:
    Prąd-0,28zl*4720kWh=1321zl przy inwestycji w Elterm 2500zl.
    Gaz-0,20zl*4720kWh=944zl przy inwestycji ok.12000zl w przyłącze,instalację,kocioł bez komina

    Różnica w rachunku ok.400zl rocznie na korzyść gazu ale różnica inwestycji ok.10000zl na korzyść prądu nie licząc corocznych przeglądów.

    Zawsze powtarzam,że matematyka prawdę powie
    Wiesz teraz czemu gaz ziemny był droższy od prądu ?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    No i wytłumacz teraz dlaczego dla ciebie prąd był tanśzy niz gaz ziemny? Bo dla mnie to nie jest jasne.
    Instalacja OP prądem około 2K instalacja gazem około 15K. czyli mniej więcej tyle co PC - tyle że przy PC to co jego dom potrzebuje podziel na 3.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    To już ostatni post który ma za zadanie leczyć populizm.

    1. plusphoto nie pisz razem że "Prąd 2k gaz 15K a że ma PC to dzielisz przez 3" bo PC kosztuje 20-25K . Mieszasz w ten sposób rzeczy.
    2. Koszt instalacji to jasna sprawa ale tu trzeba podać wyraźnie że się je uwzględnia i czas amortyzacji, bo np "moj znajomy jeździ Teslą i wydaje tylko 6zł/100km więc duzo mniej a ja dieslem i płace 30zł/100km". Jak mowiłymy ile wydajemy to nie liczymy zakupu. Wiec zwracajmy uwagę na to. Skoro Arturo napisał że jego sąsiad wydaje na węgiel więcej niż on za prąd na PC to nie uwzględniał w tym zdaniu instalacji, a za chwile żeby pokaząć że nawet prąd jest lepszy już koszty instalacji musiał uwzględnić. Przez pierwsze lata zawsze węgiel jest tańszy przy uwzględnieniu instalacji. Wiec widać że zależnie co chcecie pokazać raz piszecie o kosztach z instalacją a raz tylko koszt samego użytkownia. Zależnie czy chcemy żeby prąd był lepszy czy też pompa ciepła.

    Teraz już wiem tylko mi wyszło że w perspektywie 20 lat to sam gaz będzie kosztował taniej o 17 tys zł w eksploatacji a ty pokazałeś że to tylko 7 tys.

    Ja nie chce tutaj nikomu zarzucić czy mówić że jedno czy drugie jest lepsze. Jeszcze raz napisze od czego się zaczeło.
    Może być taka sytuacja że osoba ktora ma PC powietrzną i taryfe G11 bo nic ją nie interesuje i ma w dupie jak to działa i chce tylko mieszkać spotka się na imprezie z kimś kto ma gaz ziemny i podobny dom, ocieplenie i w rozmowie wyjdzie że PC kosztowała kilka tys więcej a rachunki są mimo to większe. Wtedy wejdzie to na psychike i taka osoba zaczenie szukać odpowiedzi albo w internecie albo u instalatora.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  15. #35
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    To już ostatni post który ma za zadanie leczyć populizm.

    1. plusphoto nie pisz razem że "Prąd 2k gaz 15K a że ma PC to dzielisz przez 3" bo PC kosztuje 20-25K . Mieszasz w ten sposób rzeczy.
    2. Koszt instalacji to jasna sprawa ale tu trzeba podać wyraźnie że się je uwzględnia i czas amortyzacji, bo np "moj znajomy jeździ Teslą i wydaje tylko 6zł/100km więc duzo mniej a ja dieslem i płace 30zł/100km". Jak mowiłymy ile wydajemy to nie liczymy zakupu. Wiec zwracajmy uwagę na to. Skoro Arturo napisał że jego sąsiad wydaje na węgiel więcej niż on za prąd na PC to nie uwzględniał w tym zdaniu instalacji, a za chwile żeby pokaząć że nawet prąd jest lepszy już koszty instalacji musiał uwzględnić. Przez pierwsze lata zawsze węgiel jest tańszy przy uwzględnieniu instalacji. Wiec widać że zależnie co chcecie pokazać raz piszecie o kosztach z instalacją a raz tylko koszt samego użytkownia. Zależnie czy chcemy żeby prąd był lepszy czy też pompa ciepła.

    Teraz już wiem tylko mi wyszło że w perspektywie 20 lat to sam gaz będzie kosztował taniej o 17 tys zł w eksploatacji a ty pokazałeś że to tylko 7 tys.

    Ja nie chce tutaj nikomu zarzucić czy mówić że jedno czy drugie jest lepsze. Jeszcze raz napisze od czego się zaczeło.
    Może być taka sytuacja że osoba ktora ma PC powietrzną i taryfe G11 bo nic ją nie interesuje i ma w dupie jak to działa i chce tylko mieszkać spotka się na imprezie z kimś kto ma gaz ziemny i podobny dom, ocieplenie i w rozmowie wyjdzie że PC kosztowała kilka tys więcej a rachunki są mimo to większe. Wtedy wejdzie to na psychike i taka osoba zaczenie szukać odpowiedzi albo w internecie albo u instalatora.
    Jaki to populizm ?
    Normalna sprawa jeśli chodzi o dom.
    Ja już mieszkam 5 lat także podniety mam już za sobą,pisze jedynie i wyjaśniłem dlaczego gaz ziemny jest droższy niż prąd o pompie nie wspominając.
    Roczne zużycie energii na c.o+cwu mam w przedziale 3200-3500kWh czyli ok.1000zl rocznie gdzie na samo ogrzewanie ok.600zl za sezon grzewczy.
    Oczywiście 99% w taniej taryfie i też mam to w dupie,przed sezonem zimowym przedstawiam jedynie sterownik na pompie

    A taryfa G12W jest korzystniejsza niż G11 nawet jak nie ma się ogrzewania na prąd.

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A węgiel jest inwestycyjnie w podobnym koszcie co pompa p-w jeśli już

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Oczywiście że chodzi też o kuchnie bo 95% ludzi jeśli już ma gaz to ma i kuchnie gazowe.
    Nie bardzo. Moze nawet mniej, niz polowa
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja już mieszkam 5 lat także podniety mam już za sobą,pisze jedynie i wyjaśniłem dlaczego gaz ziemny w momencie gdy podejmowałem decyzje BYŁ droższy niż prąd w moim przypadku o pompie nie wspominając.
    Tak powinno się formułować wypowiedzi. Tak G12W opłaca się najbardziej nawet jesli zuzywasz równo przez cała dobę energie tyko u mnie kosztuje (0,659/0,354) a u Ciebie pewnie (0,71/0,26), tez chciałbym taką asymetrie

    Mam podobny dom energetycznie tylko wiekszy i za samo ogrzewanie bez CWU obecnie płaciłym rocznie
    za prąd 3540zł grzejąc tylko w taniej
    za gaz ziemny gdybym mieszkał 5 kilometrów dalej 1400zł
    za PC powietrzną chodzacą tylko w taniej taryfie 1180zł (w G11 1833zł)
    za ekogroszek 1500-1800 w zaleznosci od sprawnosci spalania

    PC powietrzna "kotłownia" komplet 9kW 25-30tys
    kocioł na ekgroszek kotłownia komplet 15tys + komin(5tys?)
    Jesli prawie 35% róznicy to podobny koszt to tak jest inwestycyjnie w podobnym koszcie

    Gaz ziemny komplet z przyłaczem i odprowadzeniem spalin (np poziomym) to 25-30tys
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Tak powinno się formułować wypowiedzi. Tak G12W opłaca się najbardziej nawet jesli zuzywasz równo przez cała dobę energie tyko u mnie kosztuje (0,659/0,354) a u Ciebie pewnie (0,71/0,26), tez chciałbym taką asymetrie

    Mam podobny dom energetycznie tylko wiekszy i za samo ogrzewanie bez CWU obecnie płaciłym rocznie
    za prąd 3540zł grzejąc tylko w taniej
    za gaz ziemny gdybym mieszkał 5 kilometrów dalej 1400zł
    za PC powietrzną chodzacą tylko w taniej taryfie 1180zł (w G11 1833zł)
    za ekogroszek 1500-1800 w zaleznosci od sprawnosci spalania

    PC powietrzna "kotłownia" komplet 9kW 25-30tys
    kocioł na ekgroszek kotłownia komplet 15tys + komin(5tys?)
    Jesli prawie 35% róznicy to podobny koszt to tak jest inwestycyjnie w podobnym koszcie

    Gaz ziemny komplet z przyłaczem i odprowadzeniem spalin (np poziomym) to 25-30tys
    No i właśnie dopiero takie wyliczenia mają sens.

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    No i właśnie dopiero takie wyliczenia mają sens.
    Tzn jakie ?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony