dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 127
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drakan83

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betusia35 Zobacz post
    Pello, z chęcią bym porozmawiała, ale jeszcze go nie mam.
    Poprzedni kocioł węglowy montował mi kolega, który niekoniecznie zna się na kotłach pelletowych.

    Czyli jak rozumiem, najpierw muszę szukać instalatora ).
    Do niedawna byłem w takiej sytuacji jak Ty, z wyborem kotła na pellet. Zdecydowałem sie ostatecznie na kocioł Red Compact 18, w pełni świadomie i jestem zadowolony.
    Moim najważniejszym kryterium przy wyborze kotła było to, żeby go kupić kocioł u sprzedawcy, który jest jednocześnie instalatorem i serwisem. Płacisz wtedy tylko 8% Vat-u za kocioł i masz jasną sytuacje, że jak coś będzie nie tak, to wiadomo że wszystko było robione przez jedną firmę.

    Co do samego kociołka, fakt jest trochę drogi, ale wg mnie to dobrze wydane pieniądze. Dobrałem jeszcze nadstawke na pellet, żeby rzadziej dosypywać pellet. Mam kocioł w piwnicy, podłączyli mi bezprzewodowy programator, który już sobie ustawiłem na każdy dzień tygodnia w których godzinach ma mi grzać...ogólnie dla mnie Ameryka

    Tu masz ze strony dystrybutora adresy sprzedawców...pojedz, popatrz, popytaj

    http://www.wentor.pl/gdzie-kupic

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    R47

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Trąbki Wielkie
    Kod pocztowy
    83-034
    Posty
    9

    Domyślnie

    A warto rozważyć kotły Witkowski ,osobiście to ze wszystkich producentów ostatnio te kotły są w moim zainteresowaniu ze względu na łatwość czyszczenia i palnik ma bezobsługowy. .Dzwoniłem i wiem że to ceny brutto i dowożą własnym transportem oraz mogą przyjechać żeby dobrać konfigurację wejść i wyjść itd. żeby jak najmniej przeróbek było i dopiero robią pod zamówienie. Dla mnie jest to co potrzebuję.Jak ktoś woli i lubi majstrować to też można kupić zestaw tegoż palnika ale to u innego dystrybutora i zamontować samemu w swoim kopciuchu lub przez instalatora. Osobiście zrobiłbym tak u siebie ale trochę cienko z miejscem na palnik o odprowadzaniu popiołu nie wspomnę.
    Pozdrawiam wszystkich.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Dokładanie palników różnie się kończy. Ostatnio na innym forum czytałem jakie problemy z kalibracją mają ludzie, którzy dołożyli sławnego Kipi. Masakra.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    manista

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    szczecinek
    Kod pocztowy
    78-450
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich..Prosze o pomoc w wyborze kotla na pellet dom parterowy 90 matrów średnio ocieplony głównie podłogówka.Obecnie grzeja Ogniwo ekok plus 10 kw. Interesuje mnie prosty typowy pelleciak ,myślałem np o slimpely albo blacstar co o tym myslicie

  5. #65

    Domyślnie

    Simpela będzie za duży ale Black Star jak najbardziej dobry kocioł i ładnie moduluje

  6. #66

    Domyślnie

    Ja bym Ci polecił Kostrzewę Mini Bio Luxury VG. 12KW. lub Twin Bio Luxury VG + sterownik pokojowy EcoSter Touch. Zamontowałem kilka takich kotłów i naprawdę klienci są zadowoleni. Palnik jest z systemem samooczyszczania (oczywiście w miarę rozsądku) w końcu to paliwo stałe a więc produkuje popiół. Przy dobrych lotach zasypiesz go raz na tydzień-dwa. Można dokupić moduł internetowy i pracują nad aplikacją na smartfony - kwestia kilku miesięcy i będzie. Chyba że masz możliwość podłączenia gazu to Viessmann Vitodens 200. Cena podobna, koszty eksploatacji też a wygoda to już inna bajka. kompletnie bezobsługowy kocioł. Tylko poszukaj ogarniętego hydraulika i nie oszczędzaj tam gdzie nie można bo potem na takich forach pojawiają się niepochlebne posty o w.w jak i innych producentach że ich produkty są złe i takie tam.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Widzisz, ten kocioł Kostrzewy jest prawie w cenie Blackstara, ale ma poziomy wymiennik i wysoko moduluje, gdzie przy 90 metrach w podłogówce, Blackstar będzie se pyrkał na 2KW, no i ma pionowy wymiennik.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    manista

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    szczecinek
    Kod pocztowy
    78-450
    Posty
    3

    Domyślnie

    Oglądałem Bleckstara ładny kociołek tylko niepokoi mnie jego dość niska waga . Czy to wada

  9. #69
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    manista

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    szczecinek
    Kod pocztowy
    78-450
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktos użytkuje taki kociołek

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie wiem no te kotły tak mają. Mały wymiennik i pojemność wodna, tam nie ma co ważyć. Taki sobie wzór w klasie kompaktów RED 18KW waży bardzo podobnie.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał manista Zobacz post
    Oglądałem Bleckstara ładny kociołek tylko niepokoi mnie jego dość niska waga . Czy to wada
    Myślisz ,że Duńczycy pozwalają sobie na to aby wypuszczać gnioty i sygnować to "Made in Danmark" W tej Kostrzewie jak będziesz chciał otworzyć drzwiczki to z wkrętakiem trzeba podejść aby zluzować opaskę później miskę podstawić na zlatujący pelet i ten poziomy wymiennik.Klienci zadowoleni no pewnie ,że zadowoleni tacy nieświadomi którzy czekają aż im się alarm zapali aby wyczyścić .Dla takich osób jest ten kociołek.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #72

    Domyślnie

    A czemu Duńczycy mieli by tego nie robić ? Co jest z tymi Duńczykami ? Ponad 10 lat pracowałem dla firm branżowych ze Skandynawii i nie widzę żadnych przeciwskazań.

    Mnie w Black Starze niepokoiła nie jego waga, tylko cena. Skąd w Duńczykach pomysł, żeby w tej cenie wypuścić kocioł ? Normalnie w tej cenie Duńczycy sprzedają wentylator wyciągowy ze sterowaniem do kotła na pellety.......ale już wiem, bo piszą na swojej stronie.

    pzdr

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Lagune P 12 do kwietnia można było wyrwać za 9500 z układem pompowym. Sugerując się ceną, to powinien być jakiś gniot od firmy która od kilkudziesięciu lat robi kotły i piece na drewno i pelet. Idąc tym tokiem rozumowania teraz gdy kocioł jest 3000zł droższy jest lepszym, porządniejszym sprzętem. I tak samo można napisać o Blackstarze, jak by kosztował 20 000zł to by nikt na wagę nie patrzył. Ale to tylko moja, subiektywna opinia, jak również to że bum cenowy zaczął się od wprowadzenia Defro Alfa kiedy czytałem że przegieli z cena a parę miesięcy później większość kotłów kosztowała podobnie.
    Co do Blacka, z tego co wiem dobrze to działa jak narazie. Jeśli wiesz coś więcej to napisz proszę, sam jestem ciekaw.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  14. #74

    Domyślnie

    Żeby było jasne - nie mam nic przeciwko kotłom na pellety - tanim i drogim. Oba znajdą swoich zwolenników i klientów. Nie mam też nic przeciwko dowolnej strategii biznesowej, jaką prowadzą producenci. A skoro widzę hasło: Duński kocioł na polskim rynku w cenie" włoszczyzny" i " polszczyzny" , to mam nabyty dysonans poznawczy... i chcę się dowiedzieć - dlaczego.

    Nie znam kotłów Black Star. Nie zetknąłem się z nimi, ale sądzę, że to są dobre kotły. Zetknąłem się tylko z pelletowymi palnikami duńskimi Scote, które jak można nieco przeczytać i się domyślić, są w nich montowane. Przewinęły się krótko przez polski rynek ok. 10 lat temu. Montował je w swoich kotłach Cichewicz.

    pzdr

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Może z kotłami to jest tak jak z autami z Danii .Cena prawie podwójna, ale jak sprowadzasz to zwrot podatku i cena robi się normalniejsza.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  16. #76

    Domyślnie

    Pello już odpowiadam na Twoje pytania. Wbrew pozorom kotły na pellet z Danii nie są takie drogie, plus dostosowałem cenę kotła do warunków rynkowych w Polsce tak by stosunek jakości do ceny był jak najlepszy. BS + dla klienta to koszt 13-14 z 8% VAT, z kolei RTB ( Ready to Burn) to kocioł premium który kosztuje 18-20k dla klienta( więc cena już jak najbardziej duńska) Co do fabryki to producent NBE jest bardzo poukładaną firmą która przywiązuje dużą wagę do jakości i serwisu i kóra rozwija systemy pelletowe od 20 lat a online od prawie 10 lat. Serwis na pólnocy ja ogarniam, południe obsługuje Puławiak .

  17. #77

    Domyślnie

    Dziękuję Kroitz za informację. Jestem przekonany że BS, BS+ i RTB są bardzo dobrymi kotłami. Moje wątpliwości dotyczyły tylko kosztów procesu produkcyjnego, którego efektem była cena na rynek wschodni. Znam, bo pracowałem dla firmy szwedzkiej - producenta palników na pellety przez długie lata i wiem co robili, aby uzyskiwać niższą cenę, aby utrzymać poziom swojej marży, bez specjalnych różnic jakościowych.
    NBE zresztą tego nie ukrywa - bo pisze o tym na swojej stronie - o współpracy z OPOP - co się im chwali. Zazdroszczę im trochę tego, bo mi się tego nie udało, a traktowałem to jako sens mojej pracy.
    ech, pozdrawiam

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam. Jeśli chodzi o RTB piece 16 kw to centrum Wlkp kto ogarnia? Pozdr

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Witam. Jeśli chodzi o RTB piece 16 kw to centrum Wlkp kto ogarnia? Pozdr
    pw

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Dziękuję Kroitz za informację. Jestem przekonany że BS, BS+ i RTB są bardzo dobrymi kotłami. Moje wątpliwości dotyczyły tylko kosztów procesu produkcyjnego, którego efektem była cena na rynek wschodni. Znam, bo pracowałem dla firmy szwedzkiej - producenta palników na pellety przez długie lata i wiem co robili, aby uzyskiwać niższą cenę, aby utrzymać poziom swojej marży, bez specjalnych różnic jakościowych.
    NBE zresztą tego nie ukrywa - bo pisze o tym na swojej stronie - o współpracy z OPOP - co się im chwali. Zazdroszczę im trochę tego, bo mi się tego nie udało, a traktowałem to jako sens mojej pracy.
    ech, pozdrawiam
    W tej chwili wszystkie kotły są produkowane w Danii, Blackstar + oraz RTB (Ready to Burn), Blackstar to starsza konstrukcja i już nie jest produkowana. Nie ma rozróżnienia na rynek Duński czy zagraniczny, wszystkie kotły schodzą z jednej lini i proces zamówień jest zautomatyzowany.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony