dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pomiar szelnosci okien kamerą termowizyjną

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    uplaudek

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Unisław
    Kod pocztowy
    86-260
    Posty
    1

    Domyślnie Pomiar szelnosci okien kamerą termowizyjną

    Witam zleciłem pomiar termowizyjny mieszkania z którego wynika że moje okna są złe obsadzone wiec udałem się do fachmana od okien który stwierdził że okna są ok i jestem w kropce,,,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIR14665.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	407322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIR14666.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	407324   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIR14667.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	407325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIR14668.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	407326   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIR14675.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	407327  


  2. #2

    Domyślnie

    To idź do innego fachmana, bo na razie trafiłeś na idiotę.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Na obrzeżach ramy okna widać utratę ciepła, są to niewielkie nieszczelności powietrzne i przewodzenie materiału. Poza tym w narożniku nad splitem masz nieciągłość izolacji lub jej niedoskonałość i może tam za jakiś czas gromadzić się wilgoć. Nie są to jakieś duże sprawy, być szpaleta na zewnątrz okna jest niewłaściwie ocieplona. Poza tym pomiar kamerą robi się w stałym zakresie temperatur w trybie manualnym, dodatkowo punkt centralny powinien być ustawiony na najzimniejszy obszar tak by pokazywał jego temperaturę, trzeba również określić współczynnik emisyjności który jest różny dla tynku, dla szkła i dla PCV.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4

    Domyślnie

    Tutaj masz kilka fotek które zrobiłem dziś. Tak właśnie wygląda nieszczelność powietrzna na obrzeżu okna, możesz sobie porównać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0198.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	407437 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0200.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	407438 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0199.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	407439 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0201.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	407440
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    JaxonAmator
    Guest
    JaxonAmator

    Domyślnie

    Również rozważam pomiar termo w pokoju dziecka ze skosami, gdzie mam zamontowane okno Veluxa. Złożyłem reklamację na nieszczelność (wieje wyraźnie z okna). Wg niego jest to naturalne, a zimno w w pokoju jest dlatego, żę jest to ściana szczytowa. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony