dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    O masz... jakiś mało optymistyczny ten kalkulator Wyliczył mi koszt ogrzewania gazem większy niż ciepłowłaściwe o niemal 400zł/rok.
    W temacie porównania gaz vs prąd jest to 2400 vs....6500 przy 0,60zł/1kWh przy 0,30 4250zł
    Ale który?
    Mi ten http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator-zuzycia-ciepla wyliczył o ponad 50% mniej niż ten http://forum.muratordom.pl/redirecto...pyciepla.pl%2F

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Mnie ciepłowłasciwe wyliczyło mniej niż ziemianarozdrożu

  3. #23

    Domyślnie

    O kant kuli rozbić te kalkulatory. To programy pisane przez studentów pewnie bez uwzględnienia masy czynników i bez świadomości sensu i logiki takich wyliczeń.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Panowie każdy może liczyć w czym chce, jedne są mniej dokładane inne bardziej.
    I nie jest powiedziane że ten co liczy mniej jest lepszy, bo jak liczy źle to będzie zimno i przykra sprawa.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mnie ciepłowłasciwe wyliczyło mniej niż ziemianarozdrożu
    U mnie podobnie. Jednak cieplowlasciwe pokazało spalanie gazu ca. 7m3 na dobę podczas "przeciętnego dnia zimy" i dokładnie tak jest, w "najmroźniejszy dzień" 14m3, przy -15/17C było 12m3
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał KZPinstal Zobacz post
    Osobiście uważam, że ogrzewanie niskotemperaturowe jest najkorzystniejsze. Proponuję wykonać w całym domu podłogówkę dość gęsto ukręconą np. co 10 cm. Później trzeba wybrać dobry wydajny kocioł. Może być gazowy, ale wówczas jakiś dobry kondensat.
    Jak kondensat, lub pompa ciepła - zapraszam do zapoznania się z oferta urządzeń Viessmann - rodzina gazowych kotłów kondensacyjnych Vitodens lub pomp ciepła Vitocal!
    Polecam zapoznać się z warunkami serwisu i gwarancji służę pomocą, jeśli pojawią się konkretne pytania.
    W razie pytań jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał KZPinstal Zobacz post
    Później trzeba wybrać dobry wydajny kocioł. Może być gazowy, ale wówczas jakiś dobry kondensat.
    Ale ja nie chcę zadnego kotła
    Chyba kolega nie doczytał pytania.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Polecam zapoznać się z warunkami serwisu i gwarancji służę pomocą, jeśli pojawią się konkretne pytania.
    W razie pytań jestem do dyspozycji!
    Nie chcę zadnego kotła a i PC juz też wykluczam na dzień dzisiejszy.
    No a tym bardziej Wieśmana.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Nie chcę zadnego kotła a i PC juz też wykluczam na dzień dzisiejszy.
    No a tym bardziej Wieśmana.
    dlaczego nie chcesz pompy ciepła?? Moim zdaniem to ekologiczne i warte uwagi rozwiązanie.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pompa ciepła jest spoko- mamy u siebie i pomimo, że dom nie jest do końca docieplony, to rachunki są znośne, a w środku na razie ok 10 stopni, żeby ekipy mogły swobodnie pracować. Myślę, że dla własnego zdrowia warto wykluczyć wszelkie kopciuchy na paliwo stałe.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    dlaczego nie chcesz pompy ciepła?? Moim zdaniem to ekologiczne i warte uwagi rozwiązanie.
    Skoro takie ekologiczne, to po co te obostrzenia na gazy w niej zawarte (tzw. f-gazy) i czemu współczynniki do EP takie nędzne w porównaniu z niby nieekologiczną "biomasą"?
    No i cena takiego rozwiązania w większości przypadków jest wyższa od konkurencyjnych rozwiązań. Chodzi mi o TCO - czyli o zakup, używanie i utylizację. Czas zwrotu jest dłuższy, niż czas eksploatacji - czyli nigdy nie wyjedzie taniej nawet porównując z najdroższą opcją w używaniu, czyli z czystym prądem 1:1.

  12. #32

    Domyślnie

    podobne gazy co masz w pompach masz w lodówce i jakoś każdy ma taką lodówkę w domu.
    Klima w aucie też ma gaz i co?? Każdy używa.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    Klima w aucie też ma gaz i co?? Każdy używa.
    Używa. Ale tylko mistrzowie propagandy są w stanie wmawiać, że rozwiązanie oparte na f-gazach i spalaniu paliw kopalnych jest ekologiczne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-04-2018 o 21:46

  14. #34

    Domyślnie

    Nie przesadzaj Kaizen.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Używa. Ale tylko mistrzowie propagandy są w stanie wmawiać, że rozwiązanie oparte na f-gazach i spalaniu paliw kopalnych jest ekologiczne.
    A jakie to ma znaczenie...?
    Ma być tanio i wygodnie w eksploatacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie...?
    Ma być tanio i wygodnie w eksploatacji...
    Paliwa kopalne nie są ani wygodne ani tanie

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie...?
    Ma być tanio i wygodnie w eksploatacji...
    To już pytaj mazi07, dlaczego akurat taką nieprawdziwą zaletę PC używa jako argument "za".
    A powiedz mi jeszcze czemu wybrałeś kable, skoro PC jesta tania i wygodna? Bo i wyszło że ani tania, ani wygodna.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Używa. Ale tylko mistrzowie propagandy są w stanie wmawiać, że rozwiązanie oparte na f-gazach i spalaniu paliw kopalnych jest ekologiczne.
    Kogo eko obchodzi byle tanio było
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Paliwa kopalne nie są ani wygodne ani tanie
    dupa

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mnie ciepłowłasciwe wyliczyło mniej niż ziemianarozdrożu
    Jeden i drug zawyża wynik przynajmniej w moim przepadku ciepłowłaściwe jest bliższe rzeczywistości.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 04-04-2018 o 06:42
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To już pytaj mazi07, dlaczego akurat taką nieprawdziwą zaletę PC używa jako argument "za".
    A powiedz mi jeszcze czemu wybrałeś kable, skoro PC jesta tania i wygodna? Bo i wyszło że ani tania, ani wygodna.
    Kaizen ja budowałem się w 2001 roku, wiedzą na temat pomp ciepła była żadna a jeżeli już coś ktoś to cena z kosmosu ...
    Kable wydawały się proste a grzejników nie chciałem...

    Dzisiaj zrobiłbym podłogówkę wodną z buforem a do samego bufora co popadnie...
    Do kabli nic nie mam, po prostu wkorwia mnie takie celowanie na styk ze wszystkim zamiast nagrzać sobie tak jak bozia przykazała a nie jakieś tam celowanie w godzinki i walczenie o 0,5* bo inaczej to koszty o 50% w górę...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony