dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie czy to dopuszczalne?

    witam

    buduję dom energooszczędny. Wykonawcy skleili pustaki jak widać na zdjęciu. czy powinnam kazać to poprawic?

    Zrobili też bardzo dużo dziur przchodzących na wylot od szalunków. czym powinni je zakleić żeby nie było mostków termicznych?

    proszę o radę i pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180119_155732.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	405376   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180119_155736.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	405377   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180119_155750.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	405378  

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Pustak nie stanowi izolacji termicznej więc o mostkach przez dziury raczej mówić nie można. Wykonanie spoiny na piankę, przy tym kęsku to chyba niezgodnie ze sztuką, choć są systemy murowania bez spoiny pionowej. W domkach to nie są duże siły w stosunku do nośności materiału, no chyba, że to jakiś cienki filarek.
    Generalnie masz większy problem - zapewnienie szczelności w domu z porothermu. Pomyśl o tym jak wyeliminować dziury jakie powstaną przez gniazdka - one będą miały przez te kanały połączenie z powietrzem zewnętrznym. Miałem poprzedni dom z takich pustaków i strasznie wiało ze wszystkich gniazdek. Wiele osób o tym pisze. Nie wiem jak to zrobić, może ktoś podpowie.
    Na studiach mi mówili, że ceramika to najlepszy materiał ale nigdy bym nie budował bomu energooszczędnego z porothermu itp
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dziękuję za odpowiedz

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze nie pomyslalabym o gniazdkach pod tym kątem. Ale dobrze wiedziec.

  5. #5

    Domyślnie

    Ludzie złoci, co wy macie z tym wianiem z gniazdek? Mam dom z porothermu, rodzice z maxa i nic nie wieje. Co to za dziwna obiegowa teoria? Skąd to się wzięło?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Generalnie masz większy problem - zapewnienie szczelności w domu z porothermu. Pomyśl o tym jak wyeliminować dziury jakie powstaną przez gniazdka - one będą miały przez te kanały połączenie z powietrzem zewnętrznym. Miałem poprzedni dom z takich pustaków i strasznie wiało ze wszystkich gniazdek. Wiele osób o tym pisze. Nie wiem jak to zrobić, może ktoś podpowie.
    Na studiach mi mówili, że ceramika to najlepszy materiał ale nigdy bym nie budował bomu energooszczędnego z porothermu itp
    Uczyć, uczyć, uczyć:
    1. Gniazdka, a w zasadzie puszki po osadzeniu trzeba piankować to rozwiązuje problem "przeciągu".
    2. Ja zalecam ceramikę. Wystarczy jako pierwszą warstwę położyć z tzw. "gazobetonu" (Ytong, Silka, Solbet, Termalica etc.) lub 2 warstwę położyć na grubej zaprawie. Można tak robić co kilka warstw i szczególnie pod otworami (okna).
    3. Doklejenie na krańcu to przesada i nie powinno się tak robić. Można doklejać pomiędzy pełnymi.

    ps.1. U Ciebie widzę lecą na cienkiej warstwie.
    ps.2 Otwory piankować przy ociepleniu, wcześniej nie ma sensu bo UV załatwi piankę.
    ps.3 Porothermu stanowi relatywnie dobrą izolację cieplną, patrz wyżej co napisałem w punkcie.2.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 15-02-2018 o 12:29

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ludzie złoci, co wy macie z tym wianiem z gniazdek? Mam dom z porothermu, rodzice z maxa i nic nie wieje. Co to za dziwna obiegowa teoria? Skąd to się wzięło?
    Nawalili ci zaprawy w każda warstwę zatykając pory to ci nie wiele .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ludzie złoci, co wy macie z tym wianiem z gniazdek? Mam dom z porothermu, rodzice z maxa i nic nie wieje. Co to za dziwna obiegowa teoria? Skąd to się wzięło?
    Może z testów szczelności?
    https://youtu.be/P5uGvqg8RlI?t=9m25s

  9. #9

    Domyślnie

    Ok dopilnuje zeby dziury zostaly zaklejone bezpośrednio przed zalozeniem ocieplenia, a w gniazka pianka. Jezeli chodzi o okna bedzie cieply montaz. A pytanie z innej beczki czy do zastosowania piany pir na ocieplenie przestrzeni pomiedzy krokwiami trzeba zalozyc jakies dodatkowe deskowanie czy mozna bezposrednio na membrane? Bo slyszalam ze przez taka szczelnosc moze zbierac sie woda miedzy membrana a dachowkami?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Nawalili ci zaprawy w każda warstwę zatykając pory to ci nie wiele .
    No ale skąd do cholery ma wiać, no skąd? Na elewacji szczelna warstwa styropianu, wewnątrz tynki. Którędy ten wiatr na wpaść do gniazdek. Co za bzdety!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał basskaa Zobacz post
    Ok dopilnuje zeby dziury zostaly zaklejone bezpośrednio przed zalozeniem ocieplenia, a w gniazka pianka. Jezeli chodzi o okna bedzie cieply montaz. A pytanie z innej beczki czy do zastosowania piany pir na ocieplenie przestrzeni pomiedzy krokwiami trzeba zalozyc jakies dodatkowe deskowanie czy mozna bezposrednio na membrane? Bo slyszalam ze przez taka szczelnosc moze zbierac sie woda miedzy membrana a dachowkami?
    dachówka nie jest szczelna i po to jest wstępne krycie aby ta woda/śnieg miał po czym spływać. jak chcesz piane, a nie chcesz później kobinować, to daj membrane dachową wysokoparoprzepuszczalną

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No ale skąd do cholery ma wiać, no skąd? Na elewacji szczelna warstwa styropianu, wewnątrz tynki. Którędy ten wiatr na wpaść do gniazdek. Co za bzdety!
    bzdety, nie bzdety, ludziom wieje. Skąd, nie wiem


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No ale skąd do cholery ma wiać, no skąd? Na elewacji szczelna warstwa styropianu, wewnątrz tynki. Którędy ten wiatr na wpaść do gniazdek. Co za bzdety!
    Jeżeli wieje z gniazdek to powietrze dostaje się pomiędzy ścianę a styropian - należy poszukać nieszczelności samo od siebie nie wieje.
    Głupi pomysł z tym pianowaniem gniazdek, pomyśl co się stanie z tą pianą jak będzie iskrzyć .
    Powiem tyle nie ma co robić termosu z domu, jeszcze przy WG, będzie ci nawiewało powietrze z kratek wentylacyjnych.
    Jeżeli masz peszle to może ci też nawiewać z strychu jak było u mnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    dachówka nie jest szczelna i po to jest wstępne krycie aby ta woda/śnieg miał po czym spływać. jak chcesz piane, a nie chcesz później kobinować, to daj membrane dachową wysokoparoprzepuszczalną
    No wlasnie membrana zamontowana i nie jest jakis super lotów wiec trzeba bedzie kombinowac...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jeżeli wieje z gniazdek to powietrze dostaje się pomiędzy ścianę a styropian - należy poszukać nieszczelności samo od siebie nie wieje.
    Głupi pomysł z tym pianowaniem gniazdek, pomyśl co się stanie z tą pianą jak będzie iskrzyć .
    Powiem tyle nie ma co robić termosu z domu, jeszcze przy WG, będzie ci nawiewało powietrze z kratek wentylacyjnych.
    Jeżeli masz peszle to może ci też nawiewać z strychu jak było u mnie.
    Wentylacja będzie mechaniczna więc nie będzie kratek. jak rozwiązałeś problem z tymi peszlami?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przygotowałem sobie peszle na wszelki wypadek jakby coś mi się u widziało w przyszłości.
    Zalepiłem je na strychu tak jak wyczytałem na forum silikonem. Ja mam WG.
    Uszczelniając dom nie myślałem wtedy że aby wentylacja grawitacyjna działała musi być też dopływ świeżego powietrza - nie ma co robić szczelnie.

  16. #16
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No ale skąd do cholery ma wiać, no skąd? Na elewacji szczelna warstwa styropianu, wewnątrz tynki. Którędy ten wiatr na wpaść do gniazdek. Co za bzdety!
    Z izolacji klejonej na placki ?

  17. #17
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Uczyć, uczyć, uczyć:
    1. Gniazdka, a w zasadzie puszki po osadzeniu trzeba piankować to rozwiązuje problem "przeciągu".
    2. Ja zalecam ceramikę. Wystarczy jako pierwszą warstwę położyć z tzw. "gazobetonu" (Ytong, Silka, Solbet, Termalica etc.) lub 2 warstwę położyć na grubej zaprawie. Można tak robić co kilka warstw i szczególnie pod otworami (okna).
    3. Doklejenie na krańcu to przesada i nie powinno się tak robić. Można doklejać pomiędzy pełnymi.

    ps.1. U Ciebie widzę lecą na cienkiej warstwie.
    ps.2 Otwory piankować przy ociepleniu, wcześniej nie ma sensu bo UV załatwi piankę.
    ps.3 Porothermu stanowi relatywnie dobrą izolację cieplną, patrz wyżej co napisałem w punkcie.2.
    I u mnie już byś nie budował domu...

    I takich "Januszow budownictwa" trzeba eliminować...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-02-2018 o 22:10

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z izolacji klejonej na placki ?
    Jakby była klejona obwodowo to minimalizowało by ryzyko "wiania", niestety 8/10 inwestycji jest właśnie klejona na placki.

  19. #19
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jakby była klejona obwodowo to minimalizowało by ryzyko "wiania", niestety 8/10 inwestycji jest właśnie klejona na placki.
    Dokładnie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z izolacji klejonej na placki ?
    No dobra ale skąd ten wiatr ma się dostać między placki? Izolacja elewacji i fundamentu szczelnie połączona, pod dachem podbitka.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony