dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    nasze poglądy na fizykę
    Masz rację. Ale odbiegamy od pytania głównego. Jeśli klient pyta mnie czy istnieje ekonomiczne uzasadnienie na stosowanie pełnego profilu podparatowego to powiednim że nie ma. (no chyba że moje bo zarobię klika złotych więcej) Ale jeśli klient chce - hura, robimy.
    Posłużę się parafrazą. Nie to się opłaca co się opłaca ale to za co klient chce zapłacić.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    szerokość 1500+30mm (ok 15 na stronę)
    Wysokość 1500+ wysokość ciepłego parapetu (zależy od dostawcy) + ok 20mm
    Czyli jak mam otwór przygotowany do montażu bez ciepłego parapetu a jednak bym się na taki zdecydował to oznacza to
    - zmniejszenie okna
    - podwyższenie parapetów (wew, zew)
    ?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    tak, własnie tak. Choć są to wartości nieznaczne.

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jak rozumiesz nieznaczne? Nie interesowałem się wczesniej tym tematem więc nie wiem jakie wymiary maja takie parapety.
    Na szybko przed chwila wygooglałem, że będzie to chyba ok. 4cm (wg mnie to sporo ;/)

    A może darowac sobie ten parapet i piana plus tasmy uszczelniające wewnętrzne i zewnętrzne wystarczą?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Nieznacznie bo cieple listwy które stosuję (stropex) mają 30mm. a różnica miedzy 30 a 40 jest niewielka. Widziałem też ciepłe parapety które były grubsze niż 40mm dlatego nie napisałem gotowej wysokości tylko "+wysokość ciepłego parapetu"

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A może darowac sobie ten parapet i piana plus tasmy uszczelniające wewnętrzne i zewnętrzne wystarczą?
    Jeśli w połączeniu z systemową listwą podparapetową (transportową) - to nie, nie wystarczy!

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A może darowac sobie ten parapet i piana plus tasmy uszczelniające wewnętrzne i zewnętrzne wystarczą?
    jeśli w połączeniu z systemową listwą podparapetową (transportową) - to nie, nie wystarczy!
    Przyznaję, ze nie zrozumiałem.
    Czym jest systemową listwą podparapetową (transportową)? Jakiś element okna?
    Zatem jak prawidłowo zamontować okno bez ciepłego parapetu, ale z taśmami uszczelniającymi zew i wew? (nie chce zmniejszać okna i podwyższać parapetu)
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ta systemowa listwa podparapetowa (transportowa) to już wiem co to

    Radzisz nie stosować jej w montażu w ogóle? Czy to zamiast takiej listwy będzie ciepły parapet?

    Ale jak prawidłowo zamontować okno bez ciepłego parapetu, ale z taśmami uszczelniającymi zew i wew? (nie chce zmniejszać okna i podwyższać parapetów)
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Przyznaję, ze nie zrozumiałem.
    Czym jest systemową listwą podparapetową (transportową)? Jakiś element okna?
    Producenci montują pod okna Listwy które oni nazywają podparapetowymi. tak to wyglądaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181124_122552.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	422411

    Ja nazywam tę listwę transportową bo tylko do tego się nadaje - chroni dół okna podczas transportu. Jeśli jednak ją zamontujesz pod oknem - będziesz miał mostek cieplny.
    Ja stosuję takie listwy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181124_122517.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	422412 ta ma 30mm wysokości. Lub takie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181124_122455.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	422413 ta ma 40mm wysokości.
    Problemu więc nie ma żeby wymienić listwę transportową na listwę ciepłą. No chyba że zmierzyłeś okna bez listew podparapetowych.

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki teraz mi się rozjaśniło.
    Mam zmierzone z listwami, przewidziane 30mm.

    I teraz dopiero zrozumiałem te różnice wysokości
    Jak wymienię listwę 30mm na parapet 60-70mm to zmniejszę sobie okna i podwyższę umiejscowienie parapetów o te 3-4cm.
    Jako, że chce tego uniknąć to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana obecnie wycenionej listwy (RVG02) na jakąś termiczną.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Weź wiec listwę firmy Stropex. Ma ona dokładnie 30mm wiec nic nie zmienisz w rozmiarze okna a pozwoli ci to usunąć mostek termiczny jaki tworzy zwykła listwa. Upewnij się tylko czy listwa ma dedykowany do twoich okien zamek.

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Trochę zdziwiony jestem pytaniem postawionym na początku wątku.
    Zawsze warto decydować się na ciepły montaż i dobrze, że można tu o to zapytać.
    Chętnie nie powieliłbym kilku błędów z przeszłości, gdybym wiedział, jak ważny jest dobry montaż.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam teraz pada jest wilgotno a okna bym zamontował.
    Na ile suche musi być ościeże? Trzeba wyrównać jakaś zaprawą i ona musi wyschnąć.
    A jak pada to ile czekać, bo przecież mur mokry będzie.
    A te taśmy daje się, żeby nie wpuścić wilgoci do środka, do ocieplenia.
    A jak napada to tę wilgoć tymi taśmami tam zamknę w środku.
    To duży problem czy niepotrzebne przejmowanie się?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #213

    Domyślnie

    Przecież przed "pianowaniem" powierzchnie sie zwilża... Zimą problemem może być przymrozek...
    Wewn tasma jest paroizolacyjna. Zewnetrzna ma zdaje sie zabezpieczyc przed przedmuchami. Zdaje sie, ze ma tez usunąć wilgoć.

  14. #214
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Zlicować!
    Odgrzewam kotleta bo jestem w szoku co napisał Test i to z wykrzyknikiem wobec tego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20181206-002218.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	422852
    Może nie czytelne bo nie chciało mi się długo szukać ale ON wie o co biega.

    Wyjaśnienie grafiki tutaj:
    http://www.oknagalio.pl/poradnik/poz...okna-w-scianie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-12-2018 o 23:40

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Te taśmy to nic innego jak folia/membrana paroprzepuszczalna zakładana w odpowiednim kierunku dyfuzji
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    U mnie ciepły montaż , zrobiony po mojemu nie wyszedł drogo , i powinien spełniać założenia , mianowicie :
    - wnęki ( szpalety okien zostały powiększone od wymiarów zakładanych o 2 cm
    - szpalety do okoła czyli wszystkie 4 boki zostały wyklejone XPS o grubości 2 cm ( Nie stać mnie było na system MOVO ) ma to w jakimś większym stopniu chronić węgarek przed wychłodzeniem
    - pozostawiona szczelina na pianę około 1 -1,5 cm
    - po zamontowaniu okien powycinałem z membrany Corotop x-tream o paroprzepuszczalności około 3000 g/m2 paski na 6 cm
    - kupiłem oryginalny klej do ciepłego montażu te kiełbasy i wykleiłem tymi paskami okna już po zamontowaniu uwzględniając przebieg dyfuzji od budynku na zewnątz
    Szpalety zostały wyklejone dodatkowo styropianem zasłaniając 40 % profila .

    Nie jest to idealne rozwiązane ale wydaje mi się , że alternatywa dla drogiego systemu
    Sprawdza się , szpalety mam ciepłe , nic się nie wykrapla , po prostu jestem na razie zadowolony
    A czy to dobrze czy źle pozostawiam do oceny każdemu z was .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  17. #217
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tak się zastanawiam teraz pada jest wilgotno a okna bym zamontował.
    Na ile suche musi być ościeże? Trzeba wyrównać jakaś zaprawą i ona musi wyschnąć.
    Jeśli będziesz montował na taśmy to ościeża trzeba wyrównać żeby podłoże do przyklejenia było w miarę równe.

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Jeśli będziesz używał folii paroszczelnych paroprzepuszczalnych czy duo z paskiem butylowym - odradzam, nawet przy zagruntowaniu podłoża butyl kiepsko będzie się trzymał i folie mogą odejść, jeśli będą z klejem po całej szerokości to koniecznie zagruntuj podłoże
    Jeśli będziesz miał montaż na taśmę rozprężną to nie ma żadnych przeciwskazań
    Istotna sprawa - temperatura całodobowa nie może przejść przez zero bo pojawia się w tedy na murze niewidoczna warstewka lodu

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Jeśli będziesz używał folii paroszczelnych paroprzepuszczalnych czy duo z paskiem butylowym - odradzam, nawet przy zagruntowaniu podłoża butyl kiepsko będzie się trzymał i folie mogą odejść, jeśli będą z klejem po całej szerokości to koniecznie zagruntuj podłoże
    Ja ich w ogóle nie stosuję. Żebyś nie wiem jak gruntował - na Blowerdoorze zawsze wyjdą przedmuchy. Dlatego u nas wszystkie taśmy kleimy na dedykowany klej do folli (kiełbaski). Od długiego czasu korzystamy z tego - mogę polecić. nie myliś z tym po kilkanaście złotych - tamten nie nadaje się do niczego.

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy.
    Butyl sprawdza się ale
    - podłoże musi być zagruntowane, najlepiej Primer Illbruck AT 140
    - temperatura otoczenia i podłoża powyżej +15 stopni

    Folie z klejem po całej szerokości - podłoże musi być pozbawione pyłu, czy poprzez dokładne odkurzenie czy po prostu przesmarowanie zwykłym gruntem

    Każdy robi jak uważa kolego natomiast test szczelności chałupy wychodzi dobrze w każdej sytuacji w przypadku prawidłowego zamontowania

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony