dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Producenci montują pod okna Listwy które oni nazywają podparapetowymi. tak to wyglądaZałącznik 422411

    Ja nazywam tę listwę transportową bo tylko do tego się nadaje - chroni dół okna podczas transportu. Jeśli jednak ją zamontujesz pod oknem - będziesz miał mostek cieplny.
    Ja stosuję takie listwy Załącznik 422412 ta ma 30mm wysokości. Lub takie Załącznik 422413 ta ma 40mm wysokości.
    Problemu więc nie ma żeby wymienić listwę transportową na listwę ciepłą. No chyba że zmierzyłeś okna bez listew podparapetowych.
    @Grabicak, używasz tylko termo-listwy, czy termo-poszerzenia też stosujesz? Jeśli tak, to czy mógłbyś się podzielić wrażeniami?
    Pytam, bo zdecydowałem się na taki montaż (na razie czekam na okna), bo próbki wyglądały solidnie.

    Jeśli masz jakieś ciekawe doświadczenia lub 'lessons learned' związane z tym tematem i mógłbyś się podzielić, to chętnie poczytam.

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    @Grabicak, używasz tylko termo-listwy, czy termo-poszerzenia też stosujesz?
    do Thermolistwy wracam po 2-letniej przerwie. Stosowałem ja na Vece a po zmianie dostawcy okien miałem przerwę bo Stropex nie miał zamka pod Salamandra. Stosowałem listwy Klinara. Skoro jednak Stropex rozszerzył ofertę bez chwili wahania wracam do tych listw bo są lepsze. niestety również sporo droższe.

    O Thermoprogu dowiedziałem się niedawno, zamówiłem próbkę i podobnie jak ty doszedłem do wniosku że nieźle to wygląda ale próby będą dopiero w styczniu. Na to co montujemy w tym roku pozamawiałem już Klinaryty. 95% drzwi robię w alu i najczęściej na MB86 wiec zapowiada się nieźle. Co mnie osobiście dziwi to jego głębokość. Wydaje się bardzo wąziutki. Osobiście trzymając ten próg w ręce pytam się dlaczego te białe, twarde boczki nie idą wyżej tak żeby bardziej podeprzeć prób drzwiowy? Przecież próg jest szerszy niż całość tej podwaliny i nadal nie byłoby problemu z włożeniem płytki pod próg?

    Poszerzenia wydają się być najbardziej trafione. Klik i się trzyma. Oczywiście śrubę i tak trzeba dać ale wyglądają bardzo solidnie. Brakuje tylko grubości 20 lub 40mm - tak żeby wyeliminować skok rozmiarów co 30mm
    Ostatnio edytowane przez Grabicak ; 10-12-2018 o 07:50

  3. #223

    Domyślnie

    Pytalem dzis znajomego który handluje oknami i podsunal mi pomysł aby zamiast taśm od wewnątrz zakryc pianke silikonem (wodoszczelnym) a od zewnatrz np. akrylem (paroprzepuszczalnym). Efekt ten sam a oszczędnośc calkiem duza. Do tego odpada problem szybkiego zakrywania taśm. Co o tym myslicie?

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, taka wersja samodzielnego wykonania warstw izolacyjnych pojawia się w teorii. Parę lat temu nawet to tu "liczyliśmy" i z tego co pamiętam tak tanio w praktyce nie wyszło.
    Czasy się zmieniają i pojawiają się nowe rozwiązania, bardziej specjalistyczne. Wątek z ciekawym wnioskiem - istotnym także przy silikonie jest tu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ty-przyokienne
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Armin Zobacz post
    Pytalem dzis znajomego który handluje oknami i podsunal mi pomysł aby zamiast taśm od wewnątrz zakryc pianke silikonem (wodoszczelnym) a od zewnatrz np. akrylem (paroprzepuszczalnym). Efekt ten sam a oszczędnośc calkiem duza. Do tego odpada problem szybkiego zakrywania taśm. Co o tym myslicie?
    Ja myślę, że metoda jak najbardziej poprawna. Natomiast właściwa aplikacja silikonu w tym przypadku to już wyższa szkoła jazdy i na 99% zostanie to wykonanie w sposób nieprawidłowy, który spowoduje nieszczelność.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jest to jedna z metod prawidłowego, szczelnego, montażu
    Ale...
    Jak położysz koszt to okaże się że wcale nie przyoszczedzisz bo... by było dobrze musi to być wykonane prawidłowo, odpowiednią grubość silikonu, odpowiednie ukształtowanie nałożonej warstwy...
    Realnie w warunkach laboratoryjnych do osiągnięcia na budowie nie ma szansy
    Wiesz jak się to skończy?
    Pomazaniem silikonem piany bez żadnej gwarancji zapewnienia szczelności na styku silikon- profil oraz silikon-otwór okienny
    Przemyśl czy warto wyrzucać kasę w błoto stosując silikon

  7. #227

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie wyboru okien i dostaliśmy kilka wycen w tym z montażem ciepłym. Skąd takie różnice w dopłace do montażu? kwotu różnią sie po kilka tysięcy nawet

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał belkap Zobacz post
    Jesteśmy na etapie wyboru okien i dostaliśmy kilka wycen w tym z montażem ciepłym. Skąd takie różnice w dopłace do montażu? kwotu różnią sie po kilka tysięcy nawet
    Pominę kwestię samych okien, gdzie różnica rzędu 30-50% to normalka.
    Cena montażu wynika z zakresu prac i dokładności wykonania.
    Najtańsi zastosują taśmy po mniej niż 3 zł za metr (x2 strony) i skasują za to kilkanaście. Tyle że to nie jest nawet połowa sukcesu.
    Lepsze taśmy są 2-3 krotnie droższe.
    Do tego klejenie ich do muru -znacznie wydłuża pracę. By było skutecznie należy wcześniej przygotować otwory. Jedni mogą je liczyć w cenie swojej pracy, ale najczęściej jest to po stronie Inwestora.
    Dokładność spasowania elementów, oklejanie kotew - to też ma znaczenie.
    Podwaliny pod balkony - niektórzy je wliczają do ciepłego montażu.
    I rzecz najczęściej przeze mnie spotykana: szczelny montaż tylko z trzech stron, bez dołów (powinien być liczony o tą 1/4 taniej . A to właśnie na dole, szczególnie w balkonach zastosowane materiały mogą się różnić ceną wielokrotnie.

    Jak sprawdzić co oferują? Powiedz że zastanawiają Cię różnice w cenie między oferentami i poproś o przykładową fotkę i najlepiej ją tu wrzuć. Przynajmniej będzie punkt odniesienia do pracy którą Ci wykonają.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #229

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz najdroższa opcja przebiła konkurencję o 10 tysięcy. Zastanawiamy się czy jest sens aż tyle dopłacać. Spróbuję się z nimi skontaktować i zobaczymy

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciężko uwierzyć, by najdroższa opcja zawierała ten sam zakres robót. Być może proponują tzw "prawdziwy ciepły montaż" czyli umiejscowienie okna w warstwie ocieplenia, a wtedy systemu mocowania mogą kosztować znacznie więcej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #231

    Domyślnie

    Mam pytanie. Bo mam już zamontowane okna ale tylko pianą. Stało tak jakieś półtora roku. Czy opłaca się okleić taśmą z zewnątrz (bo wewnątrz są już tynki i szpalety) przed ociepleniem (za dwa tygodnie)?

  12. #232

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek. Czy ktoś mi podpowie, czy to taśm rozprężnych dajemy folie wewnątrz i na zewnątrz? Generalnie zależy mi na szczelności, bo po to montuje WM żebym sam decydował ile powietrza nawiewa mi do pomieszczeń. Oczywiście w pakiecie ciepłe parapety/listwy. Uważam, że typowy ciepły montaż jak go zwał mija się z celem (okno w warstwie ocieplenia). Czy w przypadku taśm daję sie kotwy?

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Do taśm rozprężnych daje się "folie" wew. i na zew.
    Kotwy daje się zawsze, niezależnie od rodzaju uszczelnienia.

    Ja dodatkowo zastosowałem takie elementy na zewnątrz w trakcie ocieplania styropianem i wewnątrz przy tynkowaniu.
    http://bellaplast.com.pl/katalog-pro...ienne-z-siatk/
    Tynki wewnątrzne mam cienkowarstwowe na bazie białego kleju i siatki. Wygląda jak tynk z wapna i piasku.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Do taśm rozprężnych daje się "folie" wew. i na zew.
    Kotwy daje się zawsze, niezależnie od rodzaju uszczelnienia.
    .
    Wybacz, ale jesteś w błędzie.

    Taśma rozprężna z założenia jest to 3 w 1 i instrukcje nie przewidują konieczności stosowania do niej dodatkowych folii. Zakazu co prawda też nie widziałem...

    W przypadku taśm rozprężnych nie daje się kotew, bo one uniemożliwiają rozprężenie się taśmy. Zawsze są zalecane dyble/ śruby / kotwy ościeżnicowe (to są różne nazwy na jeden rodzaj mocowania przez ramę). Są też specjalne kotwy JDB - B (jak dobrze pamiętam nazwę) umożliwiające częściowe wysunięcie okna w ocieplenie do 4cm i jednocześnie mają specjalny kształt i konstrukcję współgrającą z taśmami rozprężnymi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Do taśm rozprężnych daje się "folie" wew. i na zew.
    Oczywiście że nie. Rozprężka to jak napisał Fin -3 w 1 czyli paroszczelnie w środku, ocieplenie oraz paroprzepuszczalnie na zewnątrz.

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Kotwy daje się zawsze, niezależnie od rodzaju uszczelnienia.
    To też oczywiście błąd. Kto powiedział że muszę dawać kotwy?

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W przypadku taśm rozprężnych nie daje się kotew, bo one uniemożliwiają rozprężenie się taśmy.
    Fin a tu nie zgodzę się z tobą. Konsola Knelsen EL150 doskonale współpracuje z rozprężkami. Tu masz fotkę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190305_093736.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	435936

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wybacz, ale jesteś w błędzie.

    Taśma rozprężna z założenia jest to 3 w 1 i instrukcje nie przewidują konieczności stosowania do niej dodatkowych folii. Zakazu co prawda też nie widziałem...

    W przypadku taśm rozprężnych nie daje się kotew, bo one uniemożliwiają rozprężenie się taśmy. Zawsze są zalecane dyble/ śruby / kotwy ościeżnicowe (to są różne nazwy na jeden rodzaj mocowania przez ramę). Są też specjalne kotwy JDB - B (jak dobrze pamiętam nazwę) umożliwiające częściowe wysunięcie okna w ocieplenie do 4cm i jednocześnie mają specjalny kształt i konstrukcję współgrającą z taśmami rozprężnymi.
    Dziękuję za pomoc. Jestem zwolennikiem porządnej roboty a ten z pianką do mnie nie przemawia. Tak jak mówiłem, wysuwanie okien do ocieplenia to już trochę fanaberia i akurat ja nie walcze o standard prawie pasywny. Jakich producentów taśm polecacie?

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jakich producentów taśm polecacie?
    Tutaj każdy producent się sprawdzi. AiB, Illbruck, Iso-Chemie, Vbh. Wszystkie się nadają. Poszukaj sobie co możesz kupić w dobrej cenie. Ja osobiście od kilku miesięcy pracuję na VBH.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Fin a tu nie zgodzę się z tobą. Konsola Knelsen EL150 doskonale współpracuje z rozprężkami. Tu masz fotkę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190305_093736.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	435936
    Napisałem o kotwach "klasycznych" czyli mocowanych do styku ramy i po skosie idących do muru. A specjalistyczne rozwiązania to co innego.

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Tutaj każdy producent się sprawdzi. AiB, Illbruck, Iso-Chemie, Vbh. Wszystkie się nadają. Poszukaj sobie co możesz kupić w dobrej cenie. Ja osobiście od kilku miesięcy pracuję na VBH.
    Też uważam, że bardziej istotna jest jakość pracy (w tym przygotowanie otworu) niż marka taśm. Najtańsze folie mogą być super wyklejone a najlepsze spartaczone.

    No i kwestia zaufania: ja go nie mam do montażu na taśmy rozprężne. Przy kiepskim wykonaniu murów (nierówności, brak pionów) wg mnie bezpieczniejsza jest piana + folie.
    R90,
    możesz wrzucić foto otworów na okna? Takie ogólne + zbliżenie ściany z odległości około metra.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #239

    Domyślnie

    Najwcześniej w przyszłym roku bo dom dopiero zacznie się budować Natomiast każdy etap powoli układam sobie w głowie już w tym momencie.
    U mnie ściany bedą z gazobetonu. Co do nierówności, przygotowanie takich otworów z poziomicą myślę, że nie jest problemem

  20. #240

    Domyślnie

    Jeśli budujesz z gazobetonu i chcesz mieć idealne otwory to warto zrobić jak Łukasz budowlaniec

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony