dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 18
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_pa Zobacz post
    P... Także dalej jestem za osadzaniem okien w ociepleniu. Pytanie jaką nośność maja te wszystkie systemy?
    O jaką nośność Ci chodzi ?
    Zarówno do JBD jak i Knesela są tabele jaki ciężar przy jakim wysunięciu jest dopuszczalny i do faktycznego ciężaru okna dobiera się ilość konsol ale taże by zachować odpowiednie ilości wynikające z zasad odstępu między punktami podparcia. Czasem wychodzi ze niby może być konsol mniej bo okno lekkie a i tak trzeba dać więcej

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jochimm Zobacz post
    Witam,
    Zastanawiamy się nad wyborem okien a przede wszystkim nad ich montażem. Jak wiadomo są dwa wiodące rodzaje montażu okien: klasyczny wyłącznie na piankę oraz drugi na pankę z taśmami paroszczelną i paroprzepuszczalną.
    Pomocy
    Wyróżniamy montaż szczelny i nieszczelny.

    Montaż szczelny to paroszczelnie w środku + ocieplenie + paroprzepuszczalnie od zewnątrz. Proste. Tak ja jako doświadczony okniarz montuję okna. Dlaczego są filmy które montują na piankę? Bo nie potrafią montować porządnie!

    Czy twój wykonawca dachu pytał się ciebie czy zamontować ci membranę paroprzepuszczalną od zewnątrz ocieplenia? Czy pytał czy zamontować folię paroszczelną od wewnątrz? NIE? Oczwiście że nie! Tak się po prostu robi i tyle. I tylko branża okienna montażowo jest ciągle jeszcze w PRL-u. A przecież mówimy tu o dokładnie tej samej zasadzie. Od środka chronimy ocieplenie przed wnikaniem wilgoci a od zewnątrz pozwalamy ewentualnej wilgoci wyjść z ocieplenia.

    "Ciepły montaż" to błędna nazwa. Powinno sie mówić montaż szczelny. Bo tylko o to tu chodzi. O szczelność.

    Poczytaj sobie też jak mniejsza się termoizolacyjność pianki poliuretanowej w przypadku zawilgocenia. Mówi się że 5% zawilgocenie pianki to spadek izolacyjności o nawet 50%.

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    ....Poczytaj sobie też jak mniejsza się termoizolacyjność pianki poliuretanowej w przypadku zawilgocenia. Mówi się że 5% zawilgocenie pianki to spadek izolacyjności o nawet 50%.
    Cały czas o tym mówię ale z uporem maniaka ciągle mówi się tylko o szczelności jako głównej konieczności wykonania od wewnątrz połączenia paroszczelnego a od zewnątrz paroprzepuszczalnego który przy okazji zapobiega także wnikaniu wilgoci do piany
    By dotarło to do inwestorów trzeba zmienić narrację - bo jakoś trudno im zrozumieć.
    Wentylacja przez montaż to dla nich nie argument czego dowodzą tu wypowiedzi "doradzających" że przy WG nie ma sensu
    I do tego gadają bzdury "czy to się opłaca"
    Może jednak w końcu zrozumieją że niewielka ilość zawilgocenia ocieplenia połączenia okna z murem powoduje jakby tego ocieplenia nie było
    Pomijam już to, że zawilgocenie przyśpiesza proces niszczenia piany i całkowitej utraty jej właściwości nie tylko izolacyjnej ale także elastyczności niezbędnej by przy ruchach termicznych okien połączenie ciągle było prawidłowe
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #144

    Domyślnie

    Przy montażu okien najważniejsza jest chyba szczelność. Całe ciepło ucieka szczelinami, a zimą jest nie do wytrzymania Miałam taki problem w moim starym mieszkaniu. Teraz naprawdę zwracam na to uwagę. Niektórzy chyba nie wiedzą jak powinny byc poprawnie zamontowane okna. Polecam trochę o tym poczytać, dużo się dowiedziałam[URL="http:
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-05-2018 o 20:58 Powód: linki reklamowe

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pozwolicie ze link usunę jak się zapoznacie z treścią .. ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #146

    Domyślnie

    Przy WM i wilgotnosci 30% nie ma mowy chyba o zawilgoceniu. Co innego WG , tutaj woda leje sie po oknie.

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgax7 Zobacz post
    Polecam trochę o tym poczytać[/URL]
    jak dla mnie artykuł w stylu "jak mówić nie przekazując żadnych treści".

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pozwolicie ze link usunę jak się zapoznacie z treścią .. ?
    Zapoznałem się i... nie mogę się zebrać do kupy. . Przewrotny z Ciebie moderator Finie.
    PRO QUALITY

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Zapoznałem się i... nie mogę się zebrać do kupy. . Przewrotny z Ciebie moderator Finie.
    Przecież to nie jest artykuł napisany dla ludzi tylko dla google celem pozycjonowania strony pewnej hurtowni... Po co się nad tym rozczulać?

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak czy inaczej to kolejne śmieciowe treści w necie. Także - jak już znacie poziom którym faszeruje się ludzi to kasuję spamera. Pozdrawiam
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    ...dorzucę kamyczek, nie warto montować okien poprawnie!
    Ja mam z tego powodu teraz problem. Nie dość, że kosztuje więcej to przy drzwiach wejściowych otwieranych na zewnątrz aby je zamknąć muszę użyć dużej siły, albo lecieć otworzyć okno, wtedy drzwi zamykają się lekko.
    Zatem, dom szczelny dom zły
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zrób w domu podciśnienie - drzwi będą się same zamykać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    http://oknotest.pl/montaz-okien/ciep...-to-sie-oplaca

    Tam jest odpowiedź na pytanie czy warto mieć dobrze zamontowane okna, czy tylko wstawione.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    http://oknotest.pl/montaz-okien/ciep...-to-sie-oplaca

    Tam jest odpowiedź na pytanie czy warto mieć dobrze zamontowane okna, czy tylko wstawione.
    Nie ma tam odpowiedzi, bo to badania laboratoryjne z sufitowanymi założeniami.

    Żeby to realnie policzyć, trzeba co najmniej jedną daną zweryfikować - mianowicie faktyczny przepływ powietrza przez te nieszczelności. Nie przy sztucznie wywołanej różnicy ciśnień pomiędzy wnętrzem domu a otoczeniem.

    Różnica ciśnień pojawi się wywołana wentylacją i wiatrem. Jaki przepływ to wywoła przez nieszczelny montaż - zależy od konkretnego domu, kierunku wiatru i faktyczne straty są wręcz niemożliwe do oszacowania. To temat na solidną pracę doktorską albo i większy projekt.

  15. #155
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Kaizen
    To badanie zrobione przez T12345T dotyczy samego połączenia okna z murem i w wartościach przepuszczanego powietrza jest miarodajne - wbrew pozorom
    Jest jakimś punktem odniesienia natomiast przeniesienie ich do konkretnej chałupy to oddzielny temat a już przeliczenie na konkretne pieniądze prawie niemożliwe
    Może przewrotnie porównam to do danych spalania przez konkretny model samochodu w testach podawany przez producenta auta
    Jakoś dziwnym trafem spalanie jak już jeździsz wychodzi zawsze wyższe od testowego
    I tu obawiam się że będzie podobnie

  16. #156
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma tam odpowiedzi, bo to badania laboratoryjne z sufitowanymi założeniami.
    Badania laboratoryjne, to fakt, ale co założeń to skąd wiadomo, że sufitowe? W tym badaniu nie przyjmowano żadnych założeń. Po prostu sprawdziliśmy faktyczną objętość strumieni powietrza podczas oddziaływania ciśnień symulujących parcie i ssanie wiatru. Wyniki można uznać za "niemiarodajne" wyłącznie z tego powodu, że nie uwzględniają zwyczajowego niechlujstwa inwestorów w przygotowaniu ościeży do montażu. Od czerwca ubiegłego roku prowadzimy również badania szczelności montaży w warunkach budowy, co opisujemy na naszej stronie. Mam świadomość, że nieprzekonanych nic nie przekona do czasu aż się sami przekonają w naturze . Co więcej, przekonywanie kogokolwiek uważam za zbędne, co uświadomiła mi wczorajsza wymiana poglądów na fB z jednym z inwestorów. Wybudował dom 160 m2 i jak sam twierdzi do jego ogrzania zużył 4500 kg groszku. Wychodzi jakieś 195 kWh/m2. On jest zadowolony. Skierowałem go do artykułu inwestora, który do tego samego celu zużywa energię elektryczną i zużył jej 12,5 kWh/m2. Zadowolenie pierwszego inwestora pozostało niezachwiane. I chyba o to chodzi w budowaniu, aby każdy cieszył się własnym szczęściem, więc koniec przekonywania. Niech każdy buduje jak chce i będzie szczęśliwy, czego budującym życzę w całym okresie użytkowania domów i mieszkań.
    PRO QUALITY

  17. #157

    Domyślnie

    Hej poproszę o pomoc:
    1) Pianka którą mam przy oknach straciła właściwości ( dowiedziałem się za późno żeby zabezpieczyć ) wyskrobać trochę i dopiankowac na nowo ?
    2) Chciałbym w środku polepszyć szczelność i zastosować powłowe Illbruck SP925 czy to dobry pomysł czy nie ruszać tego i na piankę odrazu tynk ?

  18. #158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    1) Pianka którą mam przy oknach straciła właściwości ( dowiedziałem się za późno żeby zabezpieczyć ) wyskrobać trochę i dopiankowac na nowo ?
    Tak
    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    2) Chciałbym w środku polepszyć szczelność i zastosować powłowe Illbruck SP925 czy to dobry pomysł czy nie ruszać tego i na piankę odrazu tynk ?
    bardzo dobry pomysł

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Przepraszam że reklamuję producenta, ale sam to zastosowałem i na pewno pomoże w szczelności połączenia okna z murem. Tak wewnątrz jak i na zewnątrz.
    http://bellaplast.com.pl/katalog-pro...ienne-z-siatk/

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  20. #160

    Domyślnie

    A co ma ten profil do szczelnego montażu? Ja sobie ten profil właśnie wczoraj założyłem ale na piankę poszedł silikon akrylowy

Strona 8 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony