dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitodens 242-F vs Bosch GC9000iWM vs Vaillant VSC 206 vs Buderus GB172

    Witajcie,

    już raz użytkownicy forum bardzo pomogli mi w wyborze drzwi zewnętrznych w związku z czym raz jeszcze kieruję w Waszym kierunku prośbę o radę.

    Jestem na etapie wyboru instalatora wod-kan + c.o. + c.w.u.

    Dom:
    Powierzchnia użytkowa - 146 m2
    Garaż - 40 m2 (ogrzewany grzejnikiem)
    Ogrzewanie podłogowe - 75 m2 (tylko na parterze i w łazienkach na piętrze)
    Grzejniki tylko w pokojach (Purmo)
    Okna - 1-skrzydłowe, 3-szybowe (w tym 1 szt. HST o wym. 3,6 m x 2,5 m)
    Ocieplenie - styropian 20 cm grafit
    Ocieplenie dachu - piana
    Liczba domowników - 4
    Liczba łazienek - 3 (2 prysznice, 1 wanna) + pralnia
    Wentylacja - tradycyjna, grawitacyjna
    Kominek - tradycyjny

    W grę wchodzi wyłącznie ogrzewanie gazowe, w związku z czym trzeba wybrać odpowiedni kocioł kondensacyjny.
    Otrzymałem już wyceny od kilku instalatorów, generalnie tak się złożyło, że każdy zaproponował inny kocioł

    Warunkiem jest kocioł ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym na wodę ciepłą o pojemności co najmniej 150l.

    Do wyboru mam kotł jak w tytule:
    - Viessmann Vitodens 242-F
    - Bosch Condens GC9000iWM (ten sam instalator zaproponował mi ewentualnie Junkers Cerapur Modul)
    - Vaillant VSC 206/4-5 150
    - Buderus Logamax Plus GB172-20

    Zależy mi przede wszystkim na bezawaryjnej i oszczędnej pracy (jeżeli taka jest możliwa).

    Sporo już poczytałem o każdej z powyższych propozycji i najbardziej skłaniam się ku Viessmann'owi, czy słusznie?
    Rzeczywiście te kotły są tak dobre?
    Który kocioł ma najlepsze "bebchy" czyli wymiennik itd?
    Cena zakupu kotła nie jest priorytetem, jednak chciałbym, aby późniejsze użytkowanie było jak najbardziej ekonomiczne.

    Będę wdzięczny za jakakolwiek radę.

  2. #2

    Domyślnie

    @up
    Dziękuję za odpowiedź. Najprawdopodobniej więc wybór padnie Viessmann'a.
    Zapomniałem dodać, że rozważam również solary, a ten Vitodens chyba ma już wyjście na solary w standardzie.

    Mam jeszcze jedno pytanie, rozumiem że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą dwa obiegi, osobny na grzejniki płytowe i osobny na podłogówkę?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogusHM

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-752
    Posty
    8

    Domyślnie

    tak, bedziesz potrzebowal 2 obiegi, osobny na grzejniki i osobny na podłogówkę. Jeśli moge Ci cokolwiek doradzić to grzejniki łazienkowe też podepnij pod rozdzielacz z grzejnikami pokojowymi a nie z podłogówką.

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego nie pod podłogówkę? Chciałbym jakoś sensownie uzasadnić swoją sugestię instalatorowi

  5. #5

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o kotly czy być może ktoś z Was ma tego Bosch'a?

    Wizualnie zupełnie do mnie nie przemawia, ale jeżeli byłby najlepszą opcją.....

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogusHM

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-752
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze do Was pytanie.
    Wczoraj dałem do wyceny piec gazowy ktory sobie wybrałem i jeden sprzedawca zaproponował mi kwote 11 300, drugi nieco taniej bo 10 800 ale przy założeniu że wezmę u niego jeszcze rodzielacze i sprzegło hydrauliczne natomiast po przyjsciu do domu wrzuciłęm sobie w neta ten swój piec i jego cena jest niecałe 9000, a więc niespełna 2 tys taniej. Czy może ktoś z Was kupował nie stacjonarnie tylko w necie. Nie chce sie dać naciąc na jakiś bubel. Oczywiście jeśli chodzi o cenę w necie to nie jest odosobniony przypadek tylko taką cenę znalazłem w bodajże 4 sklepach-oczywiscie sklepy internetowe z instalacjami co.cwu. Jak patrzyłęm na asortyment i dostepność towarów to na prawdę mają spory wybór
    (nie podaję ani nazw sklepów ani pieca bo moim postem nie chce reklamy nikomu robic tylko zapytać czy kupno pieca w necie to dobry pomysł)
    Aha, jest możliwość odebrania go samodzielnie z magazynów tych sklepów (nie muszę brać kuriera i martwic sie u ewentualne usterki z transporcie)

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogusHM

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-752
    Posty
    8

    Domyślnie

    Grzejniki - czy to łazienkowy czy pokojowy mają zupełnie inną wymaganą temperaturę grzania tzn woda ktora wychodzi z pieca ma dużo wyższą temperaturę niż w podłogówce ( kaloryfery jakieś 70 st natomiast podłogówka 40)
    Aby grzejnik łazienkowy był cieplutki i spełniał swoją rolę jako "recznikowca" woda z obiegu podłogowego 40 stopniowa mu nie wystarczy.

  8. #8

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    sporo tu już napisano, jakbyś miał jeszcze pytania to chętnie pomogę
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze zapytać o koszty eksploatacyjne poszczególnych modeli.

    To prawda, że serwisowanie Viessmann'a jest zdecydowanie najdroższe?

    Martwi mnie trochę opinia nr. niebotycznie drogich części zamiennych do Viessmann'a i Vaillant'a.
    Jak jest w przypadku Buderusa i tego nowego Bosch'a (Junkersa)?

    Jeżeli chodzi o dostępność serwisantów w moim przypadku nie ma z tym problemu, mieszkając pod Warszawą mam serwisantow wszystkich producentów "pod ręką".

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ciężko mi się wypowiadać, ceny części są porównywalne do części innych producentów na rynku. Na pewno będę jedne droższe inne tańsze.
    Co do cen serwisów to nie ustalamy ani nie narzucamy żadnych cen. Ceny są dyktowane przez rynek. W zimie przegląd kosztuje 200-300 zł w lecie można zrobić przegląd za 150 zł.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 21-02-2018 o 13:32
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na tego Viessmann'a.

    Mam jednak pytanie, czy do mojego domu wystarczy kocioł o mocy 19 kW czy jednak brać wersję 26 kW?

    Instalaror usilnie namawia mnie na 26 kW (tak na wszelki wypadek, żeby kocioł nie musiał pracować pod zbyt dużym obciążeniem).

    Jednak wersja 19 kW ma modulację już od 1,9 kW....

  13. #13

    Domyślnie

    Pkus ogrzewany 2 grzejnikami płytowymi garaż. W sumie 186 m2.

    Chciałbym uniknąć sytuacji, w których piec pracuje na dużym obciążeniu.

  14. #14

    Domyślnie

    To co Panowie? Brać tego Viessmann'a 19kW?

    Mam czas na wybór kotła do środy.

    A może jakieś inne propozycje? Istnieje jakaś alternatywa dla Viessmann'a 242-F i wspomnianego Bosch'a GC 9000i WM?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudnis Zobacz post
    To co Panowie? Brać tego Viessmann'a 19kW?
    Bierz bo ja też mam go na oku to powiesz jak wrażenia Będziesz dobierał do niego zestaw solarny?

  16. #16

    Domyślnie

    Solary dopiero w przyszłym roku

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Duży200

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Włosań
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudnis Zobacz post
    To co Panowie? Brać tego Viessmann'a 19kW?

    Mam czas na wybór kotła do środy.

    A może jakieś inne propozycje? Istnieje jakaś alternatywa dla Viessmann'a 242-F i wspomnianego Bosch'a GC 9000i WM?
    Masz już tego viesmanna ? Pytam bo też zastanawiam się między viesmannem a buderusem.
    Tyle że biorę pod uwagę Viesman Vitodens 200 vs Buderus Logamax plus GB192i

  18. #18

    Domyślnie

    Po konsultacjach z wykonawcą wybór padł na w/w Bosch'a. Wybór stał się łatwiejszy kiedy okazało się, że w sąsiedniej miejscowości mam serwisanta Junkersa

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafQ24

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam sie na tym bosch condens gc9000iwm??
    Jakie dotychczasowe wrazenia na temat kotła??
    Jaki koszt calkowitej instalacji/montazu kotła??
    Jakie koszty utrzymania/rachunki??
    Pzdr

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,

    Kocioł Bosch Condens GC9000iW jest jednym z najlepszych kotłów w ofercie marki Junkers-Bosch. Posiada aluminiowo – krzemowy wymiennik ciepła WB5, co gwarantuje wysoką sprawność wytwarzania ciepła. Kolejną zaletą kotła jest nowoczesny wygląd dzięki obudowie wykonanej ze szkła tytanowego, dotykowy ekran oraz szeroka modulacja pracy w zakresie do 10% mocy maksymalnej. W sprawie doboru i wyceny kotła kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony