dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie Sufit z plyt g-k jednowarstwowy zamiast krzyzowego...

    Hej

    Przede mna wieszanie plyt g-k na suficie. Mam dwie watpliwosci...

    1. Konstrukcja - chce jak najmniej obnizyc sufit, stad plan przykrecenia pojedynczych profili na wieszakach, tak zeby stracic te 4cm + grubosc plyty. Wszedzie widze zalecana konstrukcje krzyzowa z kilometrami profili. Po co? Pojedyncze porfile nie utrzymaja plyt czy co?

    2. Kotwy stalowe. Naprawde konieczne? Rozumiem, pozar, ale nie planuje Czy dwa kolki szybkiego montazu 8mm na wieszak nie wytrzymaja? Strop solidny, zelbeton - kolki siedza wzorcowo...

    Plyty krecone oczywiscie tylko do profili nosnych, wogole bez profili UD 30 (bo po co?).

    Co Wy na takie diktum?

    r.e.
    Ostatnio edytowane przez RaczyEmeryt ; 21-02-2018 o 19:31

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro pytasz po co więcej profili na krzyż, to po co ma ktoś Ci odpowiadać jak wyglada na to ze wiesze lepiej? Książkowo tak się robi.
    Jak masz nie duży sufit to rób "solidnie" i będzie, takie moje zdanie.Dużego nie wypoziomujesz chyba tak łatwo na połowie profili

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    ...............
    Strop solidny, zelbeton - kolki siedza wzorcowo...

    Plyty krecone oczywiscie tylko do profili nosnych, wogole bez profili UD 30 (bo po co?).

    Co Wy na takie diktum?

    r.e.
    przyklej płyty bezposrednio do zelbetu bez profili nosnych (bo po co?)


  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    ...Książkowo tak się robi....
    Slaby argument - widzialem sporo glupich ksiazek
    Jestem technikiem - przemawiaja do mnie obliczenia, wytrzymalosc elementow etc a nie taki "argument"...

    Szkielet dwuwarstwowy, krzyzowy niewiele wnosi do wytrzymalosci. Glowna zaleta jest taka, ze latwiej jest ustawic poziomo kilka profili nosnych i zawiesic na nich potem wiecej profili pod plyty, ale to tylko ulatwienie montazu, nic wiecej. To samo (poziomy, plaski sufit mozna osiagnac wieszajac same profile plytowe, tyle ze kazdy trzeba dokladnie wypoziomowac...

    Poza tym sprawa podstawowa - moge obnizec max 5cm lacznie z plyta wiec dwuwarstwowy odpada...

    r.e.
    Ostatnio edytowane przez RaczyEmeryt ; 21-02-2018 o 19:28

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    przyklej płyty bezposrednio do zelbetu bez profili nosnych...
    Jakos nie mam zaufania do klejenia plyt - nie chodzi o to czy spadna, nad tym nawet sie nie zastanawiam po prostu nigdy nie wychodza idealnie rowno. Nie chce potem klasc 5mm gladzi zeby osiagnac gladka powierzchnie...

    r.e.

  6. #6

    Domyślnie

    No to rób jak uważasz. W moim wpisie chodziło mi bardziej o to, żeby Ci to na głowę nie spadło i tak jak piszesz o wypoziomowanie, jak mały sufit to sam wiesz, utrzyma i w ogóle, ale jak solidnie zrobisz tak jak piszesz, to czemu ma nie wytrzymać? jeszcze takie niektórzy robią: https://www.youtube.com/watch?v=hWhAU_k3Za0

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony