dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 18
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 357
  1. #61
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    . Raczej poszedł bym w gaz.
    Skoro tak twierdzisz,to nie masz PC.
    Żadnej.

  2. #62
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Wszystko od jednego instalatora więc i jedna faktura - do tego realnie ok 20% dotacji, ale to nie ma wpływu co nie? Toć czysta matematyka - kosztowało mnie to tyle co powiedziałem - więc da się zejść do poziomu 'markowej ' PW - jakbym miał zapłacić 40k za gruntówkę to był się zastanowił dwa razy. Raczej poszedł bym w gaz.
    Jeszcze raz prośba,rozbij to na czynniki pierwsze czyli marka pompy,koszt pompy,koszt wykonania DZ,koszt instalacji,koszt uruchomienia,koszt cwu.

    Gaz jest droższy od prądu..

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tani w użyciu w żaden sposób,odrzuc ten mit co do gruntowych bo będę musiał się pastwic nad Tobą po 5 latach użytkowania powietrznej i porównania do gruntowej.
    Dla mnie jest tani - jak płacę tyle ile oczekiwałem - i do tego nie muszę szuflować i myć samochodu co 2-gi dzień jak mój sąsiad co ma kotłownie koło garażu. A jak się spitoli to byle chłodniarz ją naprawi - a propos - dostaniesz moduł elektroniczny do swojej pompy za powiedzmy 5 lat? Miejmy nadzieję, że tak - być może przez wzmożony popyt...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  4. #64
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Dla mnie jest tani - jak płacę tyle ile oczekiwałem - i do tego nie muszę szuflować i myć samochodu co 2-gi dzień jak mój sąsiad co ma kotłownie koło garażu. A jak się spitoli to byle chłodniarz ją naprawi - a propos - dostaniesz moduł elektroniczny do swojej pompy za powiedzmy 5 lat? Miejmy nadzieję, że tak - być może przez wzmożony popyt...
    Bo jesteś prosty chłop ale proszę nie opowiadaj już bzdur.

    Jak do mojej meganki z 95r dostałem moduł i do immobilajzera i do sterownika klimy,która od 2000r nie jest produkowana to i do mojej pompki dostanę,która ciągle jest robiona.

    Dalej proszę o rozbicie na części Twojej kwoty za gruntową..

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo jesteś prosty chłop ale proszę nie opowiadaj już bzdur.

    Jak do mojej meganki z 95r dostałem moduł i do immobilajzera i do sterownika klimy,która od 2000r nie jest produkowana to i do mojej pompki dostanę,która ciągle jest robiona.

    Dalej proszę o rozbicie na części Twojej kwoty za gruntową..
    Może i prosty ze mnie chłop, ale przynajmniej mam rozum w odróżnieniu od Ciebie... jak już nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to jak wcześniej napisałem mam jedną fakturę od jednego wykonawcy bez rozbicia , jeśli to do Ciebie nie dociera to odstaw leki...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  6. #66
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Może i prosty ze mnie chłop, ale przynajmniej mam rozum w odróżnieniu od Ciebie... jak już nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to jak wcześniej napisałem mam jedną fakturę od jednego wykonawcy bez rozbicia , jeśli to do Ciebie nie dociera to odstaw leki...
    A ja powiem tak.
    Każde pieniądze wyłożone na gruntówkę to ekonomicznie nie uzasadniony wydatek.

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    A ja powiem tak.
    Każde pieniądze wyłożone na gruntówkę to ekonomicznie nie uzasadniony wydatek.
    Rozumiem że jedynym ekonomicznie uzasadnionym systemem jest samsung EHS, pociesze Cię mam lodówkę samsunga - choć patrząc na temperatury na zewnątrz, to też jest teraz 'ekonomicznie nieuzasadniony wydatek'
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 22-02-2018 o 23:51
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  8. #68
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Może i prosty ze mnie chłop, ale przynajmniej mam rozum w odróżnieniu od Ciebie... jak już nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to jak wcześniej napisałem mam jedną fakturę od jednego wykonawcy bez rozbicia , jeśli to do Ciebie nie dociera to odstaw leki...
    Ale chyba możesz się "pochwalić" co to za pompa ciepła tzn marka,chyba,że jesteś aż tak prosty że nie masz pojęcia co Ci dają i nie interesuje Cię to ?
    Możesz chyba powiedzieć z czego składa się instalacja tzn jakie rozdzielacze,pompy obiegowe itp czy jesteś zbyt prostym człowiekiem że nie potrafisz czytać ?
    Chyba możesz powiedzieć z czego i jak wygląda Twoje DZ chyba że to jedna wielka sciema i jesteś pospolitym kłamcą ?
    Chyba możesz odczytać nazwę zasobnika cwu chyba że jesteś analfabeta ?

    Ceny są ogólnie dostępne także każdy zobaczy...

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale chyba możesz się "pochwalić" co to za pompa ciepła tzn marka,chyba,że jesteś aż tak prosty że nie masz pojęcia co Ci dają i nie interesuje Cię to ?
    Możesz chyba powiedzieć z czego składa się instalacja tzn jakie rozdzielacze,pompy obiegowe itp czy jesteś zbyt prostym człowiekiem że nie potrafisz czytać ?
    Chyba możesz powiedzieć z czego i jak wygląda Twoje DZ chyba że to jedna wielka sciema i jesteś pospolitym kłamcą ?
    Chyba możesz odczytać nazwę zasobnika cwu chyba że jesteś analfabeta ?

    Ceny są ogólnie dostępne także każdy zobaczy...
    Widzisz, jak byłbym analfabetą to nie mógłbym odpowiadać na twoje głupkowate posty... tu logiczne myślenie nie zadziałało w twoim przypadku.
    Tak na rozgrzewkę, żebyś miał co robić przez najbliższy tydzień - nazwa producenta mojego zbiornika na CWU zaczyna się na tę samą literkę, co pierwszy wyraz znanego zwrotu w jęz. polskim. Zwrot ten jest jednocześnie znakomitym opisem wartości twoich postów.
    A jest to cytat 'G.... wiesz!'
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  10. #70
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Widzisz, jak byłbym analfabetą to nie mógłbym odpowiadać na twoje głupkowate posty... tu logiczne myślenie nie zadziałało w twoim przypadku.
    Tak na rozgrzewkę, żebyś miał co robić przez najbliższy tydzień - nazwa producenta mojego zbiornika na CWU zaczyna się na tę samą literkę, co pierwszy wyraz znanego zwrotu w jęz. polskim. Zwrot ten jest jednocześnie znakomitym opisem wartości twoich postów.
    A jest to cytat 'G.... wiesz!'
    Zatem zdradzisz na forum swoją tajemnicę czy jesteś jednym wielkim kłamcą i zwykłym trolem ?

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zatem zdradzisz na forum swoją tajemnicę czy jesteś jednym wielkim kłamcą i zwykłym trolem ?
    Co ci to da chłopie, że napiszę ci jakie części są użyte w mojej instalacji - mogę cię zapewnić, że jest tam mniej chińskiej myśli technicznej niż u ciebie.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  12. #72
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Co ci to da chłopie, że napiszę ci jakie części są użyte w mojej instalacji - mogę cię zapewnić, że jest tam mniej chińskiej myśli technicznej niż u ciebie.
    Zatem konkrety proszę.Czego się obawiasz ?
    Ja mam od 5 lat Panasonic T-CAP 9kW plus zasobnik 300l Galmet sgws.
    A Ty ?

  13. #73
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rozumiem że jedynym ekonomicznie uzasadnionym systemem jest samsung EHS, pociesze Cię mam lodówkę samsunga - choć patrząc na temperatury na zewnątrz, to też jest teraz 'ekonomicznie nieuzasadniony wydatek'
    Twoja lodówka to tez pompa ciepła.

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Twoja lodówka to tez pompa ciepła.
    No i do tego 'wybuchowa'

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Śledziłem długo wątek o temp.DZ zw gruntówkach.Śmiem twierdzić,że żaden z użytkowników nie ma poprawnie wykonanego DZ.Chyba ,że podają zanizone temp
    potrafisz poprawić humor
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Temp. w domu w ciągu tego całego rozpatrywanego okres?
    O sprawach oczywistych nie piszę...
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  17. #77

    Domyślnie

    specjalnie dla "poprawiacza humoru"
    widziałeś kiedyś taki lub podobny wykres??


    przyjrzyj mu się, tak ze zrozumieniem...może przestaniesz pisać głupoty...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #78
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    specjalnie dla "poprawiacza humoru"
    widziałeś kiedyś taki lub podobny wykres??
    Nie muszę.Obserwuję poprawnie wykonane DZ od lat.
    Jak zatem ma się do tego temp.DZ "zacnego" admina i wielu innych:
    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po godzinie grzania CO 4,6/1,0.
    -25.12.2017 roku temp były ok 5-8deg i więcej i tak cały grudzień.
    Twoim zdaniem to dobry wynik, po godzinie grzania w takich warunkach temperaturowych?Czy może gość został najzwyczajniej naciągnięty przez "magicznego" instalatora cop prześwietlił grunt oczkami i bez względu na warunki gruntowe zrobił DZ?

  19. #79

    Domyślnie

    Niestety, ale nie wiesz o czym piszesz ani co piszesz...a zabierasz głos w wielu dyskusjach....taka masz misję, głoszenie swojej ignorancji?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie muszę.Obserwuję poprawnie wykonane DZ od lat.
    Jak zatem ma się do tego temp.DZ "zacnego" admina i wielu innych:
    -25.12.2017 roku temp były ok 5-8deg i więcej i tak cały grudzień.
    Twoim zdaniem to dobry wynik, po godzinie grzania w takich warunkach temperaturowych?Czy może gość został najzwyczajniej naciągnięty przez "magicznego" instalatora cop prześwietlił grunt oczkami i bez względu na warunki gruntowe zrobił DZ?
    Rozumiem, że wiedzę przyswajasz bardzo powoli, ale jakbyś kiedyś chciał zrozumieć jak zmienia się COP gruntowej pompy ciepła w zależności od temperatury wejścia to spójrz na tabelkę COP mojej sprężarki. Powiedz mi o ile na ile uzasadnione ekonomicznie jest przewymiarowywane DZ żeby podnieść jego temperaturę o 1-2 stopnie? Bo chyba nie sądzisz, że jak zrobisz 2x takie DZ to temperatura magicznie urośnie o 5deg? Z czego to wynika? Z drugiej strony oczekujesz podobnych temperatur DZ w różnych rejonach Polski w różnym gruncie przy różnych pompach? Zaczerpnij trochę wiedzy zanim zaczniesz wypisywać głupoty - na początek polecam forum elektroda, gdzie wypowiadają się ludzie, którzy znają się na tym temacie. Nawet parametry -1/-4 są uznawane za dobre (moja pompa może pracować do -5 maks na wejściu). Ja mam 2deg teraz a sezon się powoli kończy. Ile wg Ciebie powinno być?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenHunter_28 Feb. 23 11.23.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	408010  
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 23-02-2018 o 11:24
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

Strona 4 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony