dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1

    Domyślnie Jabłonkowy Domek w Borówkowym sadzie

    Czytałem czytałem czasami coś napisałem aż się zdecydowałem i zakładam własny dziennik DIY samoroba (o ile mogę się tak nazwać) Główną motywacją byli karster, ggdh, Kamil_, aiki, sebcio55 oraz wiele innych dzielnych samorobów których tematy staram się uważnie czytać
    Tytuł wątku wziął się z nazwy projektu oraz miejscu gdzie powstaje dom, wcześniej był tam sad borówek 10 krzaczków nam właściciele zostawili

    Kilka słów o mnie, jestem z wykształcenia elektronikiem ale bliżej mi do automatyki przemysłowej gdyż tym na co dzień się zajmuję, bardzo lubię muzykę! Dlatego w nowym domku będzie musiało być dobre nagłośnienie chodź i tak z góry wiem że szkoda dużych sum wydawać na audio 
    Jestem w trakcie budowy domu o nazwie Dom w Jabłonkach 5 (odbicie lustrzane)z pracowni Archon.
    Etap aktualny to SS"Z" bo drzwi są w trakcie wstawianie tymczasowe oczywiście narazie zabite paletami jest
    Mury, dach i okna robiła mi ekipa resztę już własnymi siłami chce pociągnąć. Sam póki co wykonałem ogrodzenie , rozłożyłem kanalizę w chudziaku, przygotowałem nadproża pod montaż rolet, wytynkowałem ościeżnice okien i to chyba narazie na tyle.

    Aktualnie przygotowuję się do etapu z elektryką co i jak opisze w kolejnych postać żeby z tego jakiś laborat nie powstał w tym poście
    Zmiany jakie powstały w naszym domku parter:
    • poszerzony od strony garażu o 35cm
    • w kotłowni zamiast okna drzwi
    • w łazience ściana przesunięta o 12cm w strone kotłowni żeby się prysznic zmieścił zaraz po prawej a nie jak w projekcie pod schodami
    • dodanie „ścianki TV” w salonie której w projekcie nie było i był widok bezpośrednio na schody
    Piętro
    • likwidacja okien balkonowych tzw rzygowników na zwykłe okna
    • likwidacja lukarny (parę stówek w kiszeni)
    • w miejsce gabinetu zrobienie pralni
    • przesunięcie ściany z dużej sypialni w stronę pralni na maxa i dodanie ścianki tak aby powstała mała (ale zawsze) garderoba
    Dodatkowo wydłużenie zadaszenia na tarasie o 50cm chodź spokojnie jeszcze o 50cm można było
    CEL! Jest dość wygurowany do końca listopada chcemy się przeprowadzić pracy mega dużo ale patrząc na miejsce aktualnego zamieszkania gdzie mamy 1 pokoik na 3 i dużo wilgoć i towarzyszący temu grzyb musimy się jak najszybciej wynosić bo w okresie jesienno zimowym jest najgorzej 
    Krótka fotorelacja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170731_170807.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	408029
    1 Nasza działka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170920_173815.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	408030
    2 Moja RBtka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170930_130025.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	408031
    3. Kopanie kanalizacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171012_143334.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	408032
    4. Mury
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171110_145256.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	408033
    5. Mury cd

    Następne fotki w kolejnym poście niestety tylko 5 wchodzi macie sposób jak dać więcej ?

    Do działa mam nadzieje że z waszym doświadczeniem nie jeden problem pomożecie rozwiązać

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No nareszcie ktoś też męczy się z domem w jablonkach, samorobnie oczywiście.

    Sam walczę z jablonkami 4 (robiłem co prawda projekt indywidualny, ale mocno się wzorowałem na tym projekcie - sporo pozmieniałem, ale układ jest podobny).

    Pytanie dlaczego zrezygnowałeś z prysznica pod schodami? Wg mnie to najlepsze miejsce dla niego, za nisko by było?

    Będę kibicować i wymieniać się doświadczeniami
    Ostatnio edytowane przez dez ; 23-02-2018 o 22:25

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    O super. Widzę, że następny elektronik buduje dom samodzielnie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, będę podglądać Widzę, że u Ciebie w okolicy też pełno kabli wisi :/

  5. #5

    Domyślnie

    dez zmieścił by się ale troche za nisko przy moim wzroście
    e_gregor oj do prawdziwego elektronika mi daleko
    Bepo naszczęcie 50m mam do najbliższego więc nie najgorzej, ale jak wiadomo napięcie krokowe czycha

    resztę obiecanych fotek
    6.Krokwie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171218_144756.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	408228
    7.Domek w obecnym stanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180105_134526.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	408229
    8. Prace nad obróbką okien
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180110_153719.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	408230
    9. Wyklejanie styropianem 5cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180110_160035.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	408231
    10. Na styro XPS (żółty z castoramy mocowany na zakładkę)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180119_145704.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	408232

    Obecnie mrozy a miałem sprzątać przed elektryką póki co rozplanowuję instalację elektryczno-telewizyjno-internetowo-"inteligentną"

  6. #6

    Domyślnie

    Witam się. Niedługo elektronicy zdetronizują tu informatyków

    Fotki wrzucaj na jakiś zewnętrzny hosting np imgur.com i wrzucaj z linków.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Daniellu
    Zaczynam szykowania na sobotnią walkę na budowie, cel wstawienie tymczasowych drzwi od wejścia i od kotłowni + porządki w domu.
    Udało się kupić kabel zasilający dam YKY 5x10mm2 za 15zł 1mb, jak puszczą mrozy poproszę ggdh aby mi wkopał kopareczką

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    To gdzie mam podjechać?

  9. #9

    Domyślnie

    Poznań
    Auto zapakowane, rano jeszcze do castoramy dopiero od 7 otwierają ale sobota i na budowę, niestety nie będe mógł być ile chciałem ze względów osobistych

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Uuuuu panie, kawał drogi. Wiesz ile taką koparką bym jechał?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Uuuuu panie, kawał drogi. Wiesz ile taką koparką bym jechał?
    Mógłbyś zaplanować takie turnee z Mielca do Poznania i innych samorobow po drodze. Mądrzy ludzie mówią że podróże kształcą
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Luboń klania sie nisko
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Luboń klania sie nisko
    Takiego doświadczonego samoroba mieć pod nosem dobrze wiedzieć Witam Serdecznie

    ggdh na przyczepkę i chwila moment jesteś mój tato jest koparkowym więc raz dwa temat by rozpykał

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Takiego doświadczonego samoroba mieć pod nosem dobrze wiedzieć Witam Serdecznie
    oj tam oj tam
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  15. #15

    Domyślnie

    Niestety pogoda mnie pokonała, miałem nadzieje żę będzie ciepelej. Jak rano wstalem i zobaczyłem termometr się przeraziłem ale kalesony na nogi i jazda.
    na działce - 10 w środku -7 udało się kozą do -2 zejść zakryłem wejście na góre zeby ciepło nie uciekało. Wstawiłem połowicznie drzwi od kotłowni i po 2h zrezygnowałem bałem sie że jak mnie rozłoży praca w mrozie to będe więcej w plecy.
    1. Tym się grzałem na próbe fajne ale szybko się wypala

    2.Termometr

    3.Tak to wygląda zakryłem to wszystko plandeką i tak

    4.Zajebiste kołki spokojnie by krótsze dały rade pan zaproponował jako tańsza alternatywę fischera

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    4.Zajebiste kołki spokojnie by krótsze dały rade pan zaproponował jako tańsza alternatywę fischera
    Nie podzielam zachwytu, bo dziś też kręciłem Miękkie łby IMO. To nie produkt castoramy?

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba tak, zdaję sobie sprawę że są lepsze ale powiedziałem facetowi że chce na tymczasowe drzwi to dał produkt dobry cenowo skoro to i tak raz użyje i do śmieci.

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety choroba dorwała i mnie na szczęście nie aż tak żęby leżeć w domu ale o pracy w tej temperaturze na budowie mogę zapomnieć. Nie mniej jednak coś tam się dzieje zamówiłem rozdzielnice jest już u mnie Eaton 96 polową udało się w dobrej cenie za 490zł oraz przyszły z ALI przekaźniki tranzystorowe fajne małe ( ponieważ rozważam instalacje ich w pogłębionych puszkach) prąd max pracy mają 2A moja największa roleta według DTR bierze 1,87 ale i tak jeszcze muszę zmierzyć aby się upewnić.
    Mamy już z żoną wstępnie naniesione miejsca gniazdek i punktów oświetleniowych w domu, rozpykaliśmy też kuchnie umiejscowienie AGD.
    Muszę do soboty 17.03 włącznie mieć czysty dom z śmieci po poprzednich robotach i zrobionie jedne i drugie drzwi !! 23-28 Kwietnia mają wejść z tynkami już mam srakę że nie zdążę

    Doradzicie jakie narzędzia do elektryki uszykować wstępną liste mam ale może coś zapomniałem ?




  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dajesz kable w peszlach? Chcesz robić jak ja mam? Myślę, że nawet sprawnie to idzie tą metodą... Więc na pewno:

    - młotek + przecinak, ale to chyba oczywiste

    - wiertarka z udarem, od całej cholery kołków szyb.mont., takie 6/40 starczą (podglądnij u mnie). Jak będziesz robił jak ja to kup sobie kilka najtańszych wierteł 6mm do betonu - i tak się spalą wcześniej czy później i nie zauważyłem różnicy w trwałości między Dexter/EPM za 6zł, a Hitachi/Bosch za 22zł.

    - szlifierka kątowa z tarczą do betonu do cięcia podejść pionowych od podłogi (na wypasie bruzdownica z odkurzaczem, bo nawdychasz się czerwonego pyłu i potem będziesz tak ceglasto smarkać )

    - taśma perforowana lub tak jak ja drucik jakiś miękki (nie jak pilot w peszlu, który jest sprężysty) do mocowania peszli do podłogi


    I jeszcze taka myśl mnie nachodzi:

    - daj do kołków dłuższe druty, bo potem będziesz pewnie dokładał jakieś peszle
    - peszle do więźby mocuj od dołu krokwi, jak dasz z boku to tego nie uszczelnisz, bo wełna nie dojdzie i będzie mostek


    Jak coś mi przyjdzie do głowy to będę pisał.

  20. #20

    Domyślnie

    No akurat o przecinaku i tarczce do szlifierki nie pomyślałem póki co mam taki zestaw:
    Wiertarka z udarem
    Otwornica do puszek
    Wiertła do betonu
    młotek
    ucinaczki boczne
    kombinerki
    ściągacz izolacji
    śrubokręty (płaskie i krzyżakowe)
    poziomica laserowa
    nóż do tapet/ elektryczny
    drabina

    tak myślałem żeby w peszle wkładać na posadzce i fajny sposób montażu, ale jak potem folie położę ?? Fajna rada z montażem peszli przy krokwiach nie pomyślał bym

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony