Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
Mój 118m2 pow.uzytkowej technologią murowana,bardzo dobrze izolowany jak na tamte czasy wyniósł 320tys.zl brutto,wyposażony i umeblowany czyli do wprowadzenia się.
300tys.zl netto za 100m2 to bardzo dużo i jeszcze do tego podatek i wyposażenie czyli +100tys.zl.
I to by się zgadzało bo dostałem od nich ofertę na 340tys.zl za mój za deweloperski.
Potwierdzam. Wydaje mi się, że firma za duża i muszą być drodzy. Nie wiem jaki jest koszt kubika mieszanki keramzytu, ale nie wydaje mi się to jakoś szczególnie zaawansowaną technologią. Beton to coś 220-250zł/m3 w moich stronach. Dom to maksymalnie z 10--15m3. Co mnie uderzyło: nachalne proponowanie stropu drewnianego. Konkurencja od tego systemu nie miała problemu z tradycyjnym czy też jakimś filigranem. Garaż to w każdej wersji była dobudowana buda z płyt OSB. Konkurencja również nie miała problemu z jednolitą technologią. Ogólnie w okolicy deweloperzy sprzedawali domy w cenie np. 3500zł/m2 z działką, a oni dostawali ode mnie działkę i żądali i tak cenę za m2 razy powierzchnia jak deweloper. Szkoda, ale w murowanej technologi po 2-3 miesiącach miałem to samo co przy keramzycie. Przejście od SSO to już leci tak samo, żadnych przewag. Szkoda. Technologia ciekawa, ale za dużo marketingu w tym. I na koniec: konkurencja ostatecznie dała mi lepszą ofertę dając stan deweloperski razem z instalacjami. U nich w sumie po oknach koniec.