dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie Jaka wełna w szkielet drewniany?

    Witam,

    Czy są jakieś przeciwwskazania do użycia wełny z rolki do izolacji ścian szkieletowych? Czy nie ma ryzyka że taka wełna po kilku/kilkunastu latach opadnie?

    Czy lepszą opcją jest sztywna wełna w formie płyt? Z tym, że wydaje mi się że wełna w płytach z racji większej ilości połączeń może generować więcej mostków termicznych.

    Jakie są Wasze opinie i jakiej wełny używaliście?

    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Pewnie, że można używać wełnę w rolce do układania jej pomiędzy pionowymi słupkami ale po co ?
    I w cale nie musisz układać sztywnych płyt. Zastosuj dwie warstwy ocieplenia między słupkami jeżeli nie będzie innej dodatkowej izolacji termicznej od zewnątrz lub wewnątrz. Możesz zastosować płyty SUPERROCK, które są również produkowane o szerokości 565 mm i w grubości 75 mm. Używają jej wykonawcy do układania gdy słupki są o szerokości 150 mm w rozstawie co 600 mm.
    A tu przykładowy film z układania wełny w drewnianej ścianie szkieletowej https://youtu.be/V9U_cW8Z3OU
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    No ok ale czy nie lepiej zastosować jednolitą warstwę izolacyjną? Zakładając 150mm a nie 2x75?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, bo druga warstwa zakrywa ewentualne szczeliny miedzy pierwszą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    zdecydowanie płyty i przy grubości 15 cm jedna warstwa , starannie układaj i nie będzie żadnych mostków termicznych tzn. tnij 1cm więcej na szerokość i 2cm więcej na wysokość - przy dwóch warstwach cieńszej wełny ryzyko niedokładności jest większe , bo taka wełna mniej stabilnie się trzyma . Najlepszym rozwiązaniem jest dołożenie 5cm ruszt w poprzek i 5cm wełny. Poza tym jak Tomek W pisał są dostępne płyty które idealnie pasują w słupki a z rolek niestety takiego wyboru nie ma i są odpady.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    2x10cm .. jedna warstwa 15cm nie jest dobra! drewno będzie przecinać izolację..
    I jak poprzednicy pisali- wełna półsztywna w płytach.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Ile ludzi tyle opinii widzę..

  8. #8

    Domyślnie

    ponieważ większość czytało jak to się robi a tylko kilku przy tym robi

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ponieważ większość czytało jak to się robi a tylko kilku przy tym robi
    i jeszcze żeby wiedziało co robi
    a jak nauka pokazuje.. parę procent wie co robi.. reszta zmyśla i wymyśla naukowe hipotezy na temat izolacji.
    Uprzedzam Kolegę mariober że nie o niego chodzi. Chciałem tylko zaznaczyć, że częstym wytrychem .. jest "praktyka"
    i to już usprawiedliwia każdą czynność na budowie .. bo "ja" tak robię.
    Jedna warstwa wełny, nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na przerwy -rusztem spowodowane.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 23-10-2017 o 19:08

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.347

    Domyślnie

    Jak to jest panowie...typowo slupy w szkielecie stawia się co 60cm (czasami co 40), więc myslałem że jest do odleglosc wewnątrz miedzy dwoma słupami żeby pasowała w srodek typowa płyta wełny ktora tez ma szerokosc 60cm. Ale teraz widze że ta odlegosc 60cm to jest miedzy osiami słupków więc tak naprawde jest wewnętrz okolo 55cm. I co teraz mam docinać te kilka cm z kazdej płyty? Mam wpychać na siłę? Przy tej opcji płyta nie bedzie fajnie dolegać do ścian (osb i plyty KG wewnątrz). Także nie rozumiem dlaczego nie robi sie po prostu słupow co 60cm tylko co 55.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Dlatego ROCKWOOL oferuje płyty z wełny mineralnej (SUPERROCK, ROCKMIN PLUS) o szerokości 56,5 cm aby bez docinania układać je w przestrzeń 55 cm. Te 1,5 cm naddatku należy ścisnąć w momencie układania aby wełna ciasno i dobrze utrzymywała się między słupkami.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #12

    Domyślnie

    Witam

    Trochę odświeżę temat gdyż od bardzo długiego czasu jestem na etapie wyboru odpowiedniej technologii dla swojego domu, znalazłem firmę która wykonuje domy szkieletowe w sposób kompleksowy.
    Lecz z różnych budów które odwiedziłem na każdej używali wełny URSA do ocieplenia ścian zewnętrznych w postaci 1 warstwy 15cm, i tu moje pytanie jest, gdyż również na wielu forach piszą, że taka wełna ugniata się/ubija i po pewnym czasie cała znajduje się u podstawy ściany a nie na całej jej wysokości.

    A jak to się ma w rzeczywistości?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Ja koniec końców zdecydowałem się na wełnę Rockwool w płytach w dwóch warstwach 5 i 10cm. Układałem ją sam, żeby mieć pewność że będzie to zrobione dobrze.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony