dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 200W i rozdział kondensatu

  1. #1

    Domyślnie 200W i rozdział kondensatu

    Mam komin systemowy (o zgrozo!) z dod. łapaczem skroplin pod króćcem spalinowym i na samym dole. Zauważam, że sporo kondensatu leci właśnie do tych dod. łapaczy zamiast spływać do kotła. Nawet podejrzewam, ze może za mały kąt nachylenia na odprowadzeniu spalin oraz że może coś nie gra z kominem?
    Czy da się powiedzieć np. tak, że 90% kondensatu powinno spływać do kotła a tylko minimalne ilości spadać niżej w kominie systemowym? Z punktu widzenia sprawności i kłopotów z łapaczami to chciałbym żeby 100% spływało mi do kotła, ale niestety u mnie z 30% tego nie robi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Niema, żadnych wymogów jak odprowadzać kondensat. Może być zrobiony tak jak u ciebie odstojnik na dole komina i odprowadzenie kondensatu przez syfon do neutralizatora (prywatnie jestem zwolennikiem tego systemu) , a można zamontować kolano bez odstojnika i cały kondensat "przepuszczać" przez komorę spalania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Konsultant Viessmann !-zamierzam właśnie uprościć układ i całość puścić przez kocioł -myślałem jednak, że może ma to wpływ na sprawność...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Spływający kondensat przez kocioł wywołuje efekt "samoczyszczenia", bardzo nie lubię tego sformułowania. Samo w przyrodzie się nic nie dzieje, mamy tu zwilżanie powierzchni czyli utrudnianie przylepiania się brudu do wymiennika, konserwację i tak należy wykonywać regularnie, minimum raz w roku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony