dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Montaż sufitu podwieszanego porady

    Witam. Mam do wykonania w korytarzu sufit podwieszany prosty o wymiarach 155x270cm. Jest wykonane rusztowanie po obwodzie i co ok 40 cm profile prostopadle o długości 155cm.
    Mam pytania i potrzebuje rady:
    1. Czy stelaż moze byc czy powinien byc wykonany inaczej?
    2. Czy na długości 155 cm trzeba montować przy każdym profilu poprzecznym wieszak stały? Czy moge wybrac np 3 gdzie planuje łączenie płyt? żeby nie rozbierać całości...
    3. Jak rozmieścić plyty? Ponoć zawsze prostopadle do profili poprzecznych ale w moim przypadku dłuższe łączenia mozna by skręcić tylko co 40 cm jak wypadają profile. Moze jednak prostopadle (przy wymiarach płyty 260x120cm) np 2 x 155x120cm i 155x30cm? (Jakie mogą byc najweższe kawałki?) I wtedy wkrety moga isc obwodowo co 15 cm jak należy.
    4. Czy fazowac krawedzie plyt laczonych na profilach?
    Bardzo prosze o rady
    Ostatnio edytowane przez veratoxic ; 28-02-2018 o 14:32

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam zapoznanie się z lekturą, a później na pewno poradzisz sobie z tematem.
    http://porady-montera.eu/tag/konstru...-podwieszanego

  3. #3

    Domyślnie

    Przejrzałam niestety nie znalazlam odpowiedzi na wszystkie moje pyrania.
    Jak rozmiescilibyście płyty w poprzek profili poprzecznych przy wymiarze 155x270cm? Wymiar płyt które posiadam to 260x120 cm.

    Mam tez pytanie o tzw. wąsy. Czesto na zdjęciach widac ze po przykręceniu do profilu końce wystają poniżej. Czym je podciąć po przykręceniu do profilu bo przecież chyba nie szlifierką...
    Ostatnio edytowane przez veratoxic ; 01-03-2018 o 14:00

  4. #4

    Domyślnie

    witam,
    z tego co czytałem to do sufitu podwieszanego wkręty po winny być co 17cm
    Jeżeli dałem co 20cm to czy można to zagęsić i dać co 10 cm czy może tak gęsto osłąbi płyte k-g?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony