dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Właśnie, spalanie ekogroszku, jaki uzyskujecie wynik? Ile kg na dobę średnio? Mam na myśli dom średni 100 -130m2.
    Wszystko zależy od domu, instalacji jakości spalania , temperatury w domu, strefy klimatycznej1,5-4tony
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Właśnie, spalanie ekogroszku, jaki uzyskujecie wynik? Ile kg na dobę średnio? Mam na myśli dom średni 100 -130m2.
    U mnie w takie dni jak teraz to na 160m2 idzie mi około 9kg/doba , w mrozy takie mizerne jak były dochodziło do 15kg/doba , ba w niedzielę już wyłączyłem ogrzewanie ale znów wczoraj wieczorem je właczyłem bo temp zeszła do 22 stopnie i normalnie mi było zimno bo cały czas mam między 23-24 i te durne dwa stopnie tak działają .

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Staszek_W

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_kw Zobacz post
    Właśnie, spalanie ekogroszku, jaki uzyskujecie wynik? Ile kg na dobę średnio? Mam na myśli dom średni 100 -130m2.
    Przy takim metrażu uzyskanie 10-11kg/dobę będzie świetnym wynikiem. Ale to zależy od ustawień kotła, no i oczywiście od ekogroszku Nie znaczy, że najbardziej kaloryczny = najmniejsze zużycie. Może Twój piec nie wykorzystać wartości opałowej danego węgla. Receptą na to jest testowanie, z tym, że najtańszych bym nie testował. Nawet jak trafisz na tani i dobry to będzie to "przejściowa jakość". Na szczęście ekogroszek jest workowany i można kupić małą ilość. Co ciekawe nawet na Orlenie kupisz, wyglądało to OK Patriot, kupujesz sprawdzasz, kupujesz nastepny sprawdzasz, po kilku masz doświadczenie i wiesz co wybrać.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    U mnie w takie dni jak teraz to na 160m2 idzie mi około 9kg/doba , w mrozy takie mizerne jak były dochodziło do 15kg/doba , ba w niedzielę już wyłączyłem ogrzewanie ale znów wczoraj wieczorem je właczyłem bo temp zeszła do 22 stopnie i normalnie mi było zimno bo cały czas mam między 23-24 i te durne dwa stopnie tak działają .
    ok.45W/m2 ...Nieżle,komin posiadasz?
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony