dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 156
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz sąsiedztwo? Gdzie warto skierować okna?

    Można ten blaszak ładnie obudować (np kratownicą obrośniętą bluszczem) i zrobić z niego garaż na stałe z boku domu.
    Gdzie jest brama suwana?
    Jeśli na środku, to nie wjedziesz samochodem do garażu, który postawisz z boku.
    Chyba, że bierzesz pod uwagę przestawienie bramy?

    Nie wiem jakie masz strony świata na działce, bo dom można też postawić kalenicą prostopadle.


    W sumie to pierwszy lepszy rzut taniego domu, jaki znalazłam. Zawsze można poszukać inne.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    To w takim razie co proponujecie dla 4 osobowej rodziny + labrador ?
    Poczytajcie i posłuchajcie tych inwestorów
    Ciachajcie wszystko, co się da. Zapomnijcie o garażu, oknach dachowych, bajerach i wodotryskach.
    Poczytajcie domza150tysięcy - nie wierzcie w kwoty bo są dawno nieaktualne a i od nowości były optymistyczne i wielu rzeczy nie uwzględniały.

    Co się da odkładajcie na później.

    Jest cień szansy, że jak po drodze dołożycie jeszcze trochę, to zamieszkacie.

    I niech nie przyjdzie Wam do do głowy, że "zaoszczędziliśmy na tym X, to możemy wydać więcej na Y". Nieprzewidzianych wydatków i tak będziecie mieli tyle, że wydacie więcej niż się wydaje i bez popuszczania pasa. Dyscyplina finansowa na każdym kroku, każde 20 i 50 zł utargowane czy zaoszczędzone się liczy. Niektórych inwestorów gubi podejście "a co to jest, te 120zł więcej w skali budowy domu" - ale już kilkadziesiąt takich drobiazgów robi różnicę.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dodatkowe cięcie kosztów: fixy w salonie zamiast okien.
    Zostawić tylko wyjście balkonowe.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tak jak pisze Elfir projekt jest dobry ten co podałeś w linku miał 150m2 po podłogach ciężko byłoby go wybudować w 280 tyś.
    Warunek jest jeden wykończeniówkę musisz robić całą sam aby się zmieścić, na materiałach nie ma co oszczędzać, na ociepleniu tym bardziej.
    Poza tym mieszkasz w Rybniku a tam ceny większe niż w Małopolsce lub na Podkarpaciu.
    Mój jako całość liczę z zagospodarowaniem działki 260 tyś tylko że ja robię wszystko sam prócz dachu i okien i drzwi zewnętrznych.
    W 200 tyś bez mebli się zmieściłem taki miałem budżet dużo rzeczy miałem taniej z racji fachu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    Witam,
    Chcę w tym roku rozpocząć budowę domu (120m2) i mam na to przeznaczone maksymalnie 280 tys.
    Większość prac wykończeniowych chce wykonać samodzielnie ale nie znam sie na murarce i ciesielce więc musze budowe zlecić jakiejś firmie.
    Czy to moze sie powieść?
    Szczerze ?

    Nie ma żadnej szansy ...

    Budowałem dom taki jak w podpisie (107m2 , ale faktycznie ma 117m2) .
    Ja miałem bardzo dobre wyceny na usługi. Wykończeniówkę w duzym stopniu robiłem sam z żoną i tesciem.

    Ale obecnie ceny już sa zupełnie inne i wiem że za te pieniądze co wybudowałem to bym już nie wybudował bo wyceny za usługi są dużo wyższe niż jeszcze kilka (naście) miesiecy temu ..

    Myślę więc że dla BEZPIECZEŃSTWA bez 400tys nie ma co podchodzić do budowy ...
    Lepiej aby coś "zostało" niż aby zabrakło ...

    Sam widzę takich "optymistów" jak jadę do pracy gdzie się zaczeli budować kilka lat temu i domy rozpoczęte stoją , bo widać przeliczyli się z kosztami i .. roboty stanęły ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skil73

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wychodzi więc na to że porywamy się z motyką na słońce...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    Witam,
    Chcę w tym roku rozpocząć budowę domu (120m2) i mam na to przeznaczone maksymalnie 280 tys.
    Większość prac wykończeniowych chce wykonać samodzielnie ale nie znam sie na murarce i ciesielce więc musze budowe zlecić jakiejś firmie.
    Czy to moze sie powieść?
    ja trochę Ci inaczej odpowiem.
    Na murarce też się nie znałem nic, ale pomurowałem - jak i niejeden samorób na forum (a setki w Polsce). Dach - są i tacy co zrobili i to bardzo dobrze im wyszło (sam zrezygnowałem ze względu na brak czasu, choć był zamiar) naprawdę dużo rzeczy jednak się da samemu zrobić i nie gorzej od niektórych firm - przemyśl to. Wtedy to możesz mieć kilkadziesiąt tys zaoszczędzone. Sprawdź np budowę daniellosa, kupuj gdzie tanio, szukaj, pytaj i zawsze coś lepszego/tańszego znajdziesz.
    Fakt jest jeden - w tej kasie będzie ciężko osiągnąć w pełni wykończony w dobrym standardzie dom z garażem itd, ale czy takie 100 m2 by się nie dało? Wszystko zależy ile zrobisz sam i w jakim standardzie chcecie zamieszkać
    Ostatnio edytowane przez marcko ; 07-03-2018 o 11:22

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    dom za 280tyś... na śląsku... tak....stan surowy i może czesciowo instalacje. Taki domek wyjdzie cie ponad 400tyś. Za 280tyś to już sie mieszkania fajnego nie kupi w mieście. Ceny świrują.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    280 tyś ale wszystko robisz sam ceny materiałów niestety poszły w górę i to dużo w stosunku do 2016r.
    Robocizna też, ciężko też o dobrego i sumiennego pracownika.
    Zawsze lepiej żeby zostało niż dokładać do interesu.
    Jak się nie znasz to poszukaj jakiegoś emerytowanego budowlańca to Ci pomoże no i twój czas...
    Ze mnie się śmiali jak wbijałem łopatę nie wierzyli że dam radę i podołałem.

  10. #30

    Domyślnie

    Najbardziej z tego co słyszę to poszła stal w górę, jak ktoś ma jej dużo to koszty rosną drastycznie. Mój sąsiad zużył 6 ton stali kupionej ileś lat temu za 1700 zł/tona dziś tona kosztuje dwa razy tyle co daje ok 9 -10 tysięcy różnicy ... ehm za tyle można kupić dachówkę, albo materiał na ściany, albo na ogrodzenie. Przykro to mówić ale ten rok chyba będzie bardzo zły na budowę domu, wszystko podrożało, fachowców brak. Samemu niewiele można zrobić bo rola inwestora dziś to kontrola i inspekcja a nie zakasane rękawy. Żeby taniej wybudować dom trzeba poświęcać czas na doszkalanie się, wynajdywanie ofert, dobrych cen na materiały i robociznę i przebywanie na działce możliwie dużo czasu by pilnować ... a i tak nie ma gwarancji że wszystko będzie dobrze i taniej.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    już finansiści przewidują krach podobny jak 2008 roku

  12. #32

    Domyślnie

    Znaczy ceny spadną

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Potwierdzam cena stali 2950 za tonę fi 12 Tarnów, dwa lata temu kupowałem po 1900zł.
    Na pewno zarobki wzrosną

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Znaczy ceny spadną
    spadną ... prosto na stopę ... bardzo boleśnie
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    już finansiści przewidują krach podobny jak 2008 roku
    Teraz IMO nstępuje odreagowanie duszenia cen przez kilka lat. Rozdmuchanie zdolności kredytowej przez 500+ nieszczęśliwie zbiegło się z ciągle baaaardzo niskimi stopami bazowymi i boomem mieszkaniowym.


    W skrócie - dolewanie oliwy do ognia jest za duże i spóźnione. Wielu się poparzy. I to nie tylko na kredytach, które poszybują (bo stopy bazowe są rekordowo niskie, ale marża rekordowo wysoka) ale też na cenach, które lecą w nadprzestrzeń a budujący czytają, co piszą ludzie otrzymujący ofertę rok temu, dwa czy nawet dawniej.

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał skil73 Zobacz post
    Witam,
    Chcę w tym roku rozpocząć budowę domu (120m2) i mam na to przeznaczone maksymalnie 280 tys.
    Większość prac wykończeniowych chce wykonać samodzielnie ale nie znam sie na murarce i ciesielce więc musze budowe zlecić jakiejś firmie.
    Czy to moze sie powieść?
    Dasz radę ale czytaj i jeszcze raz czytaj doświadczenia innych budujących bo na samej technologii budowy czy koncepcji domu innej niż tzw "standardowa" można uszczknac z budżetu ładnych kilkadziesiąt tys.zl.

  17. #37
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    W tym rejonie Polski musisz przewidzieć ok 100 tyś.....więcej
    A no widzisz jak się mylisz
    25km od Rybnika 140m2 z garażem i do zamieszkania czyli umeblowany 320tys.zl.

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Parterówka będzie tańsza do wybudowania ale czy nie będzie zbyt duża do Waszej 8 arowej działki?
    W moim przypadku działka ma 670m2,pow.zabudowy 190m2 i uważam to za optymalną dla nas powierzchnię do rekreacji czyli i na tarasie można sobie posiedziec i na trawce się wyłożyć i trochę zieleninki jest a ciągnika do koszenia trawy nie muszę zamawiać

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Najbardziej z tego co słyszę to poszła stal w górę, jak ktoś ma jej dużo to koszty rosną drastycznie. Mój sąsiad zużył 6 ton stali kupionej ileś lat temu za 1700 zł/tona dziś tona kosztuje dwa razy tyle co daje ok 9 -10 tysięcy różnicy ....
    Nie przesadzajcie.
    Z ciekawości sprawdziłem ile płaciłem 7 lat temu za stal i :
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do tej pory koszty:
    1.Podsypka 250t-3,5tys.zł-teść
    2.Kopara i ubijara-1,5tys.zł
    3.Styro 44m3-11,2tys.zl
    4.Stal 4,5t-12,9tys.zł
    5.Beton B30 53m3+pompa-12,5tys.zł
    6.Kanaliza-1tys.zł
    7.Folia,deski,pierdoły-2tys.zł
    8.Robocizna-10tys.zl
    W sumie ok.55tys.zł czyli jakieś 300zł/m2 płyty.
    I wychodzi 2850zl/t

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    dom za 280tyś... na śląsku... tak....stan surowy i może czesciowo instalacje. Taki domek wyjdzie cie ponad 400tyś. Za 280tyś to już sie mieszkania fajnego nie kupi w mieście. Ceny świrują.
    A tam...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5424825

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony