dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 760
  1. #1

    Domyślnie projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY

    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...&nazwa=POEMA_2

    witam
    Co sądzicie o tym projekcie ?
    Czy będzie drogi w budowie ? Czy zdołam się zamknąć w 250tys zł ?
    nigger

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że drogi. Ja go również oglądałam, nie znam się za bardzo na cenach ale patrząc na dach to on sam pochłonie chyba z 50 tysięcy.



  3. #3

    Domyślnie

    Ja dzisiaj widziałam ten domek albo bardzo podobny
    Prezentował się naprawdę ślicznie, ale do tanich to on nie należy raczej.

    Dach i te okrągłe okienka...
    Poza tym powierzchnia razem z garażem to ok. 190m2
    1.800 zl/m2 =>> to 342.000
    1.500 zł/m2 =>> to 285.000
    musiałbyś zbudować za 1.300 z vat za m2 pow.
    Nie wiem czy dasz rade, bo dom ten np nie będzie się dobrze prezentował z plastikowymi oknami czy bez balkonów i lukarn, straci urok.
    Ma dosc duzo udziwnień z zew. ale próbuj Moze sam wiekszosc prac wykonasz? To juz jest jakas oszczednosc.

  4. #4

    Domyślnie projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY

    Czy ktoś z Was wybudował albo buduje dom Poema 2
    http://www.domfort.pl/projekt.php?op...ektu=POEMA%202
    Bardzo będę wdzięczna za wszelkie informacje i uwagi na temat projektu.
    Dziękuję

  5. #5

    Domyślnie

    Dach skomplikowany-czyli drogi-ale jeśli kogoś stać to ok.
    Jeśli wejście do domu ma być od strony północnej a taras od południowej to kuchnia raczej tam gdzie jest nie pasuje. Kuchnia powinna być od strony mniej naświetlonej (np. północ).

  6. #6

    Domyślnie Poema 2 - czy ktoś buduje ten dom

    Witajcie,
    czy ktoś buduje ten dom? My właśnie planujemy go kupić i głowa nam pęka jak ewentualnie go urządzić. Liczymy na pomoc. Pozdr Mariola

  7. #7

    Domyślnie

    Zamierzacie go kupić czy budować?

    Czy to o ten projekt chodzi?

    http://www.projekty.ign.com.pl/index...93&opcja=rzuty

    Ja nie lubię projektów pt chata z piernika plus "co by tu jeszcze dokleić panowie?" a ten dom taki jest. Bryła pokombinowana, te balkoniki gdzie się da, za dużo tych upiększeń.

    Nie za bardzo rozumiem w którą stronę świata ma być ten projekt skierowany. Autor też chyba nie wiedział
    Już lepiej lustrzane odbicie pasuje mi do kierunków.

    To jest taki dom dla ludzi którzy mają sporo pieniędzy i chca mieszkać w imponującym budynku. Niby nadaje się na stosunkowo blsikie sąsiedztwo bo na parterze zrezygnowano prawie z okien po bokach, ale taki dom, z tyloma ozdobnikami bedzie wygladał dziwnie na w ciagu domów blisko siebie.

    Podoba mi sie rozmach w tym projekcie. Ładny wiatrołap, dobrze wymyślona komunikacja przez kotłownię do garażu, samochody mają u nas naprawdę dobrze - duży cipły garaż. Akuratny gabinet na dole w dobrym mijscu zwłaszcza na przyjęcia interesantów.

    Potem jest gorzej: schody w środku domu, odsłonięte od salonu. Gdy będą ażurowe to będzie się z nich sypał piasek. Niezbyt wygodne, zabiegowe a przestrzeń pod schodami zupełnie zmarnowana. Można by te schody przesunąć w stronę wejścia zmniejszają szafę tak by dolny bieg stanowił sufit w szafie i kotłowni. Albo zwiększyć i szafę i kotłownię o obszar pod dolnym biegiem schodów.

    Myślę że można by spokojnie wydłużyć schody do garażu i zrobić je dwubiegowe, w końcu w garażu nie trzeba samochodu obchodzić dookoła.

    Łazienka na dole - ładna i wygodna ale podoba mi się położenie prysznica. W zimie można się przeziębić pod tak umieszczonym prysznicem. Ja bym już zrezygnował z szafy wnękowej i z wnęki w kuchni i tu zrobił prysznic 80x80

    Ładna kuchnia, dobrze pomyślana, mozna ją zamknąć, fajnie ze jest piżarnia, ja bym się zastanowił czy z niej nie zrezygnować na rzecz większej kuchni i większej ilości szafek.

    Jadalnia na drzwiach balkonowych z tą dziurą nad stołem - to jest bajer. Ciekawie pomyślane ale czy potrzebna jest ta dziura zwłaszcza ze na górze kosztuje ona spore marnotrastwo przestrzeni

    Ładny i duży salon a mimo to wydaje się że mozna go przytulnie urządzić

    Góra to marnotrastwo przestrzeni i kasy. Skompikowany korytarz z 3 stron schodów zabrał najlepszy kawałek przetrzeni bez skosów. W zasadze całą górę trzeba by przebudować. Zamiast sporej łazienki i pustki nad schodami można by zrobić przesuwając nieco lukarnę łazienkową osobne wc i spora łazienkę z jednym dodatkowym oknem połaciowym.
    Można by zaprojektować podeścik nad pierwszymi stopniami schodów wejscie do pokoju 13 zrobić przy wejsciu do pokoju 12 a przestrzeń schowka 14 i korytarza koło schowka porzelić na powiększenie pokoju 13 i małą garderobę przy sypialni 11, za to pokój 13 zyskał by 3 metry więcej. Ale tu juz dużo zleży od zmian na dole

  8. #8

    Domyślnie Poema

    Dzięki za wyczerpujacy komentarz... jestem pod wrażeniem, na prawdę. A o jakich balonach myślisz? ZAskoczyłęś mnnie szczególnie trafną uwagą na temat schodów, faktycznie nie zauważyłam, ze można coś z nimi porobić... Ale mam teraz zagwostkę...

    Chcemy ten dom kupić, bo jest już prawie wybudowany. Jest na etapie, kiedy mozna jeszcze coś pozmieniać, dlatego ciekawa jestem, kto go budował i jak się w nim mieszka, co pozmienialiście....

    Faktycznie na dole w łazience, miejsce na prysznic jest średnie, ale nie chce rezygnować ze spiżarni, ani wnęk, bo lubię takie miejsca.

    Z balkoniku nad jadalnią chcemy zrezygnować, nie pasuje nam wcale, w tym miejscu zrobimy pewnie pralnie lub inne pomieszczenie gosp. zrezygnowaliśmy też ze strychu i garderoby, wiec w 13 ma być więcej miejsca. Bardzo podoba mi sie pomysł z tym wejściem do 13 po podeściku. Musze o tym jeszcze pomyśleć...

    Pozdr
    mariola

  9. #9

    Domyślnie Poema 2 - czy ktoś buduje ten dom

    Czy ktoś buduje ten domek, bo my włąśnie tak i jestem ciekawa jak przystowaliście ten dom do swoich marzeń.

    http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/poema_2/

    Pozdr

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karczar

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Tak my wybralismy ten projekt tylko, ze Pomę 1

    Tak my wybralismy ten projekt tylko, ze Pomę 1, z jednym garażem jesteśmy na etapie zmian w tym projekcie bo sa drobne usterki, chcemy sobie tez go troche podpiwniczyc ale tylko pod czescia domu.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lonzeron

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , my właśnie wybraliśmy "poemę 2" mamy zamiar zrobić w tym projekcie małą rewolucję czyli trochę zmian i wiem że firma sprzedająca ten projekt na wielę przeróbek zgadza się ,ale robić to trzeba we własnym zakresie no i tu zaczynają się " schody" .

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karczar

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Odpowiedź na zmiany

    Cześć
    Budowę palanujemy zacząć na wiosnę tak w czerwcu bo jeszcze nie wiemy ile czasu zajmą nam sprawy związane z uzyskaniem pozwolenia. Czy dobrze rozumiem, ze Wasza Poema 2 jest juz na etapie budowy?? Jesli można wiedziec z kąd pochodzicie.
    Jeśli chodzi o zmiany związane z projektem. Po pierwsze chcemy piwnice , ponieważ jest ona potrzeba, aby trzymać w niej przetwory, rowery, np. kosiarkę, opony na zimę i inne narzedzia, nie chcielibysmy zagracac sobie garażu. My częsciowo podpiwniczamy tylko dom tak, że dom Poema wogóle nie traci na wygladzie. Wejscie do piwnicy mamy od środka i od wewnątrz.Tzn. schody sa troche zmienione -jakby wchodzi sie z drugiej strony od strony salonu, jest to korzystne aby łatwo zrobic drzwi do piwnicy.Nawet jest to krzystniejsze bo nie ciekawe jest chodzenie pod schodami, nawet jeśli ktos robi lekka konstrukcje schodow to jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Pozostałe zmianny to: Brak tego okrągłego okna, gdyż wydaje nam sie,że do niczego nie pasuje. W salonie jest i tak na tyle światła, że bedzie jasno i przyjemnie. Okazuje sie , ze to okno, ktore jest nad jadalnia w dachu ta pusta przestrzeń nad stoem do konca nie jest dobrze rozwiązna, ponieważ są one wyżej i jak sie wejdzie na pietro to one beda wyżej od sufitu, niestety to jest lekki mankamet tego projektu, ale okazuje sie ,z e te okna musza byc tylko i wylacznie w tym miejscu. Zastanawimy sie nad tymi słupkami ozdobnym "podpierającym" dom jak to jest wykonane i z czego, zeby to nie przemarazalo -jak po prostu jest to osadzone na ziemi.Prosze pisać jesli macie jakies pytania Pozdrawiam
    Obecnie jestesmy na etapie zastanawianie sie jakich wkładów kominkowych uzyc(chyba sie zdecydujemy kominki robic z cegieł tradycyjna metodą).

  13. #13

    Domyślnie Poema

    Bardzo się cieszę, że wreszcie czytam o kimś kto chce budowac poemę.

    Więc tak:
    my jesteśmy już w połowie budowy, tzn mamy stan surowy, częśćiowo zamknięty (bez drzwi, bo niszczyłyby się podczas używania przez pracowników)

    zmiany:
    - nie mamy okna okrągłego, nawet zapomniałam, ze takie jest w projekcie
    - nie mamy pustki nad jadalnią (będzie tam garderoba lub pralnia, jeszcze nie wiem)
    - nie mamy schowków przy pokoju 13,ani stryszku,
    -13 to jest nasza sypialnia, za to zrobiliśmy tam łazienkę
    - nie mamy dekoracyjnych filarów, nie widziałam potrzeby by je zamieszczać, dom jest i tak ładny

    I to chyba główne zmiany
    POzdrawiam

  14. #14

    Domyślnie kominek

    My też wybieramy kominek, a raczej wkład kominkowy, zastanawiamy sią nad firmą Laudel.

    A Wy?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karczar

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Kominek

    My prawdopodobne zdecydujemy sie na tradycyjny wkład wykonany z cegły. Mam pytanie : Bo zastanawiamy sie jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej ze względu na funkcjonalność pomieszczen, martwimy sie czy przypadkiem nie straci na tym wygląd domu Poema. Jaką Wy macie wysokość ścianki kolankowej i czy te pokoje są dosc obszerne??

  16. #16

    Domyślnie zdjęcia

    Muszę się pochwalić, dom z zewnątrz coraz ładniejszy


    Niestety wnętrze pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Szef ekipy obiecuje, że potrwa to jeszcze 2 miesiące. Mam nadzieję, ze ma rację i żadne tfu, tfu mrozy nam nie przeszkodzą....

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie Poema 2 - czy ktoś buduje ten dom

    A może jednak ktoś jeszcze buduje ten domek i może się pochwalić?
    pozdr

  19. #19

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Ustawienie domu na działce ... projekt POEMA 2 (krajobrazy)

    cześć,

    znalazłem projekt domku, który bardzo mi się podoba, poniżej link:
    http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/poema_2/

    mam w związku z tym kilka pytań
    - czy tego typu dom/rozstaw pokoi pasuje wg Was na działke z wjazdem od strony południowo wschodniej (wjazd narożny) ?
    - czy widzieliscie może wybudowany dom z tego projektu ?
    - co sądzicie o tym projekcie ? będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia

    tutaj: http://darekzet.fm.interia.pl/dzialka_mapka.JPG zamieszczam mapkę mojej działki ... jak wg Was najlepiej było by ustawić domek na działce, wiem że powinno się wziąść pod uwagę strony świata i nasłonecznienie ... ale nie bardzo wiem o co chodzi

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony