dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna a brak prądu

    Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy w przypadku kilku-kilkunastogodzinnej przerwy w dostawie prądu (rzadkość ale zdarzają się sytuacje zwłaszcza na wsi na wskutek nawałnic itp.) powstają jakieś niepożądane a może nawet niebezpieczne sytuacje np. zaczadzenie spowodowane brakiem wentylacji w tym czasie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak są przerwy w dostawie prądu, wentylacja mechaniczna działa jako grawitacyjna. Jak to będzie za mało można też uchylić okna.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Jak są przerwy w dostawie prądu, wentylacja mechaniczna działa jako grawitacyjna. Jak to będzie za mało można też uchylić okna.
    Pozdrawiam
    Albo kupic/wynająć agregat jeśli się mieszka w rejonie gdzie często się zdarza. A jak przedmowca mowil nic się nie dzieje przez ten czas choć może być zaduch w łazienkach czy kuchni ale wtedy ratuje się oknami aby wilgosc wyciagnac albo przemieszać powietrze

  4. #4

    Domyślnie

    Agregat do reku, które pobiera kilkadziesiąt W? Jak nie zakładamy braku prądu przez tydzień, to UPS wystarczy.

  5. #5

    Domyślnie

    akumulator 12V do tego przetwornica na pełnym sinusie i masz zasilanie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6

    Domyślnie

    Okno uchylisz i masz to co 80% ( lub więcej ) rodaków .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Agregaty...
    UPS y...
    Do wentylacji mechanicznej...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Agregaty...
    UPS y...
    Do wentylacji mechanicznej...?
    Dobrze, że mi nikt nie powiedział że bez prądu okna nie otworzę bo też bym o tym myślał.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Dobrze, że mi nikt nie powiedział że bez prądu okna nie otworzę bo też bym o tym myślał.
    Po co ten sarkazm. Ciężko jest otworzyć okno w domu oddalonym o np. 50km. Prądu nie ma w domu, a ktoś jest w pracy i co? Pytanie było czy nic się nie będzie złego działo jak wentylacja się zatrzyma na kilkanaście godzin.

    To może ja odpowiem. U mnie nie było prądu po grudniowych nawałnicach, przez około 8 godzin. Wentylacja stała i dom nie zgnił A nawet lepiej bo przynajmniej się nie wychłodził. Przecież jak nie ma prądu to i ogrzewania nie ma (nawet zwykła wodna podłogówka potrzebuje prądu). Tak więc zasilenie awaryjne samej wentylacji, która jednak trochę ciepła z domu zabiera, bez zasilenia ogrzewania nie ma dla mnie sensu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony