dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Domyślnie

    Pojechałem pod wąska i zdobyłem nazwisko właściciela ... Na FB znalazłem córkę i ... działka sprzedana ehhhh....
    Według córki sprzedana za 70-80 tys miesiąc temu 1500m2 czyli koło 50 za m2 w okolicy działki kosztują oczuwiscje szersze koło 150 za m2 yhhh...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 06-04-2018 o 20:29

  2. #82

    Domyślnie

    Pojechałem porozmawiać w sprawie wydzielenia reszty działek ze starszym Panem i dzieci nie chcą nic sprzedać poza tą jedną która jest mega mokra także obecne nie ma kompletnie nic na rynku wartego uwagi .....

  3. #83

    Domyślnie

    Kontynuacja poszukiwań ...

    czy przeszkadza fakt posiadania zakopanej linii e15kV wedlug planów? Budowa domu na płycie na pewno.

    przed zakopaniem wyglądało to tak

  4. #84

    Domyślnie

    Ktoś może powiedzieć o co tu chodzi ? Jakieś wpisy sprzed tygodnia

  5. #85

    Domyślnie

    Jestem po wstępnych badaniach grunty , 170cm piachu, 20cm torfu, dalej glina plus piach , woda gruntowa 80cm. Pomiary z dnia dzisiejszego, co sądzicie ?

  6. #86

    Domyślnie

    No dobrze ... nawet szybko poszło, działka zadatkowana teraz czekać na podział. Geodeta współpracujący z gminą powiedział, że załatwi wszystko w przeciągu 1-1,5msc potem utworzenie KW i notariusz także 3msc ~~

    krótkie video z działki
    https://www.youtube.com/watch?v=Pegt...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 17-05-2018 o 11:12

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No, gratulacje. W jakiej okolicy kupiłeś działkę?

  8. #88

    Domyślnie

    Bieganów/Międzyborów 150m od asfaltu. 500m od szkoły, 2km do pkp Międzyborów, 3km do pkp Żyrardów. Jest to obecnie cała działka o powierzchni 4000m
    po podziale moja druga 2000m2 z widokiem na pola



    gleba ... mokro ale zdaje sobie z tego sprawę 170cm piachu 20cm torfu potem piach/glina, będzie płyta obecnie walczymy o drogę bo jak widać na podziale jest wydzielona z 1 działki która bierze nowo poznany człowiek. Jeździłem pytając lokalnych i tak natrafiłem na człowieka który kupił działkę okazało się, że jego szwagier szuka w okolicy i tak zdecydowaliśmy się na te dwie .... w sumie wyjdzie mi taniej o 20 tyś jakbym miał brać sam więc jestem na tak.

    z boku jest droga prywatna, ale ludzie chcieli od poprzedniego właściciela chore pieniądze za udział obecnie sam z nimi rozmawiam i widzę szanse na powodzenia więc wtedy obydwaj będziemy mieli po te 2000 m2 70szeroka na 30 głęboka. Z tyłu działek możemy dokupić jeszcze po 1000m2 około na głowę za 2msc się okaże ile chce właściciel wtedy by było 70x40

    Obecny właściciel dał mi pisemną zgodę na wycinkę, która przekazałem do sąsiada budowlańca wytnie mi to co można zgodnie z prawem bez zgłaszania, drewno wezmie na opał/rozpałkę, następnie sąsiad który ma koparkę za grosze pousuwa mi korzenie ... następnie będzie walka o podniesienie terenu chciałbym całość podnieść za około 0zł zobaczymy czy się uda
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 17-05-2018 o 13:08

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ten "torf" jedynie jest niepokojący - to jest warstwa kompletnie nienośna, która może powodować zróżnicowane osiadanie budynku. Torf również świadczy o bliskości jakiegoś zbiornika wodnego ( domyślnie ) i wysokim poziomie wód gruntowych - można traktować go jak gąbka, która się odkształca. Na pewno w Opinii Geotechnicznej będą zalecenia dot. posadowienia budynku. Nie jestem geotechnikiem, jak również konstruktorem, ale musisz brać pod uwagę koszty związane z usunięcie tego torfu i ( w zależności od poziomu i naporu wody gruntowej ) zastosowanie odpowiednich izolacji wodochronnych.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #90

    Domyślnie

    na szczęście nie jest go dużo, staw jest wykopany od X lat jakieś 50m od działki. Obok sąsiad ma zbudowany dom z płyty 4 lata temu ... płyta 50cm O.o nic się nie dzieje, dom w założeniu parteroowy + lekka konstrukcja dachu, spora powierzchnia więc nie powinno byc to ciezkie. Woda gruntowa 80cm pod. Co do podłoża stąd mój pomysł o podniesieniu terenu o te 0,5m da to pewien "parasol". Dzialka sąsiaduje z drogą prywatna którą chce nabyc gmina także prędzej czy później ją "kompletnie" zrobią co pomoże w osuszeniu terenu

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony