dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90
  1. #1

    Domyślnie Zakup działki potrzebna porada ....

    Witam,

    jako iż budowę domu zaczyna się od wyboru miejsca właśnie poszukuję działki. Znalazłem interesującą mnie działkę jednakże ma trochę mankamentów w sumie to tylko i aż dwa jeden to staw, a drugi to obawa o teren wokół... Na działce która ma około 2000m praktycznie od jej połowy zaczyna się duży staw, którego chciałbym się pozbyć ziemia nie była wywożona i została rozrzucona na pierwszej części działki po całości dlatego pierwsza część jest podniesiona praktycznie do wysokości asfaltu wygląda na całkowicie suchą, wymaga tylko zakupu piły mechanicznej i weekendu roboty żeby ją uprzątnąć ...


    Co do stawy chciałbym go w pinezkę zasypać jak wydać na zdjęciach jest on naprawdę spory na moje oko 15x40 trudno określić głębokość 2-3m max myślę może ktoś miał może podobne wyzwanie? Widzę że jest sporo ogłoszeń "oddam ziemie z transportem" to typowy chwyt marketingowy? ktoś może korzystał? Tutaj 3 przykładowe ogłoszenia z OLXa.

    https://www.olx.pl/oferta/oddam-ziem...708cf;promoted
    https://www.olx.pl/oferta/oddam-za-d...708cf;promoted
    https://www.olx.pl/oferta/oddam-ziem...708cf;promoted

    Czy nie wierzyć w cuda i taką ziemie należałoby po prostu kupić? W okolicy się sporo buduje bloków więc można zawsze zapytać czy nie chcą oddać ... ewentualnie ktoś się orientuje jaki jest koszt transportu? szacując 15x40 wielkości stawy co daje 600m2 więc pewnie byłoby potrzeba sporo ponad 1000m3 ziemi, żeby to zasypać i podrównać, ogólnie na terenie obecnego stawy nie planujemy nic budować.

    Teraz co do okolicy widać, że woda stoi na sąsiadującej działce na której są wykopane i postawione już fundamenty jednakże nie zrobił się w nich basen, istnieje tez całkiem spore prawdopodobieństwo, że staw na działce którą jestem zainteresowany zbiera okoliczną wodę ... za działką z fundamentami jest obecnie inna działka, która wygląda na suchą, rośnie na niej parę drzew iglastych.

    Nie planujemy się budować przez najbliższe 2-3 lata więc na wszystko mamy czas, plan byłby taki aby najpierw działkę wyorać z krzaków, zamówić spychacz żeby ją wyrównał i wsypał wszystkie korzenie itp. do stawu, następnie zasypać staw.


    Za wszelkie porady dziękuję

    Trochę zdjęć ....

    1. Działka naprzeciwko (kompletnie sucha)


    2. Droga wewnętrzna prowadząca do domu który stoi tam od X lat z lewej działka, którą jestem zainteresowany


    3. Działka od strony północnej, gdzieniegdzie widać w małych dołkach wodę


    4. Działka od południa, od działki którą jestem zainteresowany oddziela ją droga wewnętrzna, stoją fundamenty w ich dnie widać zamarznięta niewielką ilość wody, na działce widać również wodę za fundamentami na jej tyłach




    "tył fundamentów"


    5. Działka, która jest za działką z fundamentami, wygląda na kompletnie suchą, jest vis a vis stawu, rozdziela staw oraz tą działkę droga wewnętrzna, która prowadzi do "starego domu" (ad2)




    6. Działka do kupienia












    Ostatnio edytowane przez martingg ; 12-03-2018 o 08:46

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Czy cena działki jest jakaś okazyjna/atrakcyjna? Bo może się okazać, że będzie konieczne wykonanie ciężkiej lub średniej hydroizolacji i inne koszty. Ja osobiście szukałem działki suchej - oglądałem działkę z zasypaniem kilka lat wcześniej stawem, ale sąsiad mi odradził, szczególnie jak opowiedział jak się bujał z izolacją przeciwwodną.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć jednak biorąc pod uwagę "średnią z okolicy" cena jest niższa o jakieś 40%.

    Jednakże w identycznej cenie co ta działka jest działka widoczna na zdjęciach z punktu 5 (na tyłach działki z fundamentami) tyle, że nie ma tam mediów wiec trzeba wszystko doprowadzać te 60m (gaz, woda, kanalizacja), brak asfaltu, no i jak ktoś zakopie ten staw kupując działkę, którą jestem zainteresowany i ta woda zejdzie niżej to mogę się wtedy "bujać" z tą woda na swoim podwórku ...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 12-03-2018 o 10:36

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Nie pchaj sie w bagno! Stabilność gruntu marna, osiadać będzie do końca swiata, koszty takie że starczy ci na drugi budynek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dlatego pytam na forum mam ojca, który robi w wykończeniówce od 35 lat i nie był nią zachwycony (podłoże) oczywiście powiedział, ze to wszystko jest do zrobienia, ale nie ma nic za darmo ...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja taką działkę odpuściłem chociaż też cenę miała kusząca. Tobie sugeruję podobnie.

  7. #7

    Domyślnie

    kemot_p a w jakich okolicach szukasz jeśli można wiedzieć

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... zalecałbym odwierty i Opinię geotechniczną. Tak jak rozmawiam z moimi Inwestorami, w zasadzie jest to standardem przed zakupem działki i analizami związanymi między innymi z posadowieniem i lokalizacją budynku.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja już nie szukam - kupiłem w 2015 w okolicach Podkowy Leśnej. Ale to Ci niewiele powie - suchutką działkę którą kupiłem od "bagna" które oglądałem dzieliło kilkaset metrów. Pytaj sąsiadów, obserwuj roślinność, istnienie urządzeń, rowów melioracyjnych itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Znam okolice podkowy też patrzę na tamtą stronę, jednak również ze względu na pracę w Warszawie szukam czegoś bliżej PKP Żyrardów/Grodzisk.

    tutaj wystarczy przejść przez ulice żeby mieć kompletną suchą działkę na której nigdy nie widziałem wody, okolicę znam od lat

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja wybrałam okolice WKD

  12. #12

    Domyślnie

    WKD z podkowy jedzie 36min na zachodni pośpiech z Żyrardowa jakieś 23min dlatego jakoś nigdy nie patrzyłem w stronę WKD ...

    co do działek w okolicy jest sporo pól, często tam jeżdżę rowerem wiec trzeba by było upolować jakiegoś rolnika który akurat się kręci albo popytać okoliczną ludość
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 12-03-2018 o 11:17

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jak masz taką możliwość to jak najbardziej możesz coś wyszukać, zagadać do napotkanego miejscowego itp. Ja nie miałem możliwości szukać samemu więc skorzystałem z usługi biura pośrednictwa.
    Generalnie, jeśli działka ma cenę promocyjną to najpewniej jest jakieś "ale". Powodzenia w szukaniu!

  14. #14

    Domyślnie

    Mam czas, nie ma pośpiechu budowa planowana najwcześniej za 2-3 lata także jest czas na wszystko ...

    Właśnie jakieś 3 tygodnie temu oglądałem taką "promocję" w Grodzisku Maz. jak na Grodzisk to cena 30-40% niższa w sumie wszystko fajnie ładnie pięknie 8min do a2 5min do pkp, 5min do szkoły jakieś 200-300m w linii prostej od Linii PKP ale mi to osobiście nie przeszkadza, tyle że patrząc na planowane drogi na Targeo wyszło ze jakies 50m od działek ma być obwodnica Grodziska

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No właśnie albo obwodnica, albo coś innego. Linia kolejowa biegnąca przez Grodzisk jest mocno eksploatowana - wszystkie pospieszne, Pendolino itp. jeżdżą nią z dużą prędkością, używają sygnałów dźwiękowych, bez porównania z kolejką podmiejską. Nie uważasz, że te 300 metrów to trochę za mało? Może podjedź w okolicę i postój z godzinie na miejscu przekonać się na własne uszy jak wygląda takie sąsiedztwo.

  16. #16

    Domyślnie

    Moja dziewczyna mieszkała całe życie przy linii PKP kilkaset metrów przed przystankiem w Żyrardowie, dosłownie działka graniczy z linią obecnie stoją piękne ekrany które nic nie dają ja mieszkałem parę lat przy linii PKP na Ursusie gdzie dodatkowo nad głowa sobie wesoło latały samoloty, które były bardziej upierdliwe od pociągów

    Temat tej działki zupełnie odpuściłem, nie chce mieszkać 50m od obwodnicy ciekawe jest że 60% działek się tam juz sprzedała, stawiają domy (poszło na działki ponad 4,5ha) z czego 2 działki są sprzedane pod bliźniaki i developerzy już działają ... co do pociągów tam raczej nie używają sygnałów dźwiękowych więc raczej słychać tylko szum, tematu nie drążę bo mnie to w ogóle nie interesuje

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Wbrew pozorom zakup działki nie jest prosty, trzeba rozważyć wiele aspektów o których na początku nawet się nie myśli. Co do samolotów - kolega z pracy mieszka w Opaczy i narzeka - ja z względu na Okęcie odrzuciłem okolice Starej Iwicznej, Lesznowoli, Dawidów. Ale są tacy, co kupują tam działki - kwestia kompromisu - dalej i ciszej, czy bliżej i głośniej - to już indywidualne preferencje odgrywają rolę.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    WKD z podkowy jedzie 36min na zachodni pośpiech z Żyrardowa jakieś 23min dlatego jakoś nigdy nie patrzyłem w stronę WKD ...
    Ile kosztuje działka w Żyrardowie? Jak daleko jest od stacji?

    Szukanie działki zdalne słabo się sprawdza. Często sprzedają ludzie starsi, nieinternetowi. Za to na miejscu często na działce stoi "sprzedam" czy wywieszone ogłoszenia (zarówno "kupię", tak my kupiliśmy, jak i "sprzedam"). Spotkani ludzie też mówili, kto sprzedaje - często to osoby, co podzieliły pole i wszyscy wiedzą, że mają do sprzedania wiele działek - my rozmawialiśmy z trzema takimi "hurtownikami".

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Wbrew pozorom zakup działki nie jest prosty, trzeba rozważyć wiele aspektów o których na początku nawet się nie myśli. Co do samolotów - kolega z pracy mieszka w Opaczy i narzeka - ja z względu na Okęcie odrzuciłem okolice Starej Iwicznej, Lesznowoli, Dawidów. Ale są tacy, co kupują tam działki - kwestia kompromisu - dalej i ciszej, czy bliżej i głośniej - to już indywidualne preferencje odgrywają rolę.
    Raczej dosyć trudny dla nas ma być cisza, spokój, blisko do PKP najlepiej Żyrardów/Grodzisk + któraś trasa a2/katowicka i blisko do szkoły podstawowej żeby się chociaż przez te 15 lat nie martwić jak dowozić młodego dodatkowo mieszkając w Żyrardowie mamy już serdecznie dość smogu i całego syfu który jest nie raz widziałem na radarach syfiastego powietrza normy u nas przekroczone bardziej niż w Hongkongu ............ @#$@#%$#$%#$^$%.

    My polujemy na południe od torów w Żyrardowie czyli Międzyborów/Korytów/Mariampol(całe życie prawie mieszkam w Żyrardowie i dopiero sie dowiedziałem że istnieje taka wieś)/Bieganów Okolice Grodziska aczkolwiek między północną częścią grodziska, a A2 tyle, że cudownie rządzący powoli coś knują z tym portem lotniczym więc nie wiem czy to jest dobry pomysł .... może się tam zrobić naprawdę głośno.

    Patrzyłem również Twoje okolice tylko bardziej Nadarzyn/Stara wieś i okolica tyle że tam nie ma żadnej alternatywy dla komunikacji dlatego raczej odchodzę od tego pomysły wiem jak pięknie potrafi się jechać po A2 kiedy spadnie 0,5cm śniegu nagle wszyscy zapominają jak się jeździ i jest ogólny paraliż + do tego zawsze się ktoś na bramkach walnie ... rekord to powrót koło 2h.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile kosztuje działka w Żyrardowie? Jak daleko jest od stacji?

    Szukanie działki zdalne słabo się sprawdza. Często sprzedają ludzie starsi, nieinternetowi. Za to na miejscu często na działce stoi "sprzedam" czy wywieszone ogłoszenia (zarówno "kupię", tak my kupiliśmy, jak i "sprzedam"). Spotkani ludzie też mówili, kto sprzedaje - często to osoby, co podzieliły pole i wszyscy wiedzą, że mają do sprzedania wiele działek - my rozmawialiśmy z trzema takimi "hurtownikami".
    a to już kupiliście? czy kupujecie? Czy tak z ciekawości? Ogólnie Żyrardów posiada stację PKP gdzie zatrzymują się pośpiechy (22min zachodni 26 centralna około +/- 2-3 minuty) w zależności od punktu np. z południowych wiosek typu Bieganów/Międzyborów/Korytów gdzie masz np. szkołe podstawową, mniejsze sklepiki jedziesz do PKP w Żyrardowie max 5 min zależy od punktu, ceny ... temat rzeka sam Żyrardów zależy od punktu oczywiście 100-150zł coś kupisz, Międzyborów/Korytów/Bieganów ceny od 50zł m2 około tak średnio na wioskach to tak z 60-80m2

    W Korytowie mam np. kontakt z takim "starszym człowiekiem" który ma na sprzedaż działki w Korytowie raptem 500m od szkoły właśnie tak jak piszesz dzieli pole tylko teraz czeka na odrolnienie reszty czy tam zmianę warunków zagospodarowania, media w drodze asfaltowej 70m od działki cena 65zł m2, jest też 300m dalej działka na której można się juz budować tyle, że jest 300m od drogi asfaltowej, droga utwardzona woda i prąd w działce 62zł m2 de facto te dwie działki w linii prostej dzieli z 70m

    Międzyborów robi się trochę "małą Podkową" tzn jest dużo zieleni, bardzo dobra szkoła podstawowa która jest mocno doinwestowana (hala, boiska itp itd) wszędzie pełno drzew na działkach sporo się buduje więc krzyczą 100+/- 50zł np. praktycznie na skrzyżowaniu ul. Okrężnej i Heweliusza są działki wydzielone z pola, droga dojazdowa wewnetrzna 130zł m2 (nie dziwie sie ze stoi tylko 1 dom pewnie właściela ) , a 400m dalej w Bieganowie (graniczy z Międzyborowem) kupujesz przy asfalcie po 70 zł ....

    i tak potwierdzam jest od cholery tablic "sprzedam" dużo więcej niż w internecie a propos już internetu na jakich stronach szukacie/szukaliscie? ja patrze sprzedajemy.pl gratka otodom coś jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 12-03-2018 o 13:08

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony