dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Też oglądałem działki w Starej Wsi i Ruścu koło Nadarzyna - rzeczywiście stamtąd tylko auto, ewentualnie autobus do pętli na Okęciu więc padło na wieś z WKD-ką.

  2. #22

    Domyślnie

    nie znam tamtych rejonów aż tak dobrze tyle co kojarzę z paru podróży tamtymi drogami działki tam oglądałem tylko w internecie i faktycznie ceny jak na bliskość Warszawy są dosyć atrakcyjne bo w granicach 100zł m2 można coś kupić.

    Autobus do pętli na okęciu z samego Nadarzyna jedzie 40 min bez korków także .... zupełnie nie wchodzi w grę

  3. #23

    Domyślnie

    Odpuszczam działkę ... trzeba szukać dalej

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Odpuszczam działkę ... trzeba szukać dalej
    Jakbyś się skusił na moją okolicę to mogę jakieś namiary dać.
    A serio to życzę powodzenia!

  5. #25

    Domyślnie

    Luz może się odezwę ... jak na razie namierzyłem 2 całkiem spoko ...

    ad.1 tak zakończył się podjazd (działka na końcu płotu) kosztowało mnie to tylko 20zł dla sąsiada który ma lawetę i mnie wyciągnął lepsze to niz utopić 100tyś zł........... pierwszy raz w życiu się zakopałem O.o



    ad.2 2 rząd, działka z dojazdem własnym 50m do asfaltu .... we will see aczkolwiek wolałbym przy samym asfalcie ...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 14-03-2018 o 12:31

  6. #26

    Domyślnie

    ktoś może jest z Milanówka? Potrzebna porada ...

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Użytkownik jak_kolwiek.

  8. #28

    Domyślnie

    dzięki wysłane PW

  9. #29

    Domyślnie

    O cześć, widzę że szukasz działki

    Co prawda ja już swoją mam, ale chciałam dać Ci jedną radę - nawet jeśli działka będzie sucha, rób badania ziemi przed jej zakupem.
    Fotografuj rosnące na niej rośliny i porównuj ze zdjęciami w necie. Z tej lekcji możesz wyciągnąć wnioski, które sprawią że będziesz szczęśliwie kosił trawkę w ogrodzie, lub będziesz przeklinał kolejny padający kapuśniaczek
    Badania o których piszę powyżej parę ładnych lat temu uratowały nam dupska przed zakupem torfowiska, na którym właściciel posiał piękną trawkę. Gdy przyjechał geolog z wiertnicą, od razu stwierdził że to "działka dla naiwnych" z piękną młodą trawką. Miał chłopak rację

    Nie załatwiaj nic na gębę, wszystko sprawdzaj, nawet jeśli będziesz zapewniany że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

    Powodzenia

  10. #30

    Domyślnie

    Tak na razie etap poszukiwań jednakże w związku z nowym planem rządzących i zmianą koncepcji centralnego portu lotniczego chyba się wstrzymamy te 2 miesiące bo podobno w maju ma być ostateczna wersja...

    tak ma wyglądać według nowego planu ... do Żyrardowa w linii prostej będzie 5km, a do moich poszukiwań działkowych z 10km ... także wartość nieruchomości może spaść jak zaczną za te 10 lat samoloty latać nad głową ...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 20-03-2018 o 07:51

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    My szukaliśmy działki w Strzeniówce. Bardzo nam się podobała ta okolica. Ostatecznie wybraliśmy Warszawę Wawer - cena działki taka sama, tylko .... powierzchnia cztery razy mniejsza

  12. #32

    Domyślnie

    Szukamy czegoś 100-150 za m2 a Strzeniówka to bardziej 200-250 no i osobiście wolę bliskość PKP niżeli WKD jeśli chodzi o drugą stronę warszawy to mam działke 1,2h jakies 2km od pkp dobczyn ... szkoda że druga strona wisły

    wczoraj przejeżdżałem przez Milanówek i zajrzałem na 1 działkę po północnej jego stronie w sumie fajnie blisko szkoła, z pracy jechałem równe 28min na ta działkę więc luksus szkoda tylko, że na działce stoją dwa słupy elektryczne
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 21-03-2018 o 07:51

  13. #33

    Domyślnie

    pojawiła się nowa "opcja" jest wystawiona działka za śmieszne pieniądze 1/6 wartości tyle, że sprzedaje ją Syndyk i jest to 50% udziałów działki (1700m2 działka) ... ktoś może ma z takimi typu transakcjami doświadczenie? Myślę nawet nad zakupem "na przyszłość" ewentualnej sprzedaży tyle, że druga osoba będzie musiała się zgodzić na sprzedaż?! nie mam pojecia...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Taki zakup , to proszenie się o kłopoty .

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Taki zakup , to proszenie się o kłopoty .
    może ciut więcej informacji?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Da się to podzielić , by pozbyć się współwłasności ?
    Zgodzi się na to , ta druga strona ?
    Czy plan zagospodarowanis przestrzennego pozwala by działki były mniejsze niż ... Np 1000m2
    Czy , jest szansa na wykup pozostałych 50 % ?

    Moi rodzice tłukli się z rodziną w sądach przez 25 lat o podział , bo tamci chcieli ugrać jak najwięcej i ciągle się odwoływali od wyroków . Mieli pieniądze na dom , które poszły na sądy , adwokatów , biegłych . Reszta straciła na wartości. Ja mając okazję , mając działkę już tam wydzieloną mimo wszystko uciekałem z tego miejsca , by nie mieć ich za płotem , bo byli skłonni psie g... wrzucić za płot .

    Druga strona może utrudniać korzystanie z Twojej połowy własności , na nic się zdadzą przepisy , wzywanie policji itp . To oczywiście ekstremalna sytuacja , ale sporo jest takich. Tu niedawno na forum ktoś pisał czy można cofnąć darowiznę , bo brat się zaczął panoszyć na nie swojej połowie działki , ma pretensje o parkowanie aut itp

    Nawet mając coś na 100% własność , można mieć problemy z korzystaniem z działki lub jej sprzedażą przez sąsiedztwo - smrody , hałasy itd
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 30-03-2018 o 08:51

  17. #37

    Domyślnie

    właśnie znalazłem artykuł na temat współwłasności, także bez dogadania się z drugą "połówką" nie ma to sensu. Znalazłem tą działkę wystawioną przez właściciela więc teoretycznie istnieje szansa na dogadanie się ...

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Pisałem o ekstremum , ale takie rzeczy się zdarzają i osobiście odradzam tę opcję . Nie twierdzę , że się nie dogadasz , ale z ludźmi bywa różnie tym bardziej z umowami na gębę . Jeśli chcesz tanio kupić to poszukaj na stronach z licytacjami komorniczymi , choć tam podobno najlepsze kąski idą do znajomych (takie chodzą słuchy).

    To temat o którym wspominałem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7640061
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 30-03-2018 o 09:29

  19. #39

    Domyślnie

    Domyślam się odpuszczam, chyba że się dogadam z właścicielem odnośnie drugiej części w innym wypadku odpada.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Udział w nieruchomości nic nie daje. Nic tam nie wybudujesz, nic tam nie zetniesz bez zgody drugiej strony. Nawet prądu nie podłączysz. Realna wartość jako działki budowlanej, przy braku współpracy innych współwłaścicieli to mniej niż 0zł, bo jeszcze trzeba płacić podatek i utrzymywać, a nic z tym nie zrobisz.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony