dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Temat: Piana PUR

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Domyślnie Piana PUR

    Chciałem podzielić się swoim doświadczeniem.
    Mam dach kryty blachą trapezową. Ponieważ kałuże na piętrze przerażały mnie niemiłosiernie gdy kupiliśmy nasz wymarzony dom, nie w głowie mi było myśleć o folii, membranie, wiązałoby się to w odbijaniem łat, większość nie nadawałaby się do użytku, z kupnem membrany, kontrłat, łat, gwoździ i duuużym poślizgiem czasowym. Dlatego właśnie mam jak mam - blacha trapezowa i tyle. Czytałem, ze niektórzy mówią, że można od środka nabić folię paroszczelną otaczając krokwie i wtedy wełna itd. Zrobiłem tak na takim kawałku który mam w lekko ogrzewanej części (ok 1 m wysokie/ 2,5 m długie).Pewnie bym tak zrobił na całości, ale jakoś nie miałem natchnienia jak tą folię wyłożyć przy koszach od jaskółki i innych newralgicznych punktach, gdzie nie za bardzo jest jak odprowadzić skraplającą się z pocącej się jak maratończyk blachy.

    Gdy zdecydowałem się na niekombinowanie z rynienkami, została opcja tylko piany... co za strrraszny temat, nikt znajomy tego nie ma, nikt z rodziny tego nie ma, skąd oni w ogóle się wzięli? No ale cóż, skoro tylko Panowie wykonujący usługę natrysku mówią, że mogę bezpośrednio na blachę psiknąć pianę, a innej opcji brak, to zaryzykuję, stracić raczej nie wiele stracę, a mogę zyskać.

    Przeciwnicy tego wykonania straszą, że blacha się poci, więc jak się będzie skraplać, to wszystko trafi w pianę. Moim skromnym zdaniem, blacha się poci wtedy, gdy jest różnica temperatur... prawda? Jeśli jest DOBRZE zrobione ocieplenie, nie ma ŻADNYCH mostków termicznych, to nie ma różnicy temperatur, więc nie ma efektu pocenia się blachy.. prawda? Do niedawna byłem zwolennikiem wełny, ale dzisiaj wydaje mi się, że tylko piana może zniwelować wszelkie mostki termiczne. Gdy przygotowując dach do natrysku pianą odkręciłem regipsy, ściąnałem folię w tym kawałku 1x2,5 wyciągnałem mokrą wełnę i mokrą folię. Czyżby wełna nie była szczelna i spowodowała mostek który spowodował skroplenie?? Dodam, że w tym pomieszczeniu nie mieszkaliśmy, było jak strychowe, więc pary z ludzi raczej nie było.

    Dziś jestem baaaardzo szczęśliwym posiadaczem dachu ocieplonego pianą. Nie miałem pod dachem żadnej folii, membrany itp., natrysnąłem pianę, choć przyjechała ekipa z porządnym sprzętem, baaardzo profesjonalnie podeszli do tematu, wypełnili każdą szczelinę, wcale nie wyszło drożej niż wzięliby miejscowi fachowcy za montaż wełny z materiałem.
    Ponieważ nie mam membrany, dostałem warunek - dobrze szczelnie położona folia paroizolacyjna, która ze środka domu nie wpuści do piany pary wodnej.

    Jestem świeżym użytkownikiem, więc nie wiem jak się zachowuje piana po latach, dopiero okaże się jak się zachowuje wilgoć, ale dzisiaj wiem, że dzięki temu ociepleniu w takie dni jak dziś nie muszę palić na okrągło w piecu (co wcześniej było nie do pomyślenia), (POWALAJĄCE) że na nieogrzewanym strychu mam 15 stopni więcej niż na dworze (mimo że {UWAGA} w stropie mam 15 cm wełny (wełnę układałem sam, więc wiem, że jest szczelna i dopasowana, niegnieciona), folię, płytę durelis 22 mm i od spodu deskę i tynk), gdy w te mrozy na dworze ŚREDNIA temperatura panowała -10, na piętrze z przykręconymi grzejnikami miałem 10st, a na strychu mimo izolacji 15 cm wełny piętro-strych było 5 stopni. Dodam, że przy wszelkim szronie na dachu d zewnętrznej strony w -10 czy -15 stopni, jedyne mostki termiczne jakie miałem (tzn. gdzie na dachu szronu nie było) to na obrzeżach blachy, tj. tam gdzie pod spodem jest ściana, bo piany już raczej nie było jak wcisnąć. Aha - wiatr mi nie hula, ze wszystkich stron pianą dobrze zaizolowane i nie widziałem żadnego skraplania od kilku tygodni, a na płycie durelis nie trudno byłoby zobaczyć.

    Co do wykonawcy który robił mi to ocieplenie, to nie chłopek który kupił pistolecik za 20 tys zł, tylko prawdziwy profesjonalista, wjechał ciężarówką, agregat prądotwórczy zasuwał przez cały dzień, w aucie gdzie były beczki z pianą było cieplutko, bo piana dobrze rośnie, gdy jest ciepła, każde pomieszczenie które pryskali wygrzewali nagrzewnicami, było cieplutko mimo chłodnych temperatur na dworze, żeby produkowana przy natrysku piany para wodna nie osadzała się na blasze, i tak było. Najpierw uszczelnili newralgiczne miejsca pianą zamkniętokomorową (na obrzeżach dachu {brak mam jeszcze części obróbek blacharskich} przy kominach gdzie może zaciekać itp.) a później superdokładny natrysk właściwą pianą, gość naprawdę starał się wcisnąć pianę w każde miejsce - pod krokwie, pod łaty, i nie oszczędzał materiału, nigdzie nie zauważyłem, żeby było mniej niż ustalono, a niejednokrotnie haki pod regipsy są schowane, szkoda odrywać pianę, ale ja muszę, a wiec jak go bierzecie, to warto dać troszkę dłuższe haki . Nie mam w tym zupełnie żadnego interesu, gość pewnie nawet nie będzie wiedział że tu o nim mowa, ale za pełen profesjonalizm polecę go w podziękowaniu za rzetelnie wykonywaną pracę - robiła mi firma z Jaworzna, do mnie mieli przeszło 150 km, nie było problemu z przyjazdem, obejrzeniem, wyceną. I tak jak wspomniałem - "profesjonaliści" od wełny wzięliby podobne pieniądze w moim rejonie, a tam mostków termicznych pewnie bym się nie doliczył, pomijając nierzetelnych wykonawców, to wełny często nie da się idealnie położyć (co widzę po moim stropie który przepuszcza 15 stopni ciepła), wełna siada itd. POLECAM PIANĘ!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrób to sam Zobacz post
    Przeciwnicy tego wykonania straszą, że blacha się poci, więc jak się będzie skraplać, to wszystko trafi w pianę. Moim skromnym zdaniem, blacha się poci wtedy, gdy jest różnica temperatur... prawda? Jeśli jest DOBRZE zrobione ocieplenie, nie ma ŻADNYCH mostków termicznych, to nie ma różnicy temperatur, więc nie ma efektu pocenia się blachy.. prawda?
    Jak to nie ma różnicy temperatur? Blacha -20*, wewnątrz +20 - jest 40* różnicy. Piana OK jest paroprzepuszczalna w każdą stronę - więc para się skropli/zamarznie. I będziesz miał mokro niezależnie od tego, czy to piana czy wełna.

    Cytat Napisał zrób to sam Zobacz post
    Czyżby wełna nie była szczelna i spowodowała mostek który spowodował skroplenie??
    Oczywiście, że nie jest szczelna. Chyba mylisz paroizolację z izolacją termiczną.

    Cytat Napisał zrób to sam Zobacz post
    wcale nie wyszło drożej niż wzięliby miejscowi fachowcy za montaż wełny z materiałem.
    Czyli ile za 1cm/m2? Bo brzmi jak ściema marketingowa. Tak samo jak reszta tekstu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ściema marketingowa raczej nie, nie miałbym powodu. Co do ceny umówmy się, że to zależy od okolicy. Wykonawca prosił o dyskrecję, bo jak wiadomo różne czynniki na to wpływają, przygotowanie miejsca, termin, czy w okolicy ma jakąś robotę itd itd itd. Niemniej jednak , wysżło mi taniej na większym metrażu niż koledze po sąsiedzku wycenili wełnę 5 cm grubszą niż moja piana. Oczywiście wełnę z robotą, jakbym miał sam kłaść wełnę to pewnie bym miał taniej z wełną, ale jak firma - to piana.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to nie ma różnicy temperatur? Blacha -20*, wewnątrz +20 - jest 40* różnicy. Piana OK jest paroprzepuszczalna w każdą stronę - więc para się skropli/zamarznie. I będziesz miał mokro niezależnie od tego, czy to piana czy wełna.

    Oczywiście, że nie jest szczelna. Chyba mylisz paroizolację z izolacją termiczną.

    Czyli ile za 1cm/m2? Bo brzmi jak ściema marketingowa. Tak samo jak reszta tekstu.
    Dajmy Szanownemu jeszcze czas do marca '19. Lato było ciepłe, blachę słoneczko pogrzało trochę (patrzymy temperatury pracy PUR w Google), teraz mrozy jak to zwykle w zimie. Czasem na stronę tekstu nie ściemy zdarzy się komentarz po pełnym roku. Stawiam na 3-4 placki przemąknięte i odklejające się na stronie południowej, praw fizyki budowlanej nie da się okłąmać...

  5. #5

    Domyślnie

    Interesowałem się tematem piany dość intensywnie. O ile marketing robi swoje oględziny nie były już takie fajne, Panowie wymierzyli miarką laserową powierzchnie dachu "bardzo po łepkach" kiedy pokój miał kształt sześciokąta u nich był to kwadrat z dobudówki 76m2 zrobiło się 90m2 piany do natryśnięcia. I dąże do najważniejszego wyceny... na dach w planach miałem natrysnąć pianę do wysokości krokwi 16cm. Wycena 4800 PLN. Że tak powiem spodziewałem się dość sporej ceny ale takiej!!!???
    W tej cenie można zaizolować 50 cm warstwą wełny lambda 0,031 i jeszcze zostanie sporo dukatów w kieszeni.

    Kwestia zaizolowania podłogi pod ogrzewanie podłogowe tu to już w ogóle jakiś kosmos. Chciałem natrysnąć 15 cm, panowie odradzili i chcą 10 cm styropianiu a oni natrysną 5 cm piany... w cenie 5800 PLN!! a że na styropian wydam poświecę trochę czasu na ułożenie go nikogo to nie interesuje.

    Temat piany o ile interesujący nie przekłada się realnie na zwrot dukatów, izolacja wełną robiona samodzielnie i dokładnie wraz z ułożeniem 2 warstw prostopadle do siebie niweluje wszelkie mostki termiczne.

    Ale aby nie być gołosłownym natryśnięcie piany na podłogę i poddasze daje jakieś 11k PLN + ta nieszczęsna 10 cm warstwa styropianu na podłogę. EPS 100 3m2 kosztuje około 60 pln (76 / 3 = 25 paczek styro) 25 * 60 = 1500 PLN
    w sumie 12,5k PLN co my za to możemy kupić?

    wełna mineralna 150mm 0,032 lambda 27 PLN/m2 jak powiedziałem ułożę 2 warstwy około 150m2 = 150 * 27 = 4500 PLN a zaizolowałem dopiero 2 x 16 cm.
    Na podłogę ten sam EPS 100 15 cm 0,031 lambda 60 PLN za 2m2 i znów 80m2 * 60 = 4800
    4500 + 4800 = 9300 w kieszeni zostało 3200 PLN w kieszeni mogę za to zaizolować dach kolejną warstwą 15 cm cały dach uzyskując na całym dachu 47 cm wełny i nadal mam jeszcze ponad 1000 PLN w kieszeni.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Interesowałem się tematem piany dość intensywnie. O ile marketing robi swoje oględziny nie były już takie fajne, Panowie wymierzyli miarką laserową powierzchnie dachu "bardzo po łepkach" kiedy pokój miał kształt sześciokąta u nich był to kwadrat z dobudówki 76m2 zrobiło się 90m2 piany do natryśnięcia. I dąże do najważniejszego wyceny... na dach w planach miałem natrysnąć pianę do wysokości krokwi 16cm. Wycena 4800 PLN. Że tak powiem spodziewałem się dość sporej ceny ale takiej!!!???
    W tej cenie można zaizolować 50 cm warstwą wełny lambda 0,031 i jeszcze zostanie sporo dukatów w kieszeni.

    Kwestia zaizolowania podłogi pod ogrzewanie podłogowe tu to już w ogóle jakiś kosmos. Chciałem natrysnąć 15 cm, panowie odradzili i chcą 10 cm styropianiu a oni natrysną 5 cm piany... w cenie 5800 PLN!! a że na styropian wydam poświecę trochę czasu na ułożenie go nikogo to nie interesuje.

    Temat piany o ile interesujący nie przekłada się realnie na zwrot dukatów, izolacja wełną robiona samodzielnie i dokładnie wraz z ułożeniem 2 warstw prostopadle do siebie niweluje wszelkie mostki termiczne.

    Ale aby nie być gołosłownym natryśnięcie piany na podłogę i poddasze daje jakieś 11k PLN + ta nieszczęsna 10 cm warstwa styropianu na podłogę. EPS 100 3m2 kosztuje około 60 pln (76 / 3 = 25 paczek styro) 25 * 60 = 1500 PLN
    w sumie 12,5k PLN co my za to możemy kupić?

    wełna mineralna 150mm 0,032 lambda 27 PLN/m2 jak powiedziałem ułożę 2 warstwy około 150m2 = 150 * 27 = 4500 PLN a zaizolowałem dopiero 2 x 16 cm.
    Na podłogę ten sam EPS 100 15 cm 0,031 lambda 60 PLN za 2m2 i znów 80m2 * 60 = 4800
    4500 + 4800 = 9300 w kieszeni zostało 3200 PLN w kieszeni mogę za to zaizolować dach kolejną warstwą 15 cm cały dach uzyskując na całym dachu 47 cm wełny i nadal mam jeszcze ponad 1000 PLN w kieszeni.
    Lajki nie można stawiać, no to szacunek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Lajki nie można stawiać, no to szacunek.
    To tylko pierwiastek wliczeń, z zawodu jestem analitykiem. Wyszło mi że oszczędniej jest zwolnić się z roboty i robić samemu nawet ucząc się z filmów na YT. Elektryka 150 PLN.punkt elektryk powiedział - bawiłem się w to 2 tygodnie i naliczyłem 60 punktów (60 x 150 = 9k PLN) Rekuperacja wstępna wycena 17k PLN, mi wyszło około 5k PLN + "tymi rękoma robiona". Ogrzewanie podłogowe przede mną, ale mam wycenę... znośną ale...

    EDIT: przepraszam się "wlałem w wyliczeniach i... "Na podłogę ten sam EPS 100 15 cm 0,031 lambda 60 PLN za 2m2 i znów 80m2 * 60 = 4800 " A miała być połowa tego.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 15-11-2018 o 22:08
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To tylko pierwiastek wliczeń, z zawodu jestem analitykiem. Wyszło mi że oszczędniej jest zwolnić się z roboty i robić samemu nawet ucząc się z filmów na YT. Elektryka 150 PLN.punkt elektryk powiedział - bawiłem się w to 2 tygodnie i naliczyłem 60 punktów (60 x 150 = 9k PLN) Rekuperacja wstępna wycena 17k PLN, mi wyszło około 5k PLN + "tymi rękoma robiona". Ogrzewanie podłogowe przede mną, ale mam wycenę... znośną ale...

    EDIT: przepraszam się "wlałem w wyliczeniach i... "Na podłogę ten sam EPS 100 15 cm 0,031 lambda 60 PLN za 2m2 i znów 80m2 * 60 = 4800 " A miała być połowa tego.
    Ja jestem też analitykiem ale sie nie zwolnilem... mialem duzo urlopu i też dużo sam robiłem, Elektryke rekuperacje, wode, podłogówkę (bardzo prosta sprawa), podbitkę, regipsy itd Podłogówke robiłem 3 dni i za cały dom 200m2 po podłodze co 10cm petle wyszlo mnie okolo 6 tys z rozdzielaczmai skrzynkami itd. A wyceny mialem ponad 20tyś za robote + materiał... wiec w 3 dni zaoszczedziłęm jakieś 14 tysięcy.... az tyle analityk nie zarabia w 3 dni
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Interesowałem się tematem piany dość intensywnie. O ile marketing robi swoje oględziny nie były już takie fajne, Panowie wymierzyli miarką laserową powierzchnie dachu "bardzo po łepkach" kiedy pokój miał kształt sześciokąta u nich był to kwadrat z dobudówki 76m2 zrobiło się 90m2 piany do natryśnięcia. I dąże do najważniejszego wyceny... na dach w planach miałem natrysnąć pianę do wysokości krokwi 16cm. Wycena 4800 PLN. Że tak powiem spodziewałem się dość sporej ceny ale takiej!!!???
    W tej cenie można zaizolować 50 cm warstwą wełny lambda 0,031 i jeszcze zostanie sporo dukatów w kieszeni.

    Kwestia zaizolowania podłogi pod ogrzewanie podłogowe tu to już w ogóle jakiś kosmos. Chciałem natrysnąć 15 cm, panowie odradzili i chcą 10 cm styropianiu a oni natrysną 5 cm piany... w cenie 5800 PLN!! a że na styropian wydam poświecę trochę czasu na ułożenie go nikogo to nie interesuje.

    Temat piany o ile interesujący nie przekłada się realnie na zwrot dukatów, izolacja wełną robiona samodzielnie i dokładnie wraz z ułożeniem 2 warstw prostopadle do siebie niweluje wszelkie mostki termiczne.

    Ale aby nie być gołosłownym natryśnięcie piany na podłogę i poddasze daje jakieś 11k PLN + ta nieszczęsna 10 cm warstwa styropianu na podłogę. EPS 100 3m2 kosztuje około 60 pln (76 / 3 = 25 paczek styro) 25 * 60 = 1500 PLN
    w sumie 12,5k PLN co my za to możemy kupić?

    wełna mineralna 150mm 0,032 lambda 27 PLN/m2 jak powiedziałem ułożę 2 warstwy około 150m2 = 150 * 27 = 4500 PLN a zaizolowałem dopiero 2 x 16 cm.
    Na podłogę ten sam EPS 100 15 cm 0,031 lambda 60 PLN za 2m2 i znów 80m2 * 60 = 4800
    4500 + 4800 = 9300 w kieszeni zostało 3200 PLN w kieszeni mogę za to zaizolować dach kolejną warstwą 15 cm cały dach uzyskując na całym dachu 47 cm wełny i nadal mam jeszcze ponad 1000 PLN w kieszeni.
    Wycena piany spora, ale może to wina wykonawcy. U nas ceny to ok 50zł za 20cm na 1m2. Przy twoich 16cm to daje 40zł/m2. Za 76m2 zapłacisz 3040,0zł (przy zawyżonej wycenie za 90m2 kwota to 3600,00zł). Szukałes innych ofert czy brałej jedną i po wycenie powiedziałeś pass?

    Oczywiście, że materiał z własną robocizną wychodzi taniej. I nie trzeba być analitykiem żeby to stwierdzić Wystarczy poczytać dział samorobów Mieliśmy z mężem w planach ocieplać poddasze wełną z własną robocizną. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pianę i koszt natrysku piany na skosy i strop poddasza (plus ocieplenie szczytów na strychu) wyniósł tyle co koszt materiału do ocieplenia całego dachu i stropu poddasza. Teraz nieocieplony jest strych, ale planujemy to ocieplić w przyszłym roku. Nie żałujemy decyzji. Piana to najszczelniejsza termoizolacja. Drugim argumentem jest to, że jak zamoknie to nie pogarszają się jej właściwości izolacyjne, a i dość szybko wyschnie. Zamoknięta wełna nie izoluje nijak.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Drugim argumentem jest to, że jak zamoknie to nie pogarszają się jej właściwości izolacyjne, a i dość szybko wyschnie. Zamoknięta wełna nie izoluje nijak.
    Pianka materaca, tego na łóżku też jest otwartokomórkowa. Wylej na nią dwa wiadra wody, obłóż folią, abyś się nie zamoczył i prześpij tak noc.
    I podziel się wrażeniami o izolacyjności mokrej pianki.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    ...

    Oczywiście, że materiał z własną robocizną wychodzi taniej. I nie trzeba być analitykiem żeby to stwierdzić Wystarczy poczytać dział samorobów Mieliśmy z mężem w planach ocieplać poddasze wełną z własną robocizną...

    Piana to najszczelniejsza termoizolacja. Drugim argumentem jest to, że jak zamoknie to nie pogarszają się jej właściwości izolacyjne, a i dość szybko wyschnie. Zamoknięta wełna nie izoluje nijak.
    Oczywiście należy ostrożnie porównywać konstrukcję budowlaną robioną 'na miescu' od wyrobu budowlanego przemysłowego. Nikogo nie dziwi że ceramikę poryzowaną kupujemy z cegielni i jesteśmy pewni że wszystkie błoki są +/- 1 mm rozmiarowo... Co takiego z izolacją termiczną że na forum są tłumy 'natryskiwaczy'??? Wełna z fabryki, z parametrami +/- 3 mm odchyłki grubości oraz izolacyjnością badaną co kilkanaście godzin jest porównywalna z wyrobem przysłowiowego Krzysia, który przyjedzie z butlą niewiadomo jakiej chemii, zrobi piane na krokwiach... no i usczęśliwieni opisują "najszczelniejszą" oraz "nie pogarszającą". Koś to badał?
    Szanowni, izolacyjność izolacji zależy od stabilnej grubości i gęstości warstwy. Każde drgnięcie ręki napieniacza, gdzę poszło gęściej lub cięniej - to ku-ku, o którym dowięcie się
    Piana namoczona tak jak wełna nie izoluje. Wysycha z wody też po-równu. Tylko, przemarznięcie nawilżonej piany robi z niej... warstwę kurzu.
    Pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Jasne, pianki to są jakieś magiczne preparaty robione w piwnicy u Krzysia... Nikt tego nie bada, nikt nie testuje, magia panie Weszło na rynek 5 dni temu i ludzie to kupują nie wiadomo czemu. Nie zamierzam nikogo przekonywać, za niczym agitować. Napisałam co wybraliśmy i dlaczego. Adios.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jasne, pianki to są jakieś magiczne preparaty robione w piwnicy u Krzysia... Nikt tego nie bada, nikt nie testuje, magia panie Weszło na rynek 5 dni temu i ludzie to kupują nie wiadomo czemu. Nie zamierzam nikogo przekonywać, za niczym agitować. Napisałam co wybraliśmy i dlaczego. Adios.
    Adios. Nie, źle skomentował(-aś). To Pan Krzyś w twojej sytuaci jest magikiem, który zapewnia że w butli przywozi na budowę to samo co producent składników piany 3 lata temu w laboratorium Centrum badawczego piany w umownej Holandji, jego ręka jest twarda na 200 m2 zapieniania tak jak ręka producenta w laboratorium na 10 cm2 próbki. Dostajesz 24 miesięcy gwarancji na produkt z mocy prawa na zrobioną pianę, no i zostaje ci etykieta z butli, gdzie wytyczony producent, data i numer produkcyjny... He-he, nawet Salutos nie zasługuję z takim podważaniem nartysku...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Adios. Nie, źle skomentował(-aś). To Pan Krzyś w twojej sytuaci jest magikiem, który zapewnia że w butli przywozi na budowę to samo co producent składników piany 3 lata temu w laboratorium Centrum badawczego piany w umownej Holandji, jego ręka jest twarda na 200 m2 zapieniania tak jak ręka producenta w laboratorium na 10 cm2 próbki. Dostajesz 24 miesięcy gwarancji na produkt z mocy prawa na zrobioną pianę, no i zostaje ci etykieta z butli, gdzie wytyczony producent, data i numer produkcyjny... He-he, nawet Salutos nie zasługuję z takim podważaniem nartysku...
    Hm, nie bardzo rozumiem treść i przekaz. Czyżby popitki zabrakło o 13-ej? Kto to pisze? To serio czy dla jaj?

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Hm, nie bardzo rozumiem treść i przekaz. Czyżby popitki zabrakło o 13-ej? Kto to pisze? To serio czy dla jaj?
    Hej,
    To ja napisałem. Sorry że nie zrozumiałeś, trochę siedzę w temacie, to jakieś skróty myślowe...

    Odnisiłem się do postu użytkownika Doli, próbowałem w sposób nieformalny zwrócić uwagę czytających iż:
    1. Wełna na budowe jest dostarczana w paczkach producenta, każda oznakowana, z numerem itp. Wykonawca pianowej izolacji przywozi na budowę nieoznaczone butle, w jaki sposób jest potwierdzane że piana natryskowa z tej butli faktycznie się odnośi do tych papierów i wskaźników, które producent piany pokazuje?!
    2. Jak każdy produkt robiony 'na miejscu', po za parametrami włąściwego materiału (taka tkanina u krawca), t.zn. co pisze 'Producent' piany, jest jeszcze składowa fachowcy (jaki to krawiec), czego nie ma w przypadku fabrycznie wyprodukowanej wełny. Osoba, natryskująca pianę może ją zrobić gęstszą, dziurawą itp.
    3. W przypadku wyrobu przemysłowego jakby to nie było prawnie ustalona gwarancja 24 mies. Jako Zleceniodawca napieniania dostaje się jakieś papiery? W prawie chyba odrazu po wykonaniu usługi możliwość zgłaszania zastrzeżeń jest określona Kodeksem Cywilnym...

    Sorry, mat 3006, ostatnio tak tłumaczyłem temat dla moich studentów...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Hej,
    To ja napisałem. Sorry że nie zrozumiałeś, trochę siedzę w temacie, to jakieś skróty myślowe...

    Odnisiłem się do postu użytkownika Doli, próbowałem w sposób nieformalny zwrócić uwagę czytających iż:
    1. Wełna na budowe jest dostarczana w paczkach producenta, każda oznakowana, z numerem itp. Wykonawca pianowej izolacji przywozi na budowę nieoznaczone butle, w jaki sposób jest potwierdzane że piana natryskowa z tej butli faktycznie się odnośi do tych papierów i wskaźników, które producent piany pokazuje?!
    Nie wiem jakiego wykonawcę brałeś, jeżeli w ogóle, ale mój ma nie butle, a beczki i to jak najbardziej oznaczone:



    2. Jak każdy produkt robiony 'na miejscu', po za parametrami włąściwego materiału (taka tkanina u krawca), t.zn. co pisze 'Producent' piany, jest jeszcze składowa fachowcy (jaki to krawiec), czego nie ma w przypadku fabrycznie wyprodukowanej wełny. Osoba, natryskująca pianę może ją zrobić gęstszą, dziurawą itp.
    Czy przypadkiem dobry krawiec nie zrobi Ci lepszego ciucha niż ten z sieciówki?
    Fabryczną wełnę można źle położyć, do niej też trzeba fachowca żeby nie spierniczyć roboty.

    3. W przypadku wyrobu przemysłowego jakby to nie było prawnie ustalona gwarancja 24 mies. Jako Zleceniodawca napieniania dostaje się jakieś papiery? W prawie chyba odrazu po wykonaniu usługi możliwość zgłaszania zastrzeżeń jest określona Kodeksem Cywilnym...
    Tu nie wiem o czym mówisz. Dostajesz normalnie kartę techniczną i nazwijmy to certyfikat, na którym masz napisaną serię użytej piany i masz gwarancję wykonawcy i gwarancję producenta.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    1. Wełna na budowe jest dostarczana w paczkach producenta, każda oznakowana, z numerem itp. Wykonawca pianowej izolacji przywozi na budowę nieoznaczone butle, w jaki sposób jest potwierdzane że piana natryskowa z tej butli faktycznie się odnośi do tych papierów i wskaźników, które producent piany pokazuje?!
    W jaką masz gwarancję, że to co producent napisał na paczce jest prawdziwe?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-80-negatywych Z 2016 roku, ale od tamtej pory nie lepiej
    https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13502

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Nie zauważyłem u siebie, by piana w różnych miejscach miała różną gętość, bynajmniej nie wyczuwalną w ręku. Cały czas po ociepleniu mam remont i w kilku miejscach musiałem usunąć piankę, i nie widziałem takich różnic o jakich piszesz.

    marcinbbb - tak w telegraficznym skrócie - u mnie cena natrysku piany 15 cm wyniosła tyle co cena materiałów na ocieplenie wełną 20 cm.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    W jaką masz gwarancję, że to co producent napisał na paczce jest prawdziwe?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-80-negatywych Z 2016 roku, ale od tamtej pory nie lepiej
    https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13502
    Dlaczego w odpowiedzi wstawiasz linki do tematów styropianowych? Piszę o wełnie.

  20. #20

    Domyślnie

    A co za różnica? Za producentów wełny dasz sobie rękę uciąć?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony