dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Wiesz myślę, że nie tylko w dużych miastach jest to problem, choć pewnie pewnym problemem są dojazdy. My mamy 15 km do centrum, ale za nic nie zamieniłabym tego na 10 razy mniej.
    My szukaliśmy ok pół roku i największym problemem była kasa. W końcu, gdy zaczęłąm tracić nadzieję i nawet rozglądać się za czymś gotowym udało się. Mam nadzieję, że wszystkim się uda znaleźć swoje wymarzone miejsce.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą keminona i dlatego u nas jest łatwiej znaleźć fajną działkę - mam nadzieję że tobie też się to w końcu uda. Co do negocjacji w tej okolicy w której kupiłam działkę ceny były z góry ustalone kiedyś jak likwidowali pegery jacyś mądrzy ludzie kupili pola ateraz podzielili na działeczki doprowadzają media i sprzedają więc ceny różnią się w zależności od kogo kupujesz ja za swoje 1005 m dałam 25 tys i w tej okolicy była to cena najnizsza. Pozdrawiam.
    wcześniej zasięgnęłam języka u ludzi którzy już zaczeli sie tam budować.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Co do odległości. W Krakowie z centrum do granicy miasta jest około 10 kilometrów. Ja poszukuję w odległości 15-20 minut dojazdu samochodem - nie do centrum ale do granic. W granicach miasta odległości się nie liczą - korki - korki - korki. Z domu do biura mam 7 kilometrów, czasami zajmuje mi to 7 minut, a czasami 40 - znany problem. Problem z działką jest - w moim przypadku - bo chcę działkę dużą. Minimum 40a, a z tym jest problem, bo takich działek po prostu nie ma. Można oddalić się jeszcze dalej od miasta, ale problem pojawia się ze szkołą. Sam przeżyłem przejście z małomiasteczkowego technikum na jeden z najcięższych wydziałów na AGH. Do dzisiaj widzę białe kozaki na nogach rodowodowego Krakusa z doskonałego liceum i moje wytarte trampki. Do dzisiaj widzę go, jak z jedną ręką w kieszeni rozwiązuje zadania przy tablicy. Zadania o których my z technikum nie mieliśmy pojęcia jeszcze długo - długo. Chcę tego oszczędzić moim dzieciom. Rozumiem podstawówki są prawie takie same tu i tam, ale ogólniaki to przepaść.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Minął jeden rok, jeden miesiąc i trzy dni, od dnia gdy rozpocząłem ten temat.
    Właśnie podpisałem notarialną umowę kupna sprzedaży działki. Kasa wpłacona, dokumenty w urzędach poskładane. Wpis do ksiąg będę miał za kilka tygodni.
    Ech..., szkoda gadać, sporo czasu minęło. Czytam te swoje posty i tak się śmieje z tej mojej naiwności. Myślałem, że działkę kupi się jak bułki za rogiem. He he he ooo naiwności.
    Chyba rozpocznę dziennik budowy - choć nie wiem, wszyscy dzienniki zaczynają przynajmniej od wykopów, a co ja szaraczek będę opisywał? Idę spać. Sporo się dzisiaj działo. Może jutro zamieszczę gdzieś w internecie parę fotek - może się trochę pochwale jaką to piękna działeczkę wyhaczyłem.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ged

    zacznij dziennik....a zaczniesz od swoich perypetii związanych z działką...
    Ged gratulacje

  6. #66

    Domyślnie

    Ged, nasze gratulacje! Trochę wiary i optymizmu i nim się obejrzysz domek już będzie stał
    Teraz trzeba opić działeczkę
    Pozdrawiamy
    Justa&Robert

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ged - dołączam się do gratulacji - nieważne jak - ważne że już masz działkę. "D
    A dziennik można rozpocząc i od marzeń o własnym domku.
    Pozdrawiam,
    gaga2

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony