Witam wszystkich,

jestem nowy tutaj i dopiero się wgryzam a potrzebuję rady. Muszę bardzo szybko się zdecydować na rodzaj ogrzewania w garażu (16,5m2 w bryle budynku). W całym domu mam podłogówkę z drabinkami w łazienkach podłączonymi do ogrzewania niskotemperaturowego. I teraz pytanie: czy dawać w garażu też podłogówkę (koszt 500zł) czy grzejnik (w cenie). Drzwi do garażu nie ocieplane ale taki mam plan w przyszłości. Chcę też ocieplić ściany garażu jak pozwolą finanse. Czytałem o tym temacie i nie poleca się ogrzewania w garażu w ogóle bo straty, bo karoseria, bo opony. Ja w garażu chcę trzymać 2 motocykle więc zimą nie będę wietrzył otwieraniem bramy a może od czasu do czasu pomajsterkuję. Komplikowanie układu hydraulicznego (ogrzewania) też implikuje dodatkowe koszty (osobny obieg na 1 grzejnik). Zdecydowałem się na pelet (piec: HKS Lazar SmartFire 11kW) i zastanawiam się czy jak zamontuję ten jeden grzejnik to nawet przy niskiej temperaturze w garażu nie będzie się piec co chwilę włączał dla tego jednego grzejnika. Tak dla jasności domek bliźniak, 121m2 (z garażem), silikat dziurawka 25cm plus styropian 15cm, pod podłogami 15cm styro, dach 30-35cm wełny. Z góry dziękuję za rady