dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 20
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 388
  1. #181
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą od OZC, ale nawet na forum widziałem symulacje temperatury gruntu pod domem przy uwzględnieniu opaski przeciwwysadzeniowej. Izolacja pionowa fundamentów zadziała podobnie.

    Ale nadal zostają mostki termiczne na styku ław ze ścianami.

    Oczywiście to nie są jakieś ogromne straty, ale uważam, że nie da się zrobić tak ław, by uzyskać izolacyjność jak przy płycie.

    Ciągłości izolacji nawet z papy też nie sposób zachować na chudziaku. Podczas budowy pojawi się potrzeba przewiercenia, zamocowania czegoś itd.
    Dodatkowo na styku ław i słupów zostaje tylko izolacja mineralna.

    Zresztą dyskusji ława czy płyta jest już wystarczająco dużo Nie ma co ciągnąć tematu - rzuciłem pomysł, bo jeszcze nie jest za późno na zmianę, a sporo dylematów odchodzi.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zresztą dyskusji ława czy płyta jest już wystarczająco dużo Nie ma co ciągnąć tematu - rzuciłem pomysł, bo jeszcze nie jest za późno na zmianę, a sporo dylematów odchodzi.
    Dlatego zadaj proste pytanie Asoltowi. Mi nie chciał na nie odpowiedzieć. Ty mu płacisz, więc powinien.

  3. #183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250
    Kamera Reolink 410 na słupie. Polecam bardzo te kamery. Jakość obrazu jest bardzo dobra 5M pixeli. 180 zł na aliexpress + 60zł bo na cle zatrzymali. Mimo wszystko i tak warto. Za hikvisiona czy dahue musiałbym zapłacić z 450zl przy tej rozdzielczości. Co ciekawez singapuru do Warszawy paczka szła tylko tydzień mimo że ze koszt przesyłki był 0zł.
    Równiez mam, kupiłem dwa dwupaki, z tego jeden zatrzymali do oclenia, cło wycenili na 100zł. Kupiłem równiez rejestrator Reolink 8 kanałów.

    Cytat Napisał pawel250
    Wewnętrzna Lampa LED 38W z Allegro za 16zl. Zamontowane. Niestety lampa ma wbudowany bardzo chiński zasilacz beztransformatorowy który mocno sieje i zakłóca radio FM.
    Polecam lampe LED 100W na 240V z allegro - cena 40zł, daje czadu.

    Cytat Napisał pawel250
    Mam pytanie jak u was rozładowywali stal ? Ręcznie czy jakoś inaczej patentem ?
    Stal brałem w dwóch składach, w obydwu rozładowywali HDSem ze specjalnym uchwytem.

    W sprawie kolejności prac, to gorąco polecam najpierw wylewki, potem tynki. Ja tak zrobiłem trochę z przymusu żeby uniknąć dłuższego przestoju i po fakcie jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ odpada strach o to, że tynkarze będa potykać się o ułożone instalacje i je uszkodzą. Obawiałem się, że utopią wylewkę w tynku, ale wystarczyło kupić tekturę za 200zł, a stan wylewki w dniu wyjścia tynkarzy jest na fotkach w moim dzienniku.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    W sprawie kolejności prac, to gorąco polecam najpierw wylewki, potem tynki.
    Jak oddylatowałeś wylewki od tynków, żeby mogły swobodnie się podnosić w czasie wygrzewania i potem w trakcie eksploatacji?


    źródło

    Jak się zaprą o tynk, to wzrasta ryzyko pękania wylewki.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-06-2019 o 08:08

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tynkarze zrobili nacięcia grubości 2-3 mm między tynkiem a wylewką.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Tynkarze zrobili nacięcia grubości 2-3 mm między tynkiem a wylewką.
    "Trochę" mało. Potrafi unosić się o centymetry. Sporo przypadków czytałem - kilka wygooglanych teraz na szybko.

    Najbardziej uniesiony punkt jest wyżej o ~1 cm w stosunku do wylewki w sąsiednim pomieszczeniu.

    ale w rogach wylewka idzie do góry na od 0,8 do 2 cm.

    Oby u Ciebie nic się nie działo - ale taka kolejność to ryzyko. Zdecydowanie lepiej najpierw tynki, potem wylewki.

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale pewnie ta praca wylewki zależy też od materiałuy wykonania oraz grubości? Czy są gdzieś takie dane?

    Ja u siebie mam dylatacje poziomą między tynkiem a wylewką o grubości koło 6mm. Ale generalnie podłoga będzie grzana tylko miejscowo, dodatkowo cienkowarstwowa.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #188
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Chętnie przyjmę numer telefonu do koparkowego z Białołęki. Potrzebuję ściągnąć resztki humusu. Ktoś coś ma i poleci ?

    Czy 120zl/h z operatorem to normalna cena czy drogo?

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Normalna. Nie zdziw się, jak przyjazd będzie ekstra płatny.

  10. #190

    Domyślnie

    120-150 w mojej okolicy 40km od Warszawy + każdy sobie życzy za dojazd godzinową stawkę, na szczęscie u mnie sasiad ma koparke i płace tylko 100 za godzine bez dojazdu.

  11. #191
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190610_185945.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	431328

    Pierwszy dzień za nami.

    Nie wiem co pisać . Jesteśmy wypompowani mimo że nic fizycznie nie zrobiliśmy.
    Na dzień dobry o 10 tej koparkowy dzwonic że on nie będzie mógł przyjechać na 12 stą bo mu robota się przedłużyła. No super myślę. Gdzie ja teraz znajdę koparkę na już. Na szczęscie dał mi dwa telefony i udało się załatwić koparko ładowarkę (120zl/h + 50zl dojazd).
    Ekipa przyjechała na 11stą. Rozstawiła się i rozpoczeliśmy.
    Trzeba kupić 3 kg gwozdzi, 2000 wkrętów oraz 2m3 desek i to na dzisiaj.
    W między czasie przywieźli toi toia. Gdyby nie*żona to nie wiem jak bym to wszystko ogarnął.
    Koparka się spóźniła, była na 14:30 więc zdążyliśmy jeszcze odebrać synka z przedszkola bo kopaaaraaa będzie. Nie mógł przegapić.
    Do 16 stej wypożyczalnia sprzętu budowlanego więc szybko po zagęszczarkę płytową 200 kg bo naruszony został grunt pod ławami.
    O obiedzie nie było mowy, jedzenie jest dla cieniasów, na budowie się nie je więc dopiero o 18stej zamówiliśmy pizze z biesiadowa.
    Koparka skończyła o 19.30 po 5 godzinach pracy bo nie było to 20 -30 cm piaseczku tylko na grubo 1,3 do poziomu ław bo przy wyburzaniu fundamentow wszystko było przemieszane.
    Dodatkowo w między czasie rozmowa z wykonawcą. Decydujemy czy robic chudziaka. Wykonawca mówi że zawsze leje w grunt bez chudziaka bo to taniej o 1000zl (pompa i deskowanie).
    Wykonawca jeden z poleconych na forum. Trzech jego klientów wypowiadało się*o nim pozytywnie. Mówili że "myśli na budowie a nie robi byle jak", ale jak zadzwoniłem do jego poprzedniego klienta to jemu też lali w grunt bez chudziaka i szalunku i on nie oponował. Czy tylko ja mam takie wysokie wymagania??? Na co mi było czytanie forum muratora??? Kurcze teraz spałbym spokojnie i w błogiej nieświadomości. Przecież tyle domów zostało zbudowanych bez chudziaka, izolacji i ocieplenia fundamentów i stoją. Ech na co mi to było. Cytując klasyka "Na co mi ZX spectrum na co mi była Amiga..."
    https://youtu.be/Ucg5BYo_gw0?t=13

    Idę spać jutro, zamawianie betonu, stali i wizyta geodety. Jak przeżyję to napiszę.
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 18-06-2019 o 21:18

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Keep calm and do the project.

    Wynalazki wykonawców prawie zawsze mają na celu zmniejszenie ich pracy. A to że ekipa z polecenia nie odpowiada standardom inwestora to... standard. Bo każdy ma inne wymagania i co dla jednego będzie "igła", dla drugiego nie będzie nawet dopuszczająco. U nas było podobnie. Prawie każda ekipa z polecenia nam ostatecznie nie pasowała (poza rekuperacją). Za to jak znaleźliśmy sami to było akceptowalnie. Ideałów nie doświadczyliśmy.

    W każdym razie powodzenia! Stan zerowy jest taki dość... jakby to ująć... energetyzujący inwestora. Potem człowiek trochę zaczyna studzić emocje, bo do końca budowy by nie wyrobił
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #193
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Stan zerowy to pikuś

    Dopiero potem jest jazda... Idę o zakład, że na ścianach fundamentowych nie będą chcieli zrobić wieńca - pilnuj i nie odpuszczaj. Mało kto robi, a jednak warto.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Trzech jego klientów wypowiadało się*o nim pozytywnie. Mówili że "myśli na budowie a nie robi byle jak", ale jak zadzwoniłem do jego poprzedniego klienta to jemu też lali w grunt bez chudziaka i szalunku i on nie oponował. Czy tylko ja mam takie wysokie wymagania???
    Ja tam mam wylane do gruntu. Nie widzę przeciwwskazań, jak się nie obsypuje. Do tego wykopane miałem tylko pod ławy - mniej piasku bo nie ruszony grunt wewnątrz fundamentów został. To nie był tysiąc, a ładnych kilka tysięcy oszczędności i kilka dni czasu. Dwa dojazdy pompy i przerwa miedzy wylaniem chudziaka i ławami, sklecanie szalunków. I masa piasku do zasypania i zagęszczania.

    Jak mnie pamięć nie myli to pierwszego dnia koparkowy cztery godziny ogarniał mi działkę (sporo samosiejek) i zdejmował humus, drugiego dnia w dwie godziny wykopał ławy. Trzeciego dnia miałem wylane ławy - w tym ogarnięcie działki i budowa zaplecza socjalnego

  15. #195
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Stan zerowy to pikuś

    Dopiero potem jest jazda... Idę o zakład, że na ścianach fundamentowych nie będą chcieli zrobić wieńca - pilnuj i nie odpuszczaj. Mało kto robi, a jednak warto.
    Ok a co ci daje wieniec. Każdy projekt jest inny. Jeśli ściana fundamentowa jest niska to w czym ma pomóc? U mnie jest tylko 0,8m wysokości ściany więc pewnie dlatego nie ma wienca.

  16. #196
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja tam mam wylane do gruntu. Nie widzę przeciwwskazań, jak się nie obsypuje. Do tego wykopane miałem tylko pod ławy - mniej piasku bo nie ruszony grunt wewnątrz fundamentów został. To nie był tysiąc, a ładnych kilka tysięcy oszczędności i kilka dni czasu. Dwa dojazdy pompy i przerwa miedzy wylaniem chudziaka i ławami, sklecanie szalunków. I masa piasku do zasypania i zagęszczania.

    Jak mnie pamięć nie myli to pierwszego dnia koparkowy cztery godziny ogarniał mi działkę (sporo samosiejek) i zdejmował humus, drugiego dnia w dwie godziny wykopał ławy. Trzeciego dnia miałem wylane ławy - w tym ogarnięcie działki i budowa zaplecza socjalnego
    Też zdecydowałem się na zrobienie ław bez chudziaka bo w betoniarni nie mieli terminu na środę więc zamówiłem B30 W8 na czwartek.
    Ale z szalunków z desek jestem zadowolony. Zeszło betonu idealnie. Z obliczeń wyszło 18,7 m3, zamówiliśmy 19,5 a zabrakło uwaga 0,036 m3 a już*się baliśmy że będzie trzeba domawiać, najpierw 2m3, potem 0,5m3 a na koniec zero .
    Przy laniu w grunt bez szalunków to zamawianie betonu to loteria. U nas rozepchało szalunki o 0,5cm i stąd ta niewielka różnica. Były dokładnie zrobione ale za słabo zabite na bokach.

  17. #197
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Dzień 1.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pado_01_20190610140429.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	431432

    Dzień 2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pado_01_20190611144754.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	431433

    Wykop wyrównany i zagęszczony. W oddali geodeta zwija swój sprzęt. Po prawej zagęszczarka płytowa 200kg.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190611_145622.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	431436

    Pomiar zagęszczenia gruntu. Jest to podobno lekka płyta dynamiczna. Kierownik mówi że to gó... bo bada tylko pierwsze 50cm. W jednym miejscu wyszło nam 1,01 w skali chyba Id co jest bardzo dobrym wynikiem. Konstruktor wymagał minimum 0,99. W innym miejscu które było ruszone wyszło 0,96 i tutaj juz*dogęszczaliśmy.

    Dzień 3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pado_01_20190612140842.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	431437
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 17-06-2019 o 11:07

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Przy laniu w grunt bez szalunków to zamawianie betonu to loteria. U nas rozepchało szalunki o 0,5cm i stąd ta niewielka różnica. Były dokładnie zrobione ale za słabo zabite na bokach.
    Przy robieniu w betoniarni też loteria. To nie apteka, więc w gruszce też nie zawsze przyjedzie tyle, co zamawiałeś.
    Szalunki jak sam piszesz może rozepchać. Więc żadna z nich zaleta. A dodatkowy koszt i robocizna (oczywiście jak grunt pozwala na lanie bezpośrednio - bo jak sypki piasek to nie ma wyjścia)
    Trzeba zamawiać więcej i przygotować coś do zabetonowania dodatkowego. Czy to fundament pod ogrodzenie, taras czy cokolwiek innego. Zostanie - będzie co z tym zrobić. Nie zostanie - też dobrze. Ważne, żeby nie zabrakło.

  19. #199
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pado_playback_1560460094527.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	431438

    Szalunki skończone, zbrojenie wrzucone. Czekamy na beton.

    Od rana zapieprz. Myślałem dzisiaj że tak mało rzeczy będzie do zrobienia że wezmę pracę z domu a dobrze że zdecydowałem się na urlop.
    Start 8:30. Do budetu do legionowa podpisać umowe i zapłacić za beton.
    10.30 Ogrodniczy na płochocińskiej kupuję linię kroplującą do podlewania betonu.
    11:00 wracam na chwilę na budowę. Kiedy będzie spawarka ??? Już jadę.
    11:40 sklep z pompami arpomp Na Woli. Kupuje najtańszy hydrofor. Najtańszy będzie na jutro za 245zl, potrzebuję na dzisiaj, biorę ten za 310.
    12:03 wypożyczalnia atut na płochocińskiej. Biorę spawarkę.
    12:14 Budowa. Kierownik już wbija pręta i sprawdza zagęszczenie
    13:00 Gadu gadu z kierownikiem.
    13:15 Hurtownia minox na juranda. Biorę izoplast RW ostatnie opakowanie w całej Warszawie. Opakowanie dziurawe, uszkodzone. Oddaje. Biorętylko elektrody do spawania i zawoże na budowe.
    13:30 odbieramy synka z przedszkola
    14:00 Zawozimy na zajęcia
    14:30 Betoniarnia dzwoni że im pompa 24metry nawaliła i czy wejdzie u nas 36m. Rozstaw łap 8m metrów więc dzwonię do Pana Staśka i pytam się czy się zmieścimy. Ledwie ale ok. Pan Stasiek mówi że spawarka nie działa.
    15:05 Budowa. Biorę spawarkę i pędze do wypożyczalni. Włącznik się popsuł, trzeba było butem kopać aby się*włączyła. Zegar tyka, beton miał być na 18-19.
    15:30 jestem z powrotem na budowie, zostawiam spawarkę. Dzwoni betoniarnia że puszczają już*powoli pompe ja im mówie że NIIIIEEE miało być ostatnim kursem jak najpóźniej na 18stą. A ona że ma zapisane 16stą ale ok.
    16:00 jadę do ogrodniczego po reszte sprzętu, biorę*taśmę kroplującą.
    16:30 obiad 2for you + happy meal w mcdonaldzie mc drive i rura spowrotem na budowę bo pompa już*na miejscu
    17:00 budowa, pompa czeka, czekamy na betoniarkę. kontroluję*spawy zbrojeń i bednarek. Mogło być lepiej ale jako tako posmarkane. Próbowałem sam pospawać ale mi wogóle nie szło, ani centymetra. Szkolenie potrzebne
    17:15 Nikt jeszcze nie pomyślał z ekipy aby polać piasek pod ławami. Nie ma folii więc trzeba dobrze zlać wodą. Biorę się*sam za to. Zegar przyspiesza 5x.
    17:20 Stara Pompa się*przegrzewa i wyłącza. Nowego hydroforu nie mam czasu podłączyć.
    17:25 wołam żonę, włączam/wyłączam pompa a ona leje. W między czasie składam hydrofor, wszystko bez jakichkolwiek uszczelnien bo nie ma czasu.
    17:27. Oczywiście na ssaniu ciągnie lewe powietrze i nie zasysa wody. Skręcam dokłądniej i jakoś idzie.
    17:32 Podjeżdza beton i zaczynąją lać
    17:40 uruchamiam pompę*i leje piasek zaczynając przy betonie.
    19:45 koniec betonowania. Można odetchnąć.
    20. Wybieramy z kosza resztki zaprawy i dolewamy tam gdzie brakuje. Wyszło niemal idealnie, zabrakło 0,036m3 więc wzieliśmy z mało newralgicznego miejsca.
    21.00 Skręcam porządnie pompę na pakuły i zostawiam do rana. Jutro przed pracą rozciągnę linie kroplujące.

    No a miał być taki luźny dzień. Ech.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190613_170506.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	431439

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190613_175813.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	431440

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190613_175819.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	431441

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190613_192045.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	431442

  20. #200
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    W poniedziałek robimy izolację poziomą i ściany fundamentowe murujemy.
    Zastanawiałem się co dać pod słupami.
    Są trzy możliwości i każda stosowana:
    Łukasz Budowlaniec pod słupy kładzie pape i dobrze zgrzewa
    Dom murowany bez błędów Pana Zembrzyckiego - mówią że tam stosuje się*zaprawy mineralne krystaliczne czy coś*takiego
    Mój konstruktor mówi - w żadnym wypadku, nic nie dawać bo to słup ma być ciągłość, beton w ławie jest wodoszczelny W8 więc kapilarnie nie będzie podciągał.
    Mój kierownik też jest tego zdania co konstruktor. Mówi żeby nie dawać izolacji poziomej na ławie skoro będzie wyżej na poziomie chudziaka. Jeśli beton jest W8 to będzie ok. Proponuje zaizolować*ławę z góry i z boków dysperbitem i już.

    I bądź tu mądry. 4 propozycje i każda powszechnie stosowana. Co wybrać na ławę ? kłąść papę icopal SBS za 11,5 zl/m2 i pasek 0,4m wyrzucić , kłaść folię czy nic nie kłaść ?

    napiszcie jakimi preparatami izolowaliście ławy i ściany u siebie. Zwykły dysperbit podobno odpada. Izoplast RW a potem BW poleca dużo osób ale ciężko go kupić u mnie w okolicy.
    Kierownik mówi że pod słupami nie dawa

Strona 10 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony