dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 20
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 388
  1. #201

    Domyślnie

    U mnie tak jak mówi konstruktor i nic nie podciąga. A jeden słup tymczasowo w dołku, więc często stoi w wodzie. Ekipa przesmarowała tylko górę stopy + kawałek słupa gruntem icopala. Ja planuję jeszcze dać izoplast RW + BW w wolnym czasie.

  2. #202

    Domyślnie

    będę śledził!
    mam niemal identyczną działkę 22x31 i zdecydowałem się na dom parterowy - 155m2.

    jesteśmy na podobnym etapie budowania, na kiedy panujesz stan deweloperski?
    pozdrawiam i życzę wytrwałości

  3. #203
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    będę śledził!
    mam niemal identyczną działkę 22x31 i zdecydowałem się na dom parterowy - 155m2.

    jesteśmy na podobnym etapie budowania, na kiedy panujesz stan deweloperski?
    pozdrawiam i życzę wytrwałości
    Żebym to ja wiedział. Do konca 2020tego moze sie uda ale wątpię.

    Na takiej dzialce bedziesz mial ciasno przy budowie. Ja juz nie mam gdzie materiałów i ziemi skladowac.

  4. #204
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Do podlewania betonu mam rozłożone linie kroplujące i taśmy. Taśmy 4 razy tańsze a równie dobrze działają. Załączałem rano a wyłączałem na wieczór.
    Stwierdziłem że nie chce mi się rano specjalnie jeździć aby włączyć pompę więc postanowiłem wykorzystać Raspberry pi który i tak już siedział w garażu jako router i serwer ftp dla kamery. Podpiąłem więc przekaźnik do gpio a w cronie ustawiłem przełączanie portu co 3 minuty żeby zmniejszyć intensywność podlewania. Dodatkowo pompa ma wyłączyć*się o 16 stej aby jutro rano beton był już suchy. W razie potrzeby moge zalogować się przez vnc client i włączyć*lub wyłączyć.

    Jaka dokładność wykonania ław była u was ? Ja w jednym miejscu zmierzyłem poziomy i wyszła różnica prawie 3cm. Na moje oko to mało dokładnie. Spodziewałem się max 1,5 cm. Wiem że poźniej to się równa zaprawą ale ile tej zaprawy teraz będą musieli nawalić.

    Po wylaniu nie zatarli ław na gładko więc nie są*równe i pełne zadziorów, zwłaszcza pod słupami więc jak położę papę to ta z pewnością się podziurawi.

    ław nie zawibrowali bo podobno przy takich szalunkach się nie wibruje bo rozwaliłoby szalunki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190616_101853.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	431520

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190616_101902A.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	110,1 KB
ID:	431521

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190616_101902.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	431522
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 17-06-2019 o 13:16

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zacieranie zacieraniem, ale brak wibrowania to poważny błąd.
    Co do poziomu - jak przy szalunkach mogli tego nie upilnować? Niwelator przy szalowaniu i różnice w milimetrach powinny być. U mnie przy prętach wbijanych w grunt poziomo jako znacznik docelowej wysokości ławy (w rogach wg niwelatora - pozostałe pod żyłkę) to nie wiem, czy pół centymetra było różnicy.

  6. #206

  7. #207
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190620_173616.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	431697

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190620_184004.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	431698

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190620_184041.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	431699

    Jestem zaskoczony dokładnością poziomów. Dla Pana Stanisława należą się*gratulację . Na długości 13 metrów poziom ściany jest wykonany z dokładnością do milimetra. Oby tak dalej.

    P.S.
    Wszyscy się*rozchorowaliśmy. Kuba przyniósł bostonkę z przedszkola. Całe przedszkole chore. Jemu już przechodzi ale teraz nas wzięło. Właśnie w momencie gdy jest tyle rzeczy na głowie.
    Miałem w weekend zrobić maszynkę do wycinania styropianu i przygotować podłoże pod posadowienie kanału (prefabrykat). Niestety nici z tego.
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 22-06-2019 o 13:14

  8. #208
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Rozrysowałem kanalizację*i projekt w postaci plików pdf wrzuciłem na google drive.

    Parter kanalizacja

    pietro kanalizacja

    1. Mam dylemat jak poprowadzić odpływy z łazienki na pietrze. Na jednej ścianie jest umywalka, WC, wanna i dopiero w rogu pion 110. Zastanawiam się czy mogę*wpiąć wanne pomiędzy pion a WC . Czytałem że WC nie może być powyżej innych odpływów.

    2. Jak będzie lepiej umieścić rurę*do odpływu liniowego pod prysznicem ? W posadzce czy w ścianie ? Wydaje mi się*że odpływ liniowy ścienny byłby lepszy bo w porównaniu do poziomego będzie mniej rzeźbienia płytkami wokół aby spadki zachować.

    3. Wszystkie piony macie pochowane w ścianach czy obudowane płytami GK ? Na kilku filmach widziałem że wychodzili rurą z posadzki obok ściany i za pomocą kolanek umieszczali rurę w ścianie. Zastanawiam się po co, czy nie lepiej od razu wypuścić rurę z posadzki w ścianie ?

  9. #209

    Domyślnie

    1. Mam podobnie. Dla umywalki i wanny mam trójnik 110/50 45st i nad nim trójnik 110/110 45st. Pion wyprowadzony ponad dach. Myślę, że nic nie powinno się dziać.

    3. W ścianie. Niech ekipa od SSO od razu zostawi miejsce na rury, albo nawet je wsadzi jeżeli nie boisz się, że uszkodzą. Ja olałem temat na etapie SSO i potem kułem w silce na 3 piony 110 przez dwa piętra. Masakra. Mimo iż miałem nacięcia potem na ok 10cm głębokości i miałem dobry młot, to z kilkanaście godzin mi to zajęło. Jedna z najgoszych robót.

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ad 1. Jak WC jest ponad metr od pionu to powinien mieć osobne odpowietrzenie. Tylko jak ukryjesz rurę 110cm ze spadkiem na takim odcinku? Będziesz obudowywał płytkami? Kombinowałbym z aranżacją, żeby kibelek dosunąć do pionu. Teoretycznie też między WC a pionem nie powinno być innych akcesoriów.
    Ad 2. Większość odpływów liniowych ma wyjście w bok. Więc musisz zostawić pole do manewru i zrobić przyłącze w pewnej odległości. Ścienny trochę zniechęca ceną. Wybór też jest mały. Porozmawiaj ze swoim glazurnikiem czy nie będzie to dla niego nowość, bo łatwo tu zepsuć hydroizolację i lepiej, żeby to miał przećwiczone. No i kwestia bruzdowania, o czym w następnym punkcie.
    Ad 3. Pod ścianą masz zbrojenie, którego lepiej nie przecinać. A i tak zazwyczaj hydraulicy bruzdują niezgodnie ze sztuka

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ad 3. Pod ścianą masz zbrojenie, którego lepiej nie przecinać. A i tak zazwyczaj hydraulicy bruzdują niezgodnie ze sztuka
    może doskonale wiedzą, że ta norma to sztuka dla sztuki.

  12. #212

    Domyślnie

    Kuchnia na końcu długiej odnogi - mam tak samo, po paru latach musiałem już żmijkować. Dużo tam tłuszczu a mało wody. Gdybyś wyjście magistrali miał z kuchni - to by się przepłukiwało.

  13. #213
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Musze przewiezc deski kantowki i stemple. Przyczepki maja max 3m długości. Przydaloby sie cos dluzszego. Macie moze telefon do kogos z Bialoleki kto dysponuje dluzszym dostawczakiem? Ile to mogloby kosztowac?

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zepnij pasami, oznacz na czerwono albo trojkatem i jazda.

  15. #215

    Domyślnie

    Ja się nie bawiłem w wynajem przyczepek tylko pod Castoramą zagadałem z kierowcą busika (Casto ma zewnętrznych kierowców) i potem woził mi graty i materiały przez całą budowę po 100-150 zł za kurs, w zależności od dystansu. Naprawdę w porządku, tylko nie wiem czy działa na Białołęce -Rafał 516623787

  16. #216
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    szymku, dzięki za namiar.

    Poziom zero osiągnięty został w zeszły czwartek. Ten tydzień ekipa nie pracuję, czekamy na wyschnięcie chudziaka.
    Miałem bardzo duże obawy jak koparkowy da rade zasypać fundamenty bo po obu stronach piach i piach wyciągnięty z wykopu został zeskładowany z tyłu działki.
    Pracował od 8 rano do 20 stej, 12 godzin. Przyjechało 11 ciężarówek z piachem. To co zostało czyli humus pomieszany z piachem pójdzie na podniesienie działki.

    Zasypywaliśmy warstwami po 40cm i zagęszczaliśmy płytówką 200kg.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190626_163428.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	432184

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10_26czer.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	432191

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_copy.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	432186

    a tutaj też buduję basen, ja wypompuje wodę to będzie kanał samochodowy w zależności od potrzeb.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_copy.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	432185
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 06-07-2019 o 21:17

  17. #217
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Zalewanie chudziaka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_copy.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	432187

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_copy.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	432188

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5_copy.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	432189

    Dla pewności zostało zamówione 2m3 betonu więcej. Zostało około 1m3 więc wylaliśmy płytę przed blaszakiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6_copy.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	432190

  18. #218

    Domyślnie

    Widzę, że beton z budokruszu. Brałem ponad 100m3 w 8 czy 9 transportach i tylko raz zabrakło. Zamawiane było tyle ile wyliczone. Z ciekawości jaka cena obecnie? Szczególnie B25 mnie interesuje.

  19. #219
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Postanowiłem zrobić wycinarkę do styropianu. Niestety nie zdążyłem przed ocieplaniem fundamentów.

    Zastosowałem drut kanthal 0,5mm. Długość drutu to 1,3m. Przy napięciu 22V przepływa 2,5A. Przy drucie 0,6mm przepływało 3,4A a to już było nieco za dużo i już trochę dymiło przy cięciu. Próbowałem zmniejszyć moc ściemniaczem tyrystorowym, działało to w miarę ale po kilku minutach przepalił się bezpiecznik topikowy(1,6A zwłoczny) na zasilaniu uzwojenia pierwotnego transformatora (toroid). Być może ten ściemniacz to spowodował, nie powinien. Z tego powodu zastosowałem 0,5mm bez regulacji mocy ściemniaczem.

    Muszę ramię poprawić ale nie mam pomysłu jeszcze jak. Przydałoby się*mieć możliwość składania oraz ustawienia dowolnego kąta.
    Dodatkowo powinienem usztywnić ramię bo przy nierównomiernym wysuwie czasem blokują się prowadnice. Prowadnice zresztą też zbyt sztywne nie są. Na pewno pomogłoby zmniejszenie rozstawu (obecnie aż 1,5m) ale wtedy musiałbym sprężynę ustawić pionowo i zastosować bloczek/rolkę dla drutu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7_copy.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	432192

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8_copy.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	432193

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9_copy.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	432194

    https://youtu.be/Rjq475R4FSc

  20. #220
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Widzę, że beton z budokruszu. Brałem ponad 100m3 w 8 czy 9 transportach i tylko raz zabrakło. Zamawiane było tyle ile wyliczone. Z ciekawości jaka cena obecnie? Szczególnie B25 mnie interesuje.
    B25 jeszcze nie znam ceny bo na ławy był B30 ale na strop będę chciał B25 ( w projekcie jest B30) bo boje się że jak przyjdzie coś kuć w B30 to będzie problem. Mam nadzieje że z wierceniem nie będzie problemu.
    Orientujecie się*czy przy zmianie z B30 na B25 na stropie wystarczy parafka w projekcie czy może jednak konstruktor musi wpisać się*w dziennik budowy ?


    Ceny dostałem następujące:
    Budokrusz ceny brutto 8% B15-227zl B30 259zł, pompa 259zł/h

    Dickerhoff te same ceny przy 8%, teoretycznie bo już przez telefon tak bardzo chcieli mnie od tego odwieść. Skany wszystkiego łącznie z dowodem osobistym !!! Podziękowałem im. W budecie skanowali tylko stronę z projektu zawierającą pow. użytkową. W budokrusz tylko oświadczenie chcieli. Generalnie budet i budokrusz polecam.

    Jakie ceny były u Ciebie i w którym roku ?

Strona 11 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony