dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Komponenty instalacji fotowoltaicznej

    Witam
    Planuje w najbliższym czasie zamontować panele PV na dachu.Wysłałem kilka zapytań aby spradzić co konkurencja oferuje i trochę "liznąc tematu".
    Z najlepszych ofert wybrałem panele EXE 280W plus inwerter Fronius Symo lub panele Q Cells plus inwerter Fronius.Cena indentyczna, ceny paneli na podobnym poziomie, co jest lepsze?
    I innych propozycji zaproponowano mi panele Sunrise 270W z inwerterem Afore,
    Proponowano również wersje 300W,315W ale cena trochę odstrasza, tak jak i inwerter Sofar Solar mimo 10 letniej gwarancji.
    Na czym się skupić, nie chce mieć problemów za kilka lat ale jest jakaś granica opłacalności i za 8 kW nie chciałbym przekroczyć 35 tyś,.mam tez mały problem z doborem ilości paneli, skoro wg OZC potrzebuje 6400 kW na ogrzewanie i 3000 kW na CWU i to grzejąc pompa dzielimy na 3 daje 3133 kW plus ok 3000 kW na cele bytowe daje w sumie 6133 kW czy zestaw 7,84/8,4 będzie optymalny?
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 26-03-2018 o 09:02
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tojek84

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Stargard
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    35tys. to chyba dobra cena, bo mi wycenili tak:
    Instalacja fotowoltaiczna wraz z montażem
    Oferta zawiera:
    - 35 sztuk paneli fotowoltaicznych
    - montaż
    - okablowanie i konstrukcje
    - falownik.
    Łączna moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 9,45 kW.
    Ma to wystarczyć na prąd bieżący(agd, rtv itd.) oraz ogrzewanie aby zminimalizować rachunki.
    Koszt 47250zł

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na razie najniższa cena to 32000 netto czyli 34560 zł brutto za 28 paneli Qcells 285 W plus inwerter Fronius 8,0.
    Ale miałem mieć super hruper cenę specjalnie dla mnie i mojej firmy u zaprzyjaźnionej firmy fotowoltaicznej, okazało się ze cena była lekko mówiąc mało konkurencyjna, zadzwoniłem do gościa powiedziałem co o nim myślę i......ma przebić tą ofertę...będzie kasa w ręce pomacham plikami banknotów to coś z tego udrę
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W ostatnim czasie poszły w dół panele monokrystaliczne, czy jest sens dopłacać 2-3 tys do całej instalacji? Jedni twierdzą że poli lepsze drudzy że mono w naszych warunkach, za mono przemawia tylko że są czarne, a poli takie.....niebieskie nie pasujące do dachu.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Witam
    Planuje w najbliższym czasie zamontować panele PV na dachu.Wysłałem kilka zapytań aby spradzić co konkurencja oferuje i trochę "liznąc tematu".
    Z najlepszych ofert wybrałem panele EXE 280W plus inwerter Fronius Symo lub panele Q Cells plus inwerter Fronius.Cena indentyczna, ceny paneli na podobnym poziomie, co jest lepsze?
    I innych propozycji zaproponowano mi panele Sunrise 270W z inwerterem Afore,
    Proponowano również wersje 300W,315W ale cena trochę odstrasza, tak jak i inwerter Sofar Solar mimo 10 letniej gwarancji.
    Na czym się skupić, nie chce mieć problemów za kilka lat ale jest jakaś granica opłacalności i za 8 kW nie chciałbym przekroczyć 35 tyś,.mam tez mały problem z doborem ilości paneli, skoro wg OZC potrzebuje 6400 kW na ogrzewanie i 3000 kW na CWU i to grzejąc pompa dzielimy na 3 daje 3133 kW plus ok 3000 kW na cele bytowe daje w sumie 6133 kW czy zestaw 7,84/8,4 będzie optymalny?
    Witaj, a sprawdzałeś może ofertę na instalację fotowoltaiczną pod klucz Viessmann? Mamy w ofercie pakiet rozmiarów XXL o mocy 7,8 kW - może będziesz zainteresowany.
    Koszt, wprost ze strony to dokładnie 36 210 zł już z montażem.
    Oferta firmy Viessmann to oferta brutto z montażem, a ceny dokładnie zawierają:
    - Profesjonalne doradztwo
    - Montaż instalacji fotowoltaicznej
    - Opieka serwisowa
    - Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym

    Więcej szczegółów TUTAJ.

    Pozdrawiam i czekam na ewentualne zapytania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widziałem ten cennik, cena jak na Viessman ma atrakcyjną, tylko pierwszy raz słyszę o inwerterze Kostal, a panele to raczej starsza konstrukcja skoro mają 260W teraz królują 285-300-315.
    Akurat na miejscu mam firmę instalacyjną
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na fotowoltaice muszą być ładne marże skoro dostałem ofertę na 7,41 kW za 38500 zł a po kilkuminutowych telefonicznych negocjacjach i po uzmysłowieniu sprzedawcy iż jest dobry ale za drogi, ma przygotować ofertę na tych samych komponentach ale 8,55 kW z mocniejszym inwerterem poniżej ceny 34500 zł
    Większość firm wycenia panele Q Cells oraz inwertery Fronius, czasami którys wyskoczy z Growattem czy Sofar Solarem
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony