dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Co po murach i dachu

    Witam , lada chwila a mianowicie miesiac dwa bede mial juz wybudowany dom piętrowy w stanie surowym oraz bedzie pokryty juz dachem papa ( z łatami - dachowka po zimie . )
    Fundamenty zaizolowane i ocieplone
    Kanaliza nie zrobiona i chudziak jeszcze nie wylany .
    Prad do konca 2018 bedzie dociagniety do działki
    Woda do konca 2018 bedzie dociagnieta do działki .
    Pytanie od czego teraz krok po kroku zaczac dalsze prace czy brac hydraulika by robił kanalize i wylewac chudziaka i potem hydraulik robi cala reszte juz na gotowo czyli jesli sie nie myle istalacje wodna , i hydraulike do centralnego ogrzewania oraz szambo ekolgiczne oraz robic całą elektryke w domu? Czy zacząć od okien a potem ocieplenie domu i przesmarowanie klejem ( bo malowanie myślę ze juz na samym koncu ) napiszcie proszę co byście na moim miejscu krok po kroku robili . Musze zaplanować wydatki a jestem nie ukrywam kompletnie zielony jesli chodzi o budowe - pierwszy dom . Pzdr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czyli masz już ściany? Strop? A nie masz jeszcze chudziaka? No, to komplikowanie sobie życia. Teraz chudziaka będziesz taczkami woził?

    Najpierw powinny być ławy z uziomem fundamentowym, potem ściany fundamentowe z przepustami do instalacji, potem kanalizacja rozłożona pod chudziakiem, doprowadzenie powietrza do kominka też pod chudziakiem, potem chudziak równo ze ścianami fundamentowymi, potem ściany nośne, działowe częściowo, potem strop z przepustami. Po rozszalowaniu ściany działowe do końca.

    A jak już będzie wymurowane i przykryte - to krycie docelowe i okna, elektryka, hydraulika, tynki wewnętrzne, izolacja PnG i wylewka. Po wstawieniu okien równolegle można robić izolację ścian i zatapiać siatkę w kleju (docelowy tynk warto zrobić na końcu, żeby w miedzyczasie nie uległ uszkodzeniu - ale wiele ekip naprawia na zrobienie do końca całej elewacji, bo nie muszą dwa razy rusztowa rozstawiać - tylko potem trzeba na te tynki uważać).

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli na dachu bedzie aby papa z łatami to nie bedzie przeszkadzać to w ukończeniu wszystkich innych prac ? Postoj z dachem spowodowany jest po prostu oczekiwaniem za ekipa , ledwo mnie wcisneli w tym roku a wolalem miec niższa cene i poczekać z dachowka i zrobic aby do etapu Papowania jak mi sie udalo z nimi dogadac .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony