dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 183
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tojek84 Zobacz post
    To jakiej termoizolacji użyć do ław i ścian fundamentowych?
    XPS. A jak chcesz jakość bez kompromisów - to natryskowo piana ZK.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tojek84

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Stargard
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszystko pozbierając i resumując wyszło mi coś takiego odnośnie hydroizolacji i izolacji termicznej fundamentów, domyślam się że pewnie jest tu szereg błędów więc proszę Was o pomoc w poprawieniu tego:
    Ostatnio edytowane przez Tojek84 ; 04-04-2018 o 20:08

  3. #23
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. a zrobiłes badanie gleby ? ...że odrzuciłes płytę

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tojek84

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Stargard
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Badanie gleby bedę miał w przyszłym tygodni, płyte odrzuciłem z tego względu, iż każdy mówi (znajomi, dwóch kierowników budowy, projektant, wykonawca), że wyjdzie ze 2 razy drożej niż ławy

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    I to bez badań geotechnicznych? Nie mają pojęcia o współczesnych płytach. Prawdopodobnie będzie drożej, ale na pewno nie 2x. Szybciej ze 20%. A przy trudnych warunkach gruntowych może wyjść taniej.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tojek84 Zobacz post
    Badanie gleby bedę miał w przyszłym tygodni, płyte odrzuciłem z tego względu, iż każdy mówi (znajomi, dwóch kierowników budowy, projektant, wykonawca), że wyjdzie ze 2 razy drożej niż ławy
    Niesamowite, to w taki razie budujacy tu uzytkownicy są jakimis magikami, ze kwoty wychodza porownywalne, z malymi odchylkami w jedna, czy drugą stronę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tojek84 Zobacz post
    Badanie gleby bedę miał w przyszłym tygodni, płyte odrzuciłem z tego względu, iż każdy mówi (znajomi, dwóch kierowników budowy, projektant, wykonawca), że wyjdzie ze 2 razy drożej niż ławy
    będzie drożej o około 50% ale na "normalnym" gruncie.

  8. #28
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Niesamowite, to w taki razie budujacy tu uzytkownicy są jakimis magikami, ze kwoty wychodza porownywalne, z malymi odchylkami w jedna, czy drugą stronę.
    Beton wychodzi podobnie, styro więcej na płyte a zdecydowana różnica jest na stali na korzyść fundamentu. Robocizna ekipy tez droższa w przypadku płyty - więc kwota "porównywalna" to mit

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    będzie drożej o około 50% ale na "normalnym" gruncie.
    No widzisz ...

    To widać znajomy deweloper który przez kilka lat postawił kilkadziesiąt domów zaczął zapewne dopłacać do interesu , bo kilka lat temu zamiast zwykłych fundamentów wybrał płytę fundamentową ..

    Znam go i jak może gdzieś zarobić i tym samym mieć większy zysk to to uczyni

    Rozmawiałem z nim i powiedział że płyta wychodzi mu taniej niż zwykłe fundamenty , bo sporym kosztem jest robocizna i koszty prac ziemnych.
    Przy płycie prace ziemne są symboliczne a czas wykonania płyty bardzo krótki ..
    Płytę znajomy deweloper robi 3 dni ...

    Pierwzy dzień roboty ziemne + hydraulika , drugi styropian i zbrojenie (gotowe siatki) , trzeci dzień wylewanie betonu ..

    Wykonawca który mi robił płytę powiedział że jakbym chciał zwykłe fundamenty to wziął by około 8-10 tys więcej kasy za robociznę (z robotami ziemnymi) , bo woli robić płyty bo szybciej i łatwiej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ooo, widze, ze grend wylazl z tematow politycznych
    Widze, z powyzszego cytatu, ze tu pojecia o temacie tez nie ma, piszac o 50%
    Ale moze jestem magikiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Beton wychodzi podobnie, styro więcej na płyte a zdecydowana różnica jest na stali na korzyść fundamentu. Robocizna ekipy tez droższa w przypadku płyty - więc kwota "porównywalna" to mit
    Szczerze ?

    Wykonawca mi powiedział że oni płytę robią około 3 dni a na zwykłe fundamenty potrzeba około 3 tygodni i cena u nich za zwykłe fundamenty jest duuuużo wyższa niż wycena robocizny płyty ..
    Przy zwykłych fundamentach jest sporo roboty i spora czasochłonność wykonania ..

    Płytę fundamentową może wykonać KAŻDY "budowlaniec" , bo podczas budowy takie "coś" robią cały czas (zbrojenia i betonowanie) ...

    Po prostu się "przyjęło" że jak ktoś chce mieć płytę to ma kasę , więc trzeba do nieźle skroić i wcisnąć mu kit że musi być drożej ...

    Dla mnie wykonawca który bierze więcej za wykonanie płyty niż zwykłych fundamentów od razy byłby do skreślenia ...

    Co do ceny to wiem ile mnie kosztowała płyta (z robocizną wykonawcy) i miałem kosztorys(dodatkowo zamówiony) ile miały kosztować zwykłe fundamenty i kosztowało mnie to mniej ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 11-04-2018 o 22:00
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To widać znajomy deweloper który przez kilka lat postawił kilkadziesiąt domów zaczął zapewne dopłacać do interesu , bo kilka lat temu zamiast zwykłych fundamentów wybrał płytę fundamentową ..
    Deweloperowi to się nie dziwię. On tam nie będzie mieszkał, więc może dać byle co.
    Tyle, że EPS wciąga wodę. Nawet "hydro" i to nawet więcej, niż deklarują szanujący się producenci - tutaj wyniki badań Knaufa Hydro

    Amatorskie testy też dowodzą, że EPS nasiąka:


    Jak widać XPS również, ale znacznie mniej.

    Tylko co to dewelopera obchodzi, że za chwilę parametry energetyczne domu będą dalekie od wyliczonych? Kto to sprawdzi pod płytą? Wygodniej nawet ukryć to pod płytą, bo nikt tego EPSa spod płyty nie wyciągnie i nie zważy chociażby.
    Ale żeby w swoim domu dawać EPS - to Ci się ciągle dziwię. A z XPS to żadną miarą taniej nie wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-04-2018 o 22:36

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kaizen, zakop 3 plyty EPS na glebokosci 30-40cm, przykryj folia z zakladem 50cm poza obrys plyt z kazdej strony, ze spadkiem od plyt i sprawdz po roku.
    Ozywiscie przy poziomie WG gdzies okolo 1-2m

    Ja odkopywalem plyty EPS hydro z opaski i (nie ważyłem) ale organoleptycznie nie różnily sie od tych przechowywwnych w domu.
    A to był styropian z opaski, przykryty folią.

    Jakby nie to, ze mam juz całą dzialke zagospodarowaną, to sam bym taki eksperyment wykonał.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-04-2018 o 07:55
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Deweloperowi to się nie dziwię. On tam nie będzie mieszkał, więc może dać byle co.
    Tyle, że EPS wciąga wodę. Nawet "hydro" i to nawet więcej, niż deklarują szanujący się producenci - tutaj wyniki badań Knaufa Hydro
    No i co to dowodzi ? Kamizelki ratunkowe i kapoki tez są robione ze styropianu.
    Styropian zbyt szybko tej wody nie wchłonie a jak wchłonie to później się osuszy ...

    Poza tym chyba nikt nie buduje domu na bagnie czy też w wodzie a raczej na podłożu suchym ...

    Ja dałem EPS200 bo nie widziałem żadnego sensu dawanie XPS. Tam gdzie budowałem warunki gruntowe idealne . lustro wody na około 7m , piaski i żwiry idealnie wchłaniające wodę ...
    Nawet nie potrzeba było żadnych opasek ani drenażu ...

    Budowa płyty powinna być dopasowana do właściwości terenu. Oczywiście mógłbym dać XPS , zrobić dodatkową opaskę antywysadzinową , drenaż i brnąc w NIEPOTRZEBNE koszty , tylko po co ?
    Aby bezsensownie wydać pieniądze ?

    Płyty zbudowane na EPS100 jak i EPS200 są już od kilkunastu (kiilkudziesięciu lat) na rynku i nic się nie dzieje .
    Nawet na forum muratora były wybudowane domu na płycie Legalett opartej na EPS100 już kilkanaście lat temu i nie słyszałem o jakiś problemach

    Więc nie szukajmy problemów i wad tam gdzie nie ma potrzeby i sensu ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-04-2018 o 06:37
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No i co to dowodzi ? Kamizelki ratunkowe i kapoki tez są robione ze styropianu.
    Kamizelki ratunkowe to widziałem tylko nadmuchiwane. A kapoki... W sumie to nie wiem, co jest w środku. Ale ile czasu spędza to w wodzie? Chyba niewiele w całym swoim żywocie.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Styropian zbyt szybko tej wody nie wchłonie a jak wchłonie to później się osuszy ...
    Tyle, że stan naturalnie suchy gruntu to kilkanaście % wilgotności. Więc styropian ciągle jest w wilgoci. Nawet, jak wody gruntowe są nisko.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Płyty zbudowane na EPS100 jak i EPS200 są już od kilkunastu (kiilkudziesięciu lat) na rynku i nic się nie dzieje .
    Jak mi włosy rosną, to też nie zauważam. Jak zetnę, to widać różnicę. Tu podobnie. Kto wyciągnął taki styropian spod płyty i przetestował ile % wilgotności ma i jaką lambdę? Jaką ma grubość? Bo inwestor pewnie nie zauważy, że mu co roku ucieka kilkanaście czy kilkadziesiąt złotówek więcej a jeżeli nawet, to skąd będzie wiedział, czy to uszczelki w oknach, ich rozregulowanie, chłodniejsza zima czy cokolwiek innego? Zwłaszcza, że po pierwszym sezonie, który przy technologii tradycyjnej jest bardziej energochłonny zrobi jakieś ruchy, i następnego jest szczęśliwy, że rachunki spadły. W trzecim też mogą być jeszcze trochę niższe, przez "dojrzewanie" domu.

  16. #36

    Domyślnie

    oo i tutaj kolega słusznie napisał że oszczędność nie do zwrócenia w ciągu życia

  17. #37
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No widzisz ...

    To widać znajomy deweloper który przez kilka lat postawił kilkadziesiąt domów zaczął zapewne dopłacać do interesu , bo kilka lat temu zamiast zwykłych fundamentów wybrał płytę fundamentową ..

    Znam go i jak może gdzieś zarobić i tym samym mieć większy zysk to to uczyni

    Rozmawiałem z nim i powiedział że płyta wychodzi mu taniej niż zwykłe fundamenty , bo sporym kosztem jest robocizna i koszty prac ziemnych.
    Przy płycie prace ziemne są symboliczne a czas wykonania płyty bardzo krótki ..
    Płytę znajomy deweloper robi 3 dni ...

    Pierwzy dzień roboty ziemne + hydraulika , drugi styropian i zbrojenie (gotowe siatki) , trzeci dzień wylewanie betonu ..

    Wykonawca który mi robił płytę powiedział że jakbym chciał zwykłe fundamenty to wziął by około 8-10 tys więcej kasy za robociznę (z robotami ziemnymi) , bo woli robić płyty bo szybciej i łatwiej ...
    Powoływanie się na "rozmowy" i "opinie" jest troche śmieszne. Ja wole matematykę i jak byc nie liczył płyta wychodzi drożej.
    Tak z ciekawości na czym niby miały by polegac różnice w pracach "ziemnych" ?

  18. #38
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ooo, widze, ze grend wylazl z tematow politycznych
    Widze, z powyzszego cytatu, ze tu pojecia o temacie tez nie ma, piszac o 50%
    Ale moze jestem magikiem
    Rozumiem że zrobiłeś 6 płyt i 12 fundamentów i masz w tym momencie jakąś opinię do powiedzenia ? bo niestety jesteś tylko forumowiczem który cos zrobił i wszystkim udowadnia ze tak jest najlepiej...

    Standardowy dom parterowy z wiazarami, który najczęściej się robi - obrys budynku 8 na 13metrów, same działówki bo wiązary. Udowadniaj że płyta nie będzie droższa o 50%. Tak matematycznie - bez jakiś powoływań się na mity które międzyinnymi sam kreujesz - potrafisz ?

  19. #39
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    i następni zwolennicy teori....

    jakikolwiek styro rzucone pod płyta nie naciaga wodą i jest doskonała izolacja termiczna
    natomiast jezeli styro połozysz na chudziaku w środku pomieszczenia to zeby nie naciagnął wodą to musisz dac albo 4 warstwy folii albo 2 warstwy papy aby w jakikolwiek sposób stanowiło izolacje termiczna

  20. #40
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - a jaka jest teoria na temat izolacji zwolenników płyty ?
    Bo jeżeli jest zwykły fundament to trzeba dać izolacje przeciwwodna - oczywiscie nie w postaci dysperbitu tylko cos konkretnego - do tego oczywscie XPS bo prawie wogóle nie naciaga wody i jezeli wilgoc to dodatkowo jeszcze kolejna izolacja na XPS. Także zalecany jest drenaz i studnie chłonne gdy jest mokro i zalewa po intensywnych opadach. Oczywiście po tych zabiegach z taką sama starannościa izolacja pozioma
    Jak to wygląda przy płycie ? folia i obojetnie jaki styro jest wystarczające ? Wtedy już mozn astawiać ściany nie interesować się izolacją i nie trzeba nawet dawać dodatkowej izolacji bo juz jest ... w ziemi
    Ostatnio edytowane przez grend ; 12-04-2018 o 22:02

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony