dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 183
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Powoływanie się na "rozmowy" i "opinie" jest troche śmieszne. Ja wole matematykę i jak byc nie liczył płyta wychodzi drożej.
    Tak z ciekawości na czym niby miały by polegac różnice w pracach "ziemnych" ?
    Ja teoretykiem nie jestem ...

    Wiem ile mnie kosztowała moja płyta (135m2) (poniżej 35tys z dodatkową warstwą ocieplenia na płycie (10cm) + wylewka).

    Kosztorys miałem także dodatkowo zakupiony i tam cena zwykłych fundamentów wyszła nawet lekko więcej , a u mnie warstwa ocieplenia była większa niz w projekcie ...

    Co do "rozmów" to mieszkałem kilka lat na osiedlu gdzie ten deweloper budował i z okien mogłem codziennie widzieć budowę i wiem ile czasu zajmowała im budowa ...


    Nawet wykonawca jaki mi robił (podwykonawca dewelopera) sam powiedział że ze swojej praktyki płyty wychodzą w cenie zbliżonej do zwykłego fundamentu i że głównie robią już płyty ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Tak z ciekawości - a jaka jest teoria na temat izolacji zwolenników płyty ?
    Bo jeżeli jest zwykły fundament to trzeba dać izolacje przeciwwodna - oczywiscie nie w postaci dysperbitu tylko cos konkretnego - do tego oczywscie XPS bo prawie wogóle nie naciaga wody i jezeli wilgoc to dodatkowo jeszcze kolejna izolacja na XPS. Także zalecany jest drenaz i studnie chłonne gdy jest mokro i zalewa po intensywnych opadach. Oczywiście po tych zabiegach z taką sama starannościa izolacja pozioma
    Jak to wygląda przy płycie ? folia i obojetnie jaki styro jest wystarczające ? Wtedy już mozn astawiać ściany nie interesować się izolacją i nie trzeba nawet dawać dodatkowej izolacji bo juz jest ... w ziemi
    Szczerze ?

    Przy płycie izolacja przeciwwodna nie jest tak naprawdę wymagana , bo dom jest sporo wyżej posadowiony niż przy zwykłych fundamentach i nie występuje podciąganie kapilarne wilgoci a folię na styropian daje się tak naprawę po to aby beton się nie "wylał" ..

    U mnie pod styropianem nie ma żadnej folii , aby jakby nawet kiedyś styropian "zawilgotniał" to aby sam się osuszył ..

    Przy płycie też nie trzeba dawać nawet izolacji pod mury ...
    Ale "zaszalałem" i dałem grubą folię

    U mnie nic nie zalewa. Nawet po największej ulewie po bardzo krótkim czasie jest sucho i nie ma żadnych kałuż ..

    Nie mam żadncyh studni chłonnych ani drenażu
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    i następni zwolennicy teori....

    jakikolwiek styro rzucone pod płyta nie naciaga wodą i jest doskonała izolacja termiczna
    natomiast jezeli styro połozysz na chudziaku w środku pomieszczenia to zeby nie naciagnął wodą to musisz dac albo 4 warstwy folii albo 2 warstwy papy aby w jakikolwiek sposób stanowiło izolacje termiczna
    A jak ciągniemy ścianę parteru na płycie to pod nią musi być gruba warstwa papy termozgrzewalnej, która później łączona jest z folią pod styro. Niektórzy pokrywają całą płytę jakimś lepiszczem. Desperaci nawet rdzenie żelbetowe wyklejają papą, aby beton nie podciągał wilgoci. Skąd ta wilgoć skoro styropian pod płytą jest suchutki jak pieprz?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szczerze ?
    Przy płycie izolacja przeciwwodna nie jest tak naprawdę wymagana , bo dom jest sporo wyżej posadowiony niż przy zwykłych fundamentach i nie występuje podciąganie kapilarne wilgoci a folię na styropian daje się tak naprawę po to aby beton się nie "wylał" ..
    U mnie pod styropianem nie ma żadnej folii , aby jakby nawet kiedyś styropian "zawilgotniał" to aby sam się osuszył ..
    Przy płycie też nie trzeba dawać nawet izolacji pod mury ...
    Ale "zaszalałem" i dałem grubą folię
    U mnie nic nie zalewa. Nawet po największej ulewie po bardzo krótkim czasie jest sucho i nie ma żadnych kałuż ..
    Nie mam żadncyh studni chłonnych ani drenażu
    Drenaż bym zrobił. Warunki wodne jednak nie są niezmienne. Kto wie co będzie za 20 lat. Lodowce stopnieją...

    Na szkodach obowiązkowo.

  5. #45
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szczerze ?

    Przy płycie izolacja przeciwwodna nie jest tak naprawdę wymagana , bo dom jest sporo wyżej posadowiony niż przy zwykłych fundamentach i nie występuje podciąganie kapilarne wilgoci a folię na styropian daje się tak naprawę po to aby beton się nie "wylał" ..
    to dziwne bo w fundamencie nastepuje podciąganie kapilarne i trzeba powyzej poziomu gruntu wszystko izolować chociaz standardowo robi się izolacje pozioma przy scianie fundamentowej która zapewniam ciebie jest wyzej niz plyta.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie pod styropianem nie ma żadnej folii , aby jakby nawet kiedyś styropian "zawilgotniał" to aby sam się osuszył ..

    Przy płycie też nie trzeba dawać nawet izolacji pod mury ...
    Ale "zaszalałem" i dałem grubą folię

    U mnie nic nie zalewa. Nawet po największej ulewie po bardzo krótkim czasie jest sucho i nie ma żadnych kałuż ..

    Nie mam żadncyh studni chłonnych ani drenażu
    jakikolwiek styro rzucone pod płyta nie naciaga wodą i jest doskonała izolacja termiczna
    natomiast jezeli styro połozysz na chudziaku w środku pomieszczenia to zeby nie naciagnął wodą to musisz dac albo 4 warstwy folii albo 2 warstwy papy aby w jakikolwiek sposób stanowiło izolacje termiczna

  6. #46
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja teoretykiem nie jestem ...

    Wiem ile mnie kosztowała moja płyta (135m2) (poniżej 35tys z dodatkową warstwą ocieplenia na płycie (10cm) + wylewka).

    Kosztorys miałem także dodatkowo zakupiony i tam cena zwykłych fundamentów wyszła nawet lekko więcej , a u mnie warstwa ocieplenia była większa niz w projekcie .....
    Faaktycznie teoretykiem nie jesteś - zleciłes wykonanie płyty...

    Koszt 35tysięcy - to masz obrys budynku 8m na 17m - czyli 50metrów obrysu.fundament 40x60
    m3 betonu 12m3
    zbrojenie - kg na m biezacy fi 12 - 200metrow czyli 200kg + 200kg na narożniki jakis słupek strzemiona, kominek itp
    jakies 6 warstw bloczka betonowego niie wysadzinwy grunt - 35m2

    beton 12 x 250 - 3000
    pret 0,4 tony x 3000pln - 1200
    bloczek 35 x60 - 2100
    SUMA 6300 pln,
    styropianu nie licze bo powiedzmy podobnie, tak samo piachu
    chudziak jezeli ktos chce 2500pln

    to teraz płyta - ile to było ? 35 tysięcy ?
    Ostatnio edytowane przez grend ; 13-04-2018 o 07:11

  7. #47
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Dla mnie płyta ma sens na "trudnym" gruncie - szkody górnicze, nierównomierne warstwy ziemi, "pływające" podłoze

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Faaktycznie teoretykiem nie jesteś - zleciłes wykonanie płyty...

    Koszt 35tysięcy - to masz obrys budynku 8m na 17m - czyli 50metrów obrysu.fundament 40x60
    m3 betonu 12m3
    zbrojenie - kg na m biezacy fi 12 - 200metrow czyli 200kg + 200kg na narożniki jakis słupek strzemiona, kominek itp
    jakies 6 warstw bloczka betonowego niie wysadzinwy grunt - 35m2

    beton 12 x 250 - 3000
    pret 0,4 tony x 3000pln - 1200
    bloczek 35 x60 - 2100
    SUMA 6300 pln,
    styropianu nie licze bo powiedzmy podobnie, tak samo piachu
    chudziak jezeli ktos chce 2500pln

    to teraz płyta - ile to było ? 35 tysięcy ?
    Rozumiem że piach za darmo , styropian za darmo , chudziak i później wylewka tez za darmo , ocieplenie fundametnów tez za darmo , cement , disperyt i itd.
    Robocizna tez za darmo i itd ...

    Wybudowałeś wogóle dom , czy teoretyzujesz ?

    Bo rzucasz jakieś nic nie znaczące wartości i kwoty i 'zapominasz" o wielu innych .

    Dla mnie wiarygodniejszym od Ciebie jest znajomy deweloper i wykonawca który jak pisałem od kilku lat nie robi już domów na zwykłych fundamentach a robi na płycie całe osiedle domków i tak jak pisałem znam go i wiem że jeśli może gdzieś "zaoszczedzić" to na pewno to zrobi ...

    Czytałem ile ludzie wydawali za zwykły fundament i wcale tak tanio to nie wychodzi ..

    Obok mnie jakiś czas temu jeden inwestor robił zwykłe fundamenty a obok budował dom deweloper i widziałem jak olbrzymia była różnica w pracach ziemnych i ilości potrzeby wymiany gruntu. Tak samo ile czasu zajęło wykonanie na gotowo klasycznych fundamentów a ile płyty ...
    Nikt za darmo nie pracuje i czym coś się bardziej czasochłonego i trudniejszego do wykonania tym wycena jest wyższa i u mnie tak było. Wycena wykonanie płyty były 4x niższa niż zwykłych fundamentów ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 13-04-2018 o 13:57
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, no.... 6 tys do 35....
    Wartoby sie zastanowic, czy gra jest warta świeczki

    Ten post najlepiej obrazuje, dlaczego mam grenda w ignorowanych.
    Gość liczy jak chce, pisze co chce, byle wyszla jego racja.
    Zwykły troll...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tojek84 Zobacz post
    Badanie gleby bedę miał w przyszłym tygodni, płyte odrzuciłem z tego względu, iż każdy mówi (znajomi, dwóch kierowników budowy, projektant, wykonawca), że wyjdzie ze 2 razy drożej niż ławy
    Płytę robi się tanio, wiem, robiłem niejedną. Tylko kwestia wyboru izolacji, przy płytach zazwyczaj robi się to dobrze i to kosztuje, przy posadzkach tego się nie liczy. W Twoich warunkach gruntowych robienie ławy może być wyjątkowo trudne. Holender pewno by wykopał obok kanał i budował na płycie.

  11. #51
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, no.... 6 tys do 35....
    Wartoby sie zastanowic, czy gra jest warta świeczki

    Ten post najlepiej obrazuje, dlaczego mam grenda w ignorowanych.
    Gość liczy jak chce, pisze co chce, byle wyszla jego racja.
    Zwykły troll...

    Twoje "problemy" ze ścieku "i po bólu' przenosisz na wątki budowlane ? Dobrze się czujesz ?

  12. #52
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Rozumiem że piach za darmo , styropian za darmo , chudziak i później wylewka tez za darmo , ocieplenie fundametnów tez za darmo , cement , disperyt i itd.
    Robocizna tez za darmo i itd ...

    Wybudowałeś wogóle dom , czy teoretyzujesz ?

    Bo rzucasz jakieś nic nie znaczące wartości i kwoty i 'zapominasz" o wielu innych .

    Dla mnie wiarygodniejszym od Ciebie jest znajomy deweloper i wykonawca który jak pisałem od kilku lat nie robi już domów na zwykłych fundamentach a robi na płycie całe osiedle domków i tak jak pisałem znam go i wiem że jeśli może gdzieś "zaoszczedzić" to na pewno to zrobi ...

    Czytałem ile ludzie wydawali za zwykły fundament i wcale tak tanio to nie wychodzi ..

    Obok mnie jakiś czas temu jeden inwestor robił zwykłe fundamenty a obok budował dom deweloper i widziałem jak olbrzymia była różnica w pracach ziemnych i ilości potrzeby wymiany gruntu. Tak samo ile czasu zajęło wykonanie na gotowo klasycznych fundamentów a ile płyty ...
    Nikt za darmo nie pracuje i czym coś się bardziej czasochłonego i trudniejszego do wykonania tym wycena jest wyższa i u mnie tak było. Wycena wykonanie płyty były 4x niższa niż zwykłych fundamentów ...
    Czytałeś ?

    SUMA 6300 pln,
    styropianu nie licze bo powiedzmy podobnie, tak samo piachu
    chudziak jezeli ktos chce 2500pln

    Mogłes przedstawić swoje koszty jako argument... Niestety znowu jakies opinie.
    Fundament na normalnych gruntach wychodzi zawsze taniej niż płyta.

    Nie wiem o jakich wielkich robotach ziemnych piszesz. Dwa razy przyjeżdzą koparka - raz ściąga humus i wykopuje wykop pod fundamenty 3 godziny, drugii dzien wsypuje pospółke z terenu działki do obrysu fundamentu - 5 godzin

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Nie wiem o jakich wielkich robotach ziemnych piszesz. Dwa razy przyjeżdzą koparka - raz ściąga humus i wykopuje wykop pod fundamenty 3 godziny, drugii dzien wsypuje pospółke z terenu działki do obrysu fundamentu - 5 godzin
    Czytałeś, co autor wątku pisał na początku? Tam nie będzie tak prosto, zrobią wykop, ten się zawali i zaleje wodą. Co wtedy z tą taniością?

  14. #54
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Czytałeś, co autor wątku pisał na początku? Tam nie będzie tak prosto, zrobią wykop, ten się zawali i zaleje wodą. Co wtedy z tą taniością?
    Czytałeś chronologicznie moje wypowiedzi do autora wątku ?

  15. #55

    Domyślnie

    Teren typowo podmokły, osobiście nie wierzę, że to tylko problem z wodą opadową. Póki nie ma badań, nic nie wiadomo, ale autor wątku już się zafiksował na ławę fundamentową, co może go sporo kosztować, bo to niekoniecznie jest optymalne rozwiązanie. Tak więc, trochę cierpliwości, a oprócz badań warto porozmawiać z sąsiadami i popatrzeć, czy nie ma w pobliżu śladów jakiegoś starego odwodnienia, może jest jakiś rów?

  16. #56
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Kaszpir pomogę ci pytaniem - ile zużyłeś stali na płyte ? 2 tony ? 3 tony ? Przypomne ci że tona to obecnie około 3300brutto ....
    Jeszcze zadam ci następne pytanie - w jaki sposób ograniczyłeś ingerencję gryzoni w Twoje styro ?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Kaszpir pomogę ci pytaniem - ile zużyłeś stali na płyte ? 2 tony ? 3 tony ? Przypomne ci że tona to obecnie około 3300brutto ....
    ?
    Nie chcę mi się wchodzić z bezsensową dyskusję , bo już napisałem że Twoje wyliczenia to jakieś wzięte z kapelusza koszty i to tylko częściowe , więc po co mam się produkować i w jakim celu ?

    Przy wyborze zwykłych fundamentów musiałbym dopłacić do robocizny około 8-9 tys zł , bo tyle zażądał dodatkowo wykonawca jakbym nie chciał płyty. Powiedział że płytę się sporo szybciej robi i jest duuuużo mniej dniówek i inna stawka jest jak robi zwykłe fundamenty a inna jak płytę.

    Chciałem płytę , bo nie chciałem mieć kilkudziesięciu metrów mostków , tym bardziej że dom był budowany z silikatu. Nie po to budowałem energooszczędny nowoczesny dom aby budować dom na archaicznych już fundamentach .

    O kosztach płyta vs zwykłe fundamenty już pisałem i można zrobić płytę taniej lub w cenie zbliżonej niż zwykłe fundamenty czego dowodem jest mój znajomy deweloper , ale oczywiście można też płytę zrobić bardzo drogo , bo wielu wykonawców żąda za wykonanie płyty jakieś kosmiczne pieniądze a często też płyty są mocno "przezbrojone" jak i dziwnie zaprojektowane i to też mocno zwiększa koszty ...

    A zwykłe fundamenty ? Ludzie podają często koszty i jakoś zwykłe fundamenty na "gotowo" , czyli z robotami ziemnymi , ociepleniem , chudziakiem a potem styropianem i wylewką wcale tak tanie nie są , oczywiście łącznie z kosztami robocizny ...

    Na tym kończe , bo nie chce mi się prowadzić bezsensownej dyskusji ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 14-04-2018 o 22:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Odpuść kaszpir, to nie ma sensu....
    grend jest tych, ktorych nic nie przekona, ze biale jest biale, a czarne, jest czarne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. uwielbiam te "merytoryczne" dyskusje...
    Dobrze że chociaż Kaszpir zachowujesz kulture wypowiedzi czego brakuje niektórym

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przy wyborze zwykłych fundamentów musiałbym dopłacić do robocizny około 8-9 tys zł , bo tyle zażądał dodatkowo wykonawca jakbym nie chciał płyty.
    To tylko dowodzi, że Twój majster nakłaniał Cię do płyty. Tak jak mój nakłaniał do ław, bo powiedział, że jak wejdzie na gotową płytę, to za zmniejszenie zakresu robocizny (bo nie będzie musiał robić ław) obniży mi cenę o 5K zł. I to nie za różnicę w robociźnie ławy vs płyta - tyle wycenił całą robociznę ław, jakbym zamówił wykonanie płyty u kogo innego.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony