@Doli

1. Nie wiem, czy jest sens rozwijania taśmy brzegowej na pierwszej warstwie styropianu. Ja układałem styropian, pianowałem do ściany gdzie trzeba było, żeby nie było szpar. Na to folia z kratką dotykiem do ściany lub minimalnie wywinięta.
Jeżeli będzie ogrzewanie podłogowe, to taśmę brzegową najlepiej kupić 8mm, z fartuchem foliowym i klejem dwustronnym. Jak macie tynki, to taśmę bardzo łatwo rozkłada się przyklejając do ściany. Jak masz ochotę to też foliowy fartuch przyklej taśmą pakową do foli aluminiowej
2. Taśmą objeżdżałem wszystkie miejsca, gdzie wylewka styka się z elementami stałymi, ścianami. Czyli wnęki drzwi też.
3. Tak. Na klatce schodowej trzeba zrobić szalunek. Nie musi być idealnie na poziomie docelowej wylewki. Ważne, żeby nie był niższy. To ile styropianu wyciąć przy klace schodowej zależy od wykończenia schodów. U mnie np. będą drewniane i trzeba było zostawić ok. 15cm na montaż. Takie rzeczy musicie ustalić z fachowcem, który będzie robił schody.
4. Tutaj także trzeba przemyśleć, jak zrobić najlepiej, żeby np. zminimalizować mostek termiczny pod drzwiami. Może jakieś odwodnienie liniowe? Cieżko coś powiedzieć na odległość.
5. Patrz punkt 1

Piszę z własnego doświadczenia. Ekspertem nie jestem, ale fachowcy od wylewek chwalili robotę, więc chyba nie było tak źle.