dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48

Temat: Rekuperacja - moje dylematy

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał albreht Zobacz post
    Dzięki Arturo za kompleksowe wyłożenie sprawy. Przekonało mnie to do zamontowania WM z rekuperacją. Widzisz, tutaj na forum pojawia się wiele sprzecznych ze sobą opinii, dlatego próbuję to zweryfikować. A WM, to dla mnie nowość, więc pytania, dla kogoś kto jest obcykany mogą wydawać się naiwne.

    Nawet tutaj kolega @Kaizen powiedział, że rekuperacja ma jedną wadę - cena, a Ty ją obaliłeś. Zwłaszcza, że w projekcie domu będę mógł skasować 2 z 3 planowanych kominów, to da pewne oszczędności.


    A co do cytatu z grzybami, to tutaj znalazłem: http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-12443
    Powiem z doświadczenia użytkownika WG, że jest to badziew. Będę przerabiał na WM jak znajdę funduszę. Jedyny minus WM jaki zauważyłem śledząc temat, to niska wilgotność zimą, ja planuję reku z odzyskiem wilgoci. Polecam również przyjrzeć się otoczeniu w jakim stoi dom. Jeśli dookoła są tradycyjni palacze kotłów zasypowych produkujący smog, nieodzownym będzie zastosowanie dodatkowej puszki z filtrami. Standardowe filtry w rekuperatorze to może być za mało.
    Ostatnio edytowane przez darianus ; 24-04-2018 o 07:05
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony