dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie 2 Rury elastyczne izolowane a mało miejsca - pomocy

    Prosze o pomoc. Przy budowie domu przewidziałem ze będzie wentylacja mechaniczna i zamiast 2 kanałów wentylacyjnych w kominie chciałem puścić 2x rura 160 elastyczna izolowana SONODEC CLASSIC. fachowcy zapewniali ze 2x 160 sie zmiesci. Dziura w płycie ma wymiary 36cm na 26 cm czyli identyczne ja 2 kanalow wentylacyjnych systemu kominowego. Rury te maja nie przechodzic tylko przez płtę ale przez całą łązienkę az do sufitu do skrzynek rozdzielczych. Niestety okazalo sie ze rura 160 ma jeszcze ocieplenie 2,5cm wiec z 16 cm robi się 21 cm. 2x 21 cm to 42 cm a dziura tylko 36 cm. CZy mogę zrobić z nich jajo i zmieścić w tym wymiarze czy muszę poszerzać dziurę i dobudowywać "zęba w łązience... Druga opcja bardzo wpłynie wizualnie na łązienkę i nie wiem co robić. Dziękuję. W załączniku pokazane jak te rury maja isc..

    P.S. Nie otwierałem jeszce pudełka z rurami bo wyskoczą jak filip z konopi i ich nie schowam już wiec fizycznie nie wiem czy jest szansa je zniekształcić itd. Proszę o pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rury went lazienka.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	411737
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak to do rozdzielaczy, to zrezygnuj z izolacji i zrób sztywne rury.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to do rozdzielaczy, to zrezygnuj z izolacji i zrób sztywne rury.
    to są rury od rekuperatora w garażu do rozdzielacza nawiewu na cale poddasze i do rozdzielacza wywiewu na poddasze od których idą pe flexy do skrzynek rozdzielczych i anemostatów jak na rysunku. Te rury elastyczne izolowane są niby perforowane i będą niwelować hałasy. Jak wymenie je na spiro 160 gołe i zapsikam pianką pur taka jak sie ociepla poddasze to bedzie ok ? W projekcie nie mam żadnego tłumika itd a od czerpni/ wyrzutni do rekuperatora przez caly garaż będą właśnie spiro sztywne (w sumie około 13mb.)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacze.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	411738
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    jeżeli mogę wymienić te rury na spiro sztywne to bardzo by mi to ułatwiło sprawę
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Wymieniaj na sztywne Spiro. W ogóle puszczanie tego flexami, to od początku był kiepski pomysł.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony