dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podklejanie tapet - co zrobiłem źle? Powietrze w tapecie.

    Zimą zauważyłem że w korytarzu jedna z tapet na jednym brzegu odkleja się na odcinku ok. 1.2m. Wziąłem posmarowałem brzeg i dokleiłem i super. Do czasu aż przyszło ciepło... Teraz gdy temperatury zrobiły się powyżej 25 stopni tam gdzie podkleiłem tapetę - brzeg ok. 2 cm to trzyma, ale na lewo od 2 cm podklejonego zrobił się przestrzeń z powietrzem. O szerokości ok. 8-10 cm i wysokości tak jak podklejone czyli 1.2m.
    Jak to podklejałem to dokładnie tapetę dopasowywałem i wygładzałem i powietrze "wyrzucałem" na zewnątrz. Jak zimą było to podklejone, to przez 4-5 miesięcy było idealnie, płasko - nie było widać różnicy w dotyku i wizualnie w porównaniu z innym tapetami dalej. A mimo to zrobiły się takie bąble - tak jak by sąsiad mi tam powietrze wpompował.
    Tapeta - zwykła papierowa. Wziąłem dzisiaj odkleiłem ten brzeg tapety i wypuściłem te powietrze.
    Tylko pytanie - jak to naprawić aby znowu powietrze się tam w jakiś cudny sposób nie dostało? Bo jak nie było jeszcze odklejone to próbowałem delikanie te powietrze spod tapety wypchnąć - ale się nie dało - jak by było hermetycznie tam zamknięte. Ale skąd się tam to wzięło powietrze? nie mam pojęcia.
    PS. Korytarz bez okna i słońce nie pada nigdy na ten odcinek tapety - więc nie mogło tam powstać powietrze poprzez promienie słoneczne świecące na ten odcinek tapety.

    W jaki sposób znowu to podkleić - aby nie pojawiło się tam powietrze? Teraz mam brzeg tapety odklejony 1.2m wysokości i ok. 12-14 cm szerokości od brzegu. Zagruntować ten brzeg? Inny klej? jakiś podkład? Co robię źle że tam powietrze się dostało / pojawiło?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	414436

    Wizualizacja.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    W ścianie nie ma jakiejś rury wod-kan lub co? A może kanał wentylacyjny lub komin?

  3. #3

    Domyślnie

    Nic takiego nie ma.
    Sama ściana nośna - czysta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony