dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja w WC(aktualny jej brak)

    Cześć wszystkim!
    Przyszli teściowie udostępnili nam pomieszczenie gospodarcze, które zaadaptowaliśmy na mieszkalne. Dom 3 piętra, 2 kanały wentylacyjne. Na cały dół, tj nasze mieszkanie jest tylko jeden kanał( wspólny z kuchnią znajdującą się wyżej.
    Nie mamy możliwości włączenia się do pionu nr 2 w łazience wyżej, ponieważ zaczyna się on dopiero w owej lazience.
    Widzę 2 opcje. Pierwszą czyli dopięcie się do obecnego pionu w kuchni( ok 1-1.5m poziomej rury spiro) ale słabo to widze i drugą przebicie się przez jedną ze scian łazienki i puszczenie kanalu wentylacyjnego przy suficie na zewnątrz poprzez przebicie się przez sciane. Potem ładnie obudować GK, albo ukryć w obecnym podwieszeniu. Co polecacie zrobić? Poziomy kanał miałby ok 6 metrów+ część wystająca za budynek. Powietrze doprowadzamy poprzez rozszczelnienie okien, tuleje w drzwiach. Narysowałem małą mapkę obrazującą mój pomysł. Co o nim sądzicie? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Home.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	412477

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw wbicie się do kanału kuchennego i zaobserwowanie co się będzie działo. Powinno być wystarczające.
    Jeśli nie zadziała, to ostatecznie wentylację mechaniczną w postaci wentylatora wyciągowego w łazience przez ścianę i nawiewów prze rozszczelnione okna.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #3

    Domyślnie

    Odkopałem trochę temat, ponieważ chciałbym jednak przebić się przez ścianę(obecna wentylacja grawitacyjna nie działa dostatecznie dobrze). Proszę powiedzieć mi czy dobrze zadziałam.
    6m rury wentylacyjnej sztywnej fi100 poziomo w suficie podwieszanym ze spadkiem ku dworowi aby skropliny nie szły do łazienki -5% wystarczy?
    W łazience wentylator wyciągowy z przepustnicą, aby nie cofało się zimne powietrze z dworu (100m3/h) - wystarczy? Przeciśnie powietrze przez 6 metrów rury?
    na wyjściu na dwór zwykła okrągła kratka
    Jedyne na czym mi zależy, to aby wentylator dał rade wypchnąć zawilgotniałe powietrze podczas brania prysznica. Obecnie wilgoć osiada na kafelkach w całej łazience(mała 3m2)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Fi 100 uczyni hałas i nic wiecej. Załóż wentylator fi150, rurę spiro, to dopiero zauważysz jakiś efekt. Spiro ma mniejsze opory niz gładka rura. W uproszczeniu - powietrze "nie klei się" do ścian rury . Wentylator włączasz na starcie kąpieli, wyłączasz kwadrans lub dwa po kąpieli i machnięciu zgarniaczką (guma z rączką) do wody po ścianach i posadzce wokół prysznica. Tak szybciej odprowadzisz wilgoć i utrudnisz hodowlę "pieczarek".
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 02-01-2019 o 23:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony